sadsad x
asdasd

Lego

Toplam 1338 ürün görüntüleniyor.

Lego, dünyanın en eski oyuncak türlerinden birisidir. Farklı parçaların, uygun bir biçimde birleştirilmesi sonrasında ortaya çıkan temalar; çocukların güzel vakit geçirmesini sağlar. Bu yönüyle el becerilerinin daha iyi bir hale gelmesi de mümkündür. Değişik konsept ve setler sayesinde, çocuklarımızın hayal dünyasına hitap eden lego türlerine Nezih Kitap Kırtasiye sitesiyle ulaşabilirsiniz.

Lego Ürünleriyle Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayın

Legolar sadece çocuklar için üretilmiş olan oyuncaklar değildir. Aynı zamanda yetişkinler de, adeta bir bulmaca formatında tasarlanmış bu oyun çerçevesinde, doğru parçaları birleştirerek bütüne ulaşabilirler. Legolar plastik ve dayanıklı olmalarıyla dikkat çekerler. Kolay kolay kırılmaları mümkün değildir. Bundan dolayı uzun yıllar boyunca kuşaktan kuşağa aktarılabilecek bir oyuncaktır. İnsan hayal gücünün sınırlarını zorlarken, gelişime destek vermesi, bu oyuncağın eğitici bir karakter kazanmasını sağlamıştır.

Birbirinden Farklı Lego Modelleri

Lego modelleri, değişik kategorilere ayrılmıştır. Bunlardan birisi temalardır. Yani bir alana özgü olarak üretilmiş parçalardan oluşmaktadır. Özel tema sayesinde çocuğun, sadece ilgi duyduğu konuda legoları birleştirebilmesi mümkündür. Setler ise birden fazla oyuncak demektir. Yine özel bir konseptte tasarlanmıştır. Oyuncak sayısı çoktur. Bu da, daha fazla hamle ve deneme yanılma anlamına gelir. Aynı zamanda sadece yaşa göre satılan, çocuğun hem fiziksel hem de zekasına uygun olan modeller de söz konusudur.

Lego Temaları

Logo temaları farklı kategorilere özel olan birçok oyuncağı barındırır. Architecture; mimari yapıların legoya dönüştürüldüğü farklı bir temadır. City ise şehir hayatına dair birçok model içerir. Classic legolar, firmanın piyasaya sürdüğü ilk oyuncaklardır. Creator; ev, uzay aracı, araba gibi farklı konseptlerle öne çıkmaktadır. Disney prensesi, duplo, arkadaşlar, juniors, son yıllarda bir bilgisayar oyunu olarak da bilinen minecraft, mini figür, ninjago ve film temalı olan legolar çok büyük bir ilgi görüyor.

Lego Setleri

Lego setleri yaratıcılığı geliştirirken, çocuğun birçok kavramı da öğrenmesini en kısa sürede sağlamaktadır. Yaparak, oynayarak öğrenme modeline uygun olan setler içinde; film kahramanları, kızlara özel, okul öncesi, robotik, uzay, ninjalar, araçlar, tenler, arabalar, binalar, hayvanlar gibi değişik modeller mevcuttur. Tüm setlerde birden çok parçaya yer verilmiştir. Bunların tümünün ayrı ayrı özelliklerinin olması, kişisel bir ürün seçimi yapmak isteyen kişiler için harika bir fırsattır. Bu noktada aile bireylerine büyük bir iş düşmektedir. Çocuğunuzun neye ilgisi varsa mutlaka ona uygun bir seti satın almalısınız. Dilerseniz onun gelişmesini istediğiniz yeteneğine göre de lego edinebilirsiniz. Bu noktada seçimleriniz belirleyici olacaktır.

Yaşa Göre Lego Çeşitleri

Yaşa göre lego çeşitleri şöyledir;          

* 1 ve 2 yaş için daha büyük görsellere sahip, parçaların az ve küçük olduğu lego modelleri vardır. Motosikletli polis, araç çekicisi, itfaiye, polis istasyonu konseptleri bunun en güzel örnekleridir.          

* 3 ve yaş için uygun olan legolarda parça sayısı fazladır. Sky Police, Raptor, Dinazor Trex, Star Wars modelleri ve fazlasını bulabilirsiniz.          

* 6 ya da 8 yaşındaki çocuklara özel olarak Demir Yolu, Paraşüt, Laboratuar gibi biraz daha karmaşık oyuncaklar söz konusudur.          

* 9 ve 11 yaş arasındaki çocuklar için ise parça sayısı arttırılmış olan yapımı biraz daha zor olan legolar uygundur. Taşımacılık, Uzay aracı, Harry Potter temalı olanları buna örnek verebiliriz.          

* 12 yaşından büyük çocuklar; artık binlerce farklı parçadan oluşan legoları yapabilecek kapasiteye sahiplerdir. Bu yüzden Londra şehir teması, Bugatti otomobil, Ağaç makinesi, New York kent konsepti gibi ürünler onlar için uygun olacaktır.

Lego Oynamanın Faydaları Nelerdir?

* Çok farklı renkler kullanılarak tasarlanmış olan lego parçaları sayesinde algıda seçicilik duygusu öne çıkar. Renk tonlarının birbirleri arasındaki farkların öğrenilmesi bu noktada büyük bir kazanım demektir. Böylelikle renklerin tanınması gibi, çocuklar için gerekli olan bir eğitim de verilmiş olacaktır.          

* Legolarla kavramlar arasında bağlantı kurmak mümkün. Bunlar zamanla gelişir. Çünkü büyük ve küçük başta olmak üzere uzun ve kısa, düz ya da eğri gibi çocuğun belki de ilk defa duyduğu kavramlar; bu özel parçalar sayesinde onun zihnine yerleşmiş olacaktır.          

* Kas gelişiminin belli yaşlarda desteklenmesi çocuklar için bir zorunluluktur. Gerek küçük kasların gelişmesi gerekse el ve göz arasındaki koordinasyonun sağlanması, lego oyuncaklarının sağlamış olduğu bir diğer faydadır.          

* Yapılan araştırmalar, legolarla oynayan çocukların son derece mutlu hislere sahip olduğunu ortaya koymuştur.          

* Eğitim alanında tercih edilen lego; oynayarak öğrenme prensibine yüzde yüz uyum sağlar. Böylelikle yeni birçok bilgi ve beceri, oyun şeklinde edinilmiş olacaktır.

Kimler Lego Modellerini Tercih Etmeli?

Lego modelleri, çocuklarının gelişimini daha iyi bir hale getirebilmek isteyen aileler tarafından tercih edilmelidir. Bu oyuncak türüne dair yapılmış birçok araştırma söz konusudur. Bunların tümünde de ortaya çıkan ana sonuç, çocukların hayatı öğrenmesi, birçok değişik özelliğinin gelişimi noktasında legoların yadsınamaz bir katkı sunduğu gerçeğidir. Legolar aynı zamanda beraber oyun oynamayı da sağlar. Çocuklarının sosyalleşmesini isteyen ebeveynler tarafından, bu amaçla satın alınabilirler. Hatta birçok yetişkin de, hem güzel zaman geçirebilmek hem de becerilerini geliştirebilmek adına bu ürüne yönelmekte. Nezih Kitap Kırtasiye, dünyanın en çok ilgi gören bu oyuncağının farklı birçok serisini sizlere sunuyor. Uygun fiyat avantajından da faydalanabilir, başta çocuğunuz olmak üzere kendiniz için satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.