sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Defter Ve Bloknotlar

Okul Defterleri

Okul Defterleri

Gerek okullarda gerekse günlük hayatta ihtiyaç duyulan okul defterleri, farklı boyutlarda ve niteliklerde üretilen defter çeşitleridir. Bu defterlerin temel amacı okullarda ya da başka alanlarda notların belirli bir defter içerisinde tutulmasını sağlamaktır.

Nezih olarak sizlere sunduğumuz binlerce farklı okul defteri modeli ile hem zevkinize hem de aradığınız kriterlere hitap eden defterleri bir araya getiriyoruz. Uygun fiyatı ve kaliteli yapısı ile beklediğinizin üzerinde bir defter deneyimi sunuyoruz.

Okul Defteri Çeşitleri

Farklı niteliklere sahip olarak üretilen okul defterleri, amacınız olan kullanıma uyum sağlamak amacı ile çeşitli türlerde üretilir. Firmamızda bulabileceğiniz okul defteri çeşitleri ile size en uygun defteri bulabilirsiniz;

* Kareli defter: Kareli defterlerin ismi, defterin içerisinde bulunan sayfaların üzerinde bulunan küçük karelerden gelmektedir. Bu kareler sayıların ya da yazıların daha düzenli yazılabilmesi için yerleştirilmiş karelerdir.

* Çizgili defter: Çizgili defter içerisinde yer alan sayfaların üzerinde ise yatay çizgiler bulunur. Özellikle yazı yazmanın düzenli olması için tercih edilir.

* Çizgisiz defter: Bu defter türünde defter içerisinde yer alan sayfalarda herhangi bir çizgi bulunmaz. Herhangi bir amaç ile kullanılmaya uygundur. 

* Harita Metod defteri: A4 sayfa büyüklüğüne sahip defterlerdir. Telli ya da zımbalı yapıya sahip olabilirler.

* Not defteri: Not defterleri A5 ya da A6 boyutlarında üretilen küçük defterlerdir. Bu defterlerin temel amacı küçük notların anlık olarak tutulmasını sağlamaktır. Küçük olması nedeni ile kolaylıkla taşınabilir.

* A5 Defter: Not defterlerinin yanında A5 boyutunda çizgili yada kareli okul defterleri de bulunur. Kullanılacak alanda çok fazla sayfa sayısına ve büyüklüğüne ihtiyaç yoksa kullanımı pratiklik sağlar. Taşınabilirliği açısından portatiftir ve küçük çantalara dahi uyum sağlayabilir.

* Çok bölümlü defter: Bu defter modelinin içerisinde 3, 4 ya da 5 farklı defter bölümü bulunur. Birçok ders notlarının aynı defter içerisinde ayrı bölümlerde tutulabilmesini sağlar. Diğer defterlere oranla çok daha kalındır.

* Yazı-şekil defteri: Özellikle okula yeni başlayan çocukların kullandığı bu defter türünde çocukların kolaylıkla yazı yazabilmesi için özel alanlar bulunur. İçerisinde bulunan çizgi çalışmaları ve benzeri etkinlikler ile çocukların başarılı bir şekilde yazı yazmayı öğrenmesini sağlar.

* Resim defteri: Bu defterler yatay olarak biçimlendirilmiştir ve sayfaları diğer defterlerden daha kalındır. Defterin temel amacı bir defter içerisine resim yapılmasıdır. Sayfalarının daha kalın olması çeşitli boya türlerinin kolaylıkla defter üzerine uygulanabilmesini sağlar. 

Okul Defteri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Binlerce çeşit okul defteri arasından size en uygun olanını tercih etmek istiyorsanız alacağınız defterin hangi özelliklere sahip olacağından emin olmanız gerekir. Okul defteri alırken dikkat edilecekler şu şekildedir;

* Öncelikle ihtiyacınız olan sayfa sayısını bilmelisiniz. Eğer uzun süreli olarak aynı defterde not tutmayı düşünüyorsanız 100 yapraklı bir defter sizin için yeterli olabilir. Okul defteri alan kişiler genellikle fazla yapraklı defter almayı tercih eder. Bunun temel nedeni artan yaprak sayfalarının daha sonra yeniden kullanılabilecek olmasıdır.

* Ne kadar büyük bir deftere ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. A4, A5 ya da A6 boyutlarında bir defter tercih edebilirsiniz. Eğer asıl amacınız okulda not tutmak ise A4 gibi büyük defterlerden yana seçim yapmalısınız. Ancak tutacağınız not miktarı fazla olmayacak ise daha küçük defterleri kullanabilirsiniz.

* Defterinizin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Gerekli kalitede olmayan defterlerde dağılma, kopma ya da benzeri problemlerle karşılaşılabilir.

* Okul defterleri içerisinde telli ve zımbalı olarak iki seçenek bulunur. Bu seçenekler sizin defter kullanımınızı etkiler. Telli defterler ikiye katlanabilme özelliğine sahipken zımbalı defterler sayfaları daha birbirine yakın tutar. Alışkanlığınız ya da tercihinize göre size uygun defter tarzını tercih etmelisiniz.

* Defterinizin sayfa kalınlığı sizin için seçici bir kriter olabilir. Kalın yapraklı defterler kullanımı kolaylaştırır ancak sayfa sayısı oldukça azdır. Eğer farklı kalemler ile çalışma yapmak istiyorsanız bu tarz defterleri kabul edebilirsiniz. Özellikle küçük çocukların yazı öğrenme sürecinde rahat etmesi için kullanılır.

Okul Defteri Nasıl Olmalı?

Okul defteri satın alırken defterinizin nasıl kriterler taşıması gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde almış olduğunu defter sizin için kullanışlı olmayacaktır. Okul defterinizin doğru olması için;

* Defter boyutunun kullanacak kişiye uygun olması gerekir. Küçük yaştaki çocuklar için küçük defterleri kullanmak zor gelebilir. Bunun yanında kişilerin gelişim seviyeleri de defter seçiminde dikkat edilecek bir nokta olabilir.

* Doğru miktarda sayfa sayısı olmalıdır. Eğer defteriniz olması gerekenden az yaprak sayısına sahip olursa beklenenden erken bitecektir. Bu da yeni bir defter daha almanıza neden olacaktır.

* Defteriniz kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Defter yaprakları ikinci ya da birinci kalitede basılmış olabilir. Ancak çok fazla geri dönüşüm yapılarak üretilmiş defterlerin yaprakları beklediğiniz kaliteyi size sunmayabilir.

* Defterinizin sayfası üzerindeki desen kullanım amacına uygun olmalıdır. Çizgili, kareli ya da çizgisiz defter tercih ederek defterinizden maksimum kullanım alabilirsiniz.

* Çok sekmeli defter tercihi yaparak tüm notları aynı defterinizin içerisinde tutabilirsiniