sadsad x
asdasd

Penshop

Kalem Çeşitleri

Versatil (Uçlu) Kalemler

Versatil (Uçlu) Kalemler

Toplam 142 ürün görüntüleniyor.

Versatil (uçlu) kalem yüksek kaliteleri ve etkili performansları ile en çok tercih edilen yazı gereçlerinden biridir. Özel uçları ile yumuşak yazı yazarken, akıcı yazı deneyimini yaşamak isteyen kişiler Versatil (uçlu) kalem tercih edebilir. Farklı boyutlarda ve farklı kalınlıkta yazılar yazılmasını sağlayan uçlu kalemler, Alonzo Cross tarafından 18. yy'da icat edilmiştir. 

Versatil (Uçlu) Kalemler

Versatil (uçlu) kalemler çok amaçlı ve çok yönlü kullanım sağlamaktadır. Versatil kalem ucuna takılan uç ile kullanılmakta olup güçlü ve dayanıklı mekanizmaları ile kullanım ömrü uzundur. Yıllara meydan okuyan dayanıklı Versatil kalemler yazı yazma, eskiz hazırlama, çizim yapma ve özel yazılar hazırlama için kullanılabilmektedir. 

Uçların da gelişmesi ile çeşitli koyulukta uçlarla yazı yazma imkânı sunarak farklı renk uçlar da üretilmiştir. Uçlu kalem birçok kırtasiye ürünü ihtiyacını tek başına karşılamaktadır. Versatil (uçlu) kalemler bilinen arkadan basmalı kalemlerdir ancak; sıradan bir uçlu kalemden çok daha fazlasıdır. 

Versatil (Uçlu)Kalem Çeşitleri

Versatil uçlu kalem çeşitleri normal uçlu kalemlere göre değişkenlik göstermektedir. Sıradan arkadan basmalı uçlu kalemlerde 0.5-0.7 veya 0.9 uç kullanılırken; uçlu kalemlerde 0- 30- 50- 70- ve 91 gibi uç çeşitleri bulunur. Kullanılacak alana göre istenilen uç kalınlığı tercih edilerek çizim yapılabilir veya yazı yazılabilir. 

Uçlu kalem kullanılarak istenilen kalınlıkta çizgiler oluşturmak ve çizimler yapmak mümkündür. Uçlu kalemler mekanik kurşun kalemler olarak da isimlendirilmektedir. Klasik tasarım veya ikonik tasarıma sahip onlarca farklı renklerde kalemler üretilirken kullanım kolaylığı sağlamak için kauçuk tutma yerleri tasarlanmıştır. Kalemlerin çapı ise Versatil (uçlu) kalem çeşitlerini oluşturur. 

Daha kalın veya daha ince kalemlerle yazı yazmak veya çizim yapmak isteyenler için 0.3 – 1.0 kalem kalınlık çeşitlerinden biri veya birkaçı seçilebilir. Kalemler ergonomik tutma özelliğine sahip olup uzun kullanımlarda parmak sağlığını korumaya çalışmaktadır. Krom, alüminyum, altın ve gümüş kaplamalar ile kalem isteğe göre tercih edilen farklı çeşitlerde üretilmektedir. 

En İyi Versatil (Uçlu) Kalem Markaları Nelerdir?

Versatil (uçlu) kalem alınırken satın alınacak yer mutlaka kaliteli, güvenilir ve orjinal ürünler satmalıdır. Aksi halde Versatil (uçlu)kalemler size istediğiniz performansı vermeyecektir. Versatil (uçlu)kalem markaları nelerdir?

* Scrikss Versatil (uçlu) kalemler: Scrikss markası en kaliteli ve en iyi Versatil kalem üretici markalarından biridir. Tek başına kalem satıldığı gibi Versatil kalem seti satışı da bulunmaktadır. Scrikss Versatil uçlu kalem veya dolma kalem çeşitleri bulunur. Ürünler lüks kutularda gönderilmekte olup hediye etmek içinde uygundur. Dolma kalemler krom gövde kaplaması ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Scrikss markasına ait Versatil (uçlu) kalemler de tepe kısmında gizli silgi bulunan kalemler de bulunur. 

* Lamy Versatil (uçlu) kalemler: Lamy markası uçlu kalemler için üstten basmalı ve çevirmeli mekanizmalar kullanmakta olup farklı uç seçenekleri de kullanıma sunulmaktadır. Lamy markası Versatil kalemler konusunda oldukça iyi olup mekanizmaları çok dayanıklıdır. Aynı markanın ucunu da kullanarak eşsiz çizim veya yazı yazma deneyimini yaşayabilirsiniz.

* Cross Century Versatil (uçlu) kalemler: Özel kutusu ile gönderilen Cross Century kalemler ömür boyu garanti altındadır. Altın kaplama veya krom kaplama kalemler bulunduğu gibi farklı tasarıma ve uçlara göre 1000’e yakın kalem çeşidi bulunmaktadır. Cross Century uçlu kalemler altın kaplama olup 24 ayar, 22 ayar ve 10 ayar altın kaplama kullanılmaktadır. Kendini özel hissetmek isteyen ve işini profesyonel yapanlara özel olarak üretilmektedir.

Kendini özel hissetmek isteyen herkes Nezih’in avantajlı dünyasında aradığı uçlu kaleme kısa sürede ulaşacaktır.

Versatil (Uçlu) Kalem Fiyatları Ne Kadardır?

Uçlu kalemler birçok marka tarafından farklı özellikler ile üretilmektedir. Versatil (uçlu) kalem en fazla Faber Castell, Rotring ve Umix markaları tarafından satın alınmaktadır. Bu markalar kaliteli ürünler üretmekte olup fiyatları 30 TL’den 200 TL’ye kadar değişkenlik göstermektedir. Öğrenciler ve yazı yazmayı seven kişiler tarafından alınan Versatil adı verilen uçlu kalemler uzun ömürlü olup ulaşılabilir rakamları ile yüksek satış rakamlarına erişmektedir. Versatil (uçlu) kalem fiyatları ne kadardır; Genel olarak 20 TL’den 2000 TL’ye kadar değişmektedir. 

Kalemin markası, mekanizması, kaplamasının türü, uç boyutu, garanti süresi ve sunduğu özellikler ile fiyatlar farklılık göstermektedir. Altın kaplama kalemler en az 500 TL’den başlarken kalemin diğer özelliklerine göre fiyat artabilmektedir. Versatil kalemlerin fiyatları belirlenirken sunulan garanti süresi de etkili olmaktadır. 

Tüm kalemler için garanti verilmezken seçkin markalar ömür boyu garanti sunar. Uçlu kalemler farklı uçlarda kullanmak için birden fazla kalem alınmakta olup kalem setleri ile de satışa sunulmaktadır. Kalem setleri tek kalemlerden daha makul bir fiyata satıldığı için çizim yapan ve çok fazla kalem kullanan kişiler tercihini kalem setinden yana kullanır. Öğrenciler genel olarak Rotring ve Faber Castell gibi markaları tercih ederken iş insanları Cross Century ve Lamy markalarını kullanmaktadır. Versatil (uçlu) kalemler çok çeşitli olup fiyatları da kalemlerin özelliklerine göre farklılaşır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.