sadsad x
asdasd

Oyuncak

Toplam 5369 ürün görüntüleniyor.

Çocukların sadece oyun saatlerini geçirmesi için değil, aynı zamanda motor gelişimlerini ve zihinsel gelişimlerini de hızlandıran ünlü markaların oyuncak ürünleri; kırtasiye ve oyuncak sektörünün lider firması Nezih mağazalarında satışa sunuluyor.

Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?

Bebeklerin, yürümeye başlayan çocukların, okul öncesi çocukların ve aynı zamanda okul çağındaki ve ergen çocuklar için, birbirinden farklı oyuncak çeşidi bulunur. Özel gereksinimi olan çocuklara özel oyuncaklar da bebeklik döneminden itibaren, çocukların gelişiminde, büyük rol oynar.

Çocukların gelişiminde rol oynayan oyuncak çeşitleri:        

* Motor gelişimini sağlayan eğitici oyuncaklar        

* Okul öncesi oyuncaklar        

* Kutu oyunları        

* Yapı oyuncakları

Hamur işi oyuncaklar yanında, monopoly oyunları, aile içinde de oynanabilecek tabu oyunları da yine çocukların gelişimine katkı sağlar.

Özel çocukların eğitimi için 5 oyuncak çeşidi:          

* Görsel motor ve kavrama becerilerinin geliştirildiği neden ve sonuç oyuncakları          

* Motor gecikmesi olan çocuklara yönelik, yap-boz bulmacaları          

* Denge sorunları ve odaklanma problemleri yaşayan çocuklar için, oyun hamuru, sıkıştırılabilir stres topları          

* Çocuğun ağzına giren ve ağızda tutularak çiğneme alışkanlığı kazandırmak için, oral motor stimülatörleri          

* Duyusal işleme bozukluğu olan çocuklar için; dokunma, baskı ve hız gibi hislerin ortaya çıkmasına yarayan ışıklı oyuncaklar, parmak boyaları Özel ihtiyaçları olan çocukların ihtiyaçlarının karşılanacağı, doğru türdeki oyuncaklar, kendi kendini yönetmenin ve yönetirken gerekli tekniklerin öğrenilmesi ve becerilerin kazanılmasındaki, en eğlenceli yollardan bir tanesidir.

Oyuncakların Çocuklar İçin Faydaları Nelerdir?

Çocukların gelişiminin önemli bir parçası olan, oyun yoluyla öğrenmek, bebeklik döneminde başlar. Çocukların yeterli oyun süresinin olması, çocukların fazla enerjilerini atmaları için gereklidir.

Eğitici oyuncakların kullanılmasının önemi gösteren 5 neden:          

* Problemleri çözme, öğrenme, neden ve sonuç ilişkisini kurma          

* Uzlaşma, çatışmaları çözümleme, başka çocuklarla oyuncak paylaşımı yaparak, nasıl oyun oynanacağı öğrenme          

* İnce ve kaba motor becerilerinin gelişimi          

* Yaratıcılığı ve hayal gücünü besleme          

* Bağımsızlığı ve pozitif özgüveni keşfetme

Çocuklar 1 aylık olduktan sonra eğitici oyuncaklar ile oynamaya başlar. Yaş aralıklarına göre seçim yaparak, farklı eğitici oyuncaklarla harika fikirler ve oyunlar oynanır.

Erkek Çocuklar İçin Doğru Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Anne ve babalar; genellikle çocuklarının oynama biçimlerine baktıklarında, bazı farklılıklar görebilir. Erkekler çoğunlukla sert ve yuvarlanan oyuncaklar tercih ederler. Genel olarak erkek çocuklar, daha erkeksi oyuncakları tercih eder. Legolar, arabalar, silahlar, trenler, robot oyuncaklar, çizgi film karakteri oyuncaklar, kumandalı araçlar, yarış setleri, savaş oyunları, tamirat oyuncakları, çek fırlat oyuncaklar, top oyunları gibi oyunları tercih eder.

Oyuncak seçimi yaparken;          

* Çocuğun kişiliği baz alınmalı, sevdikleri ve sevmedikleri analiz edilerek seçim yapılır.          

* İnce ve kalın motor gelişimini sağlayan oyuncaklar tercih edilir.

