sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Ajanda Ve Takvim

Ajanda

Ajanda

Toplam 467 ürün görüntüleniyor.

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, iş hayatının ve okul hayatının daha disiplinli ve etkili şekilde organize edilebilmesi için, bazı hatırlatıcılara ihtiyaç duyulur. Ev hanımı, çalışan, öğrenci olduğu fark etmeksizin, hayatınızı kolaylaştıracak ajanda, sektörün büyük firmalardan biri olan Nezih mağazalarında satışa sunulur.

Ajanda Nedir?

Ajandalar; okul ve iş hayatının yanı sıra günlük hayatın, planlanması ve zamanı daha etkili kullanabilmek için tercih edilir. Yoğun eğitim ve iş hayatı içinde, zamanı planlamak için en etkili araçlardan bir tanesidir. Gün içinde yerine getirilmesi gereken onlarca iş ve sorumluluk bulunur. Bu iş ve sorumlulukların zamanı gelince hatırlanması ise mümkün olmaz. Doğru şekilde kullanılan ajandalar sayesinde; gününüzü, haftanızı hatta aylarınızı bile planlayarak, hayatınızdaki olayları yönlendirmeniz çok daha kolaylaşır.

Ajandalar Ne İçin Kullanılır?

Teknoloji çağının hat safhada olduğu günümüzde ajandaları kullanmak istemeyen, daha kolaya kaçan kişiler olabilir. Bunun sebebi; günleri, haftaları, ayları hatırlatan tonlarca teknolojik uygulama bulunmasıdır. Ajanda kullanmanızın gerekli olduğunu gösteren 8 önemli neden:

* Zamanı daha iyi yönetmenize olanak tanır.

* Yapılan işin ciddiyetini artırır.

* Daha organize olmanızı sağlayacak, üretkenliğinizi arttıracaktır.

* Hayatınıza düzen katarken, sorumluluklarınızı artırır.

* Daha bilinçli ve yerinde kararlar almanıza olanak tanır.Sizi motive edecek sözleri ajandanıza yazmak, motivasyonunuzu artıracak güce sahiptir.

* Kişiselleştirilebilecek özelliğe sahiptir.

* Teknolojik cihazlarla daha az vakit geçirmenizi sağlar. Bir ajandaya sahip olmak, geriye dönük tüm görevlerinizi ve planlamalarınızı tekrar tekrar takip etmenize olanak tanır. Ajandalar, günlük rutininizi organize etmenin en kolay yoludur.

Ajandaları Kimler Kullanır?

Ajandalar; günlük, haftalık ya da aylık planlamalarınızı yapmanız için, en profesyonel organizerler arasında bulunur. Zamanınızı iyi kullanmanıza olanak tanıyan ajandalar; öğrenciler, iş insanları, ev hanımları, bankacılar, serbest çalışanlar, kısacası daha disiplinli ve planlı yaşamak isteyen, her meslekten kişi tarafından kullanılır.

Ajandalar Nasıl Kullanılır?

Günlük, haftalık yada aylık rutinlerin daha düzenli ve etkin şekilde planlanabilmesi için, ajanda kullanımı oldukça önemlidir. Hayatın içindeki olaylara zamanında yetişebilmenin en kolay yollarından biri olan ajanda tutmak, hayatınızı düzene sokarken, güne daha motive başlamanıza da olanak tanır. Ayrıca ajanda kullananların sıklıkla tercih ettiği takvim çeşitlerini de en uygun fiyata Nezih’te bulabilirsiniz.
Ajanda kullanmanın pratik 6 yolu;

*  Her iş alanına göre sistematik belirlenir.

* Önemli günlerin ön plana çıkarılması için renk kodlaması kullanılır.

* Günlük, haftalık ya da aylık takvim kombinasyonları tercih edilir.

* Öncelik sıralaması gerçekleştirilir.

* Zamanı yönetirken; acil, acil değil, önemli ve önemli değil gibi matrisler oluşturularak, iş akışı sağlanır.

* Hafta başının en önemli etkinliklerini planlamak için, ok yöntemi kullanılarak, haftaya daha planlı başlama olanağı yaratılır. Ajanda tutarak planlama yaparken, aslında kendinize daha fazla zaman ayırmak için plan yaptığınızı unutmayın. Düzenli tutacağınız ajanda sayesinde, sevdiklerinize ve kendinize vakit ayırarak, zamanı ne kadar profesyonelce yönetebildiğinizi de görebilirsiniz.

Ajanda Çeşitleri Nelerdir?

Ajanda çeşitleri, özelliklerine ve tasarımlarına göre farklılık gösteren ürünlerdir. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren ajandalar; öğretmen ve öğrencilerin, çalışanların, zamanını doğru şekilde planlamasına yardımcıdır.

*  Deri kaplı günlük ajanda

*  Öğrenci ajandası

* Sert kapaklı haftalık ajanda

* Aylık ajanda

* Akademik ajanda

* Spiralli masa ajandası Ajanda kullanmanın ilk adımı, kendinize uygun bir ajanda seçmektir. Eğer iş hayatında kullanacaksanız ciddi tasarımlara ve sağlam kapağa sahip ajandalar tercih edilir. Daha profesyonel gözükmek için; siyah, gri ya da daha koyu renkleri tercih edilir.

En Uygun Ajanda Nasıl Seçilir?

İşlevsellikleri bakımından farklı tasarımlara sahip olan ajandalar, pratiklikleri ve kullanım kolaylıkları ile tercih edilir. Güne daha motive başlamak için tercih edeceğiniz ürünler, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak seviyede olmalıdır. Ürün özellikleri, size sağlayacağı fonksiyon ve faydalarına göre tercih edilir. Yani ürün seçimi yaparken, ilk olarak kullanım amacınızın ne olduğu belli olmalıdır. Amacın belirlenmesinin ardından diğer özelliklere bakılır. Ajandalar; sayfa tasarımından, kapak özelliğine, takvim detayından, boyutuna kadar, size zamanınızı planlamanızda yardımcı olacak şekilde tercih edilir. Aynı zamanda taşıma kolaylığı olan, yanınızdan hiç ayırmayacağınız ebatlarda tercih yapmak gerekir. Eğer toplantılarda kullanılacak bir ajanda istiyorsanız; daha ciddi ve koyu renklere sahip olanlar tercih edilir. Çocukların kullanacağı bir ajanda için, kapağında ve içeriğinde çeşitli çiçek ve hayvan figürlerinin bulunduğu desenli ajandalar, çocukların daha ilgisini çeker ve ajanda tutma heveslerini daha da perçinler.

Ajanda Fiyatları

Ajanda fiyatları; kullanım özelliklerine, tasarımlarına, üretim materyallerine, gösterdikleri işlevsellik lere göre değişkenlik gösterir. Tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamanıza olanak tanıyan ajanda ürünleri, kaliteli hamur kâğıttan üretilirken, şıklıklarıyla da ön plana çıkar.Hayatınızı düzene koymak, planlamalarınızı etkili bir çerçeve içinde gerçekleştirmek için tercih edeceğiniz ajanda ürünleri; kalitesini ve profesyonelliğini ulusal çapta kanıtlamış Nezih mağazalarında uygun ödeme koşulları ve seçenekleriyle bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.