Hem erkek çocukların hem de kız çocuklarının hayatında birbirlerinin oyuncaklarıyla oynama vardır. Yani bir kız çocuğu da tamirat oyuncaklarıyla oynayabilir ya da bir erkek çocuğu, annesinden görerek, yemek yapma oyuncaklarıyla oynayabilir.

Kız Çocuklar İçin Doğru Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Oyuncaklarla oynamak, çocukların gelişimi için önemli olmakla birlikte, gelişim hızı her çocukta aynı değildir. Erkek ve kızların gelişimleri farklıdır. Bu durum; oynayacakları oyuncakların da cinsiyetlerine göre değişkenlik göstermesi anlamını taşımaz. Bunun yerine kız ve erkek çocuk oyuncakları olarak cinsiyet ayrımı yapmak yerine, her iki cinsin de oynayacağı, farklı oyuncakların tercih edilmesi gerekir. Çoğu kişi arabaların, tamirat oyuncaklarının ya da top oyunlarının erkeklere özgü olduğunu ve kız çocuklarının sadece bebek oyuncakları ve yemek yapma oyuncaklarıyla büyütüldüğünü düşünür.

Oyuncak seçimi yaparken;          

* Cinsiyete göre değil, çocukların zevk alacağı oyuncaklar tercih edilmelidir.          

* Motor gelişimini hızlandıracak, çocukların çabuk sıkılmayacağı tür oyuncaklar alınmalıdır.          

* Çocuğun sosyalleşmesine olanak tanıyan oyuncaklar tercih edilmelidir.

Çocuklar için seçilecek oyuncaklar elektronik olmamalı, çocuğun başka çocuklarla paylaşım yapabileceği oyuncaklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda savaş oyunları ve silah oyuncakları, çocuklarda saldırganlığın gelişmesine yol açacağı için, bu tür oyuncaklar yerine, eğitici oyuncaklar tercih edilmelidir.

Yetişkinler İçin Uygun Oyuncak Çeşitleri

Çoğu oyuncak üreticisi; bebeklere, küçük çocuklara, ergenlere ve gençlere yönelik oyuncaklar üretir. Ancak yetişkin oyunları da benzersiz oyuncak çeşitlerinin bulunduğu, geniş yelpazeye sahiptir.

Yetişkinler için en uygun oyuncaklar:        

* Lego setleri        

* Aile oyunları        

* Masa Oyunları

Çalışma hayatınızda sizi heyecanlandıracak, ofiste masa üzerinde oynayacağınız ve çoklu kişiyle oynayabileceğiniz birçok farklı yetişkin oyunu bulunur.

Oyuncak Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak satın alırken, ilk dikkat edilecek nokta; çocuğun gelişim düzeyine ve yaşına uygun olmasıdır. Aynı zamanda çocuğun güvenliğini tehdit etmeyecek özelliklere sahip olmalıdır.        

* Düşünmeyi, yaratmayı ve hayal etmeyi öğreten oyuncaklar olmalıdır.      

* İnce ve kalın motor becerilerini geliştirecek oyuncaklar tercih edilmelidir.          

* Oyuncaklar uzun ömürlü ve sağlam olmalıdır.          

* Çocuğun oynarken zevk alacağı, kullanımı kolay oyuncaklar tercih edilmelidir.          

* Çocukların sosyalleşmeyi öğrenebilecekleri, paylaşma duygusunun ön plana çıkacağı oyuncaklar alınmalıdır.

Bebekler için; çıngıraklar, istiflenen oyuncaklar, şekil ayırıcılar, yumuşak bebekler ve tahta kitaplar alınabilir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için; itme ve çekme oyuncakları yanında, boya kalemleri, oyun hamurları alınabilir. Okul öncesi çocuklar için; oyuncak bebekler, kauçuk ya da plastik hayvan figürleri, araçlar, blok oyunları, top oyunları tercih edilirken; okul çağındaki çocuklar için masa oyunları, inşaat setleri, oyuncak bebek evleri alınabilir.

Oyuncak Fiyatları

Oyuncak fiyatları, tercihlerinize ve oyun türüne göre değişkenlik gösterir. Eğitici ve eğlendirici oyuncak ürünleri Nezih mağazalarında, uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle satışa sunulur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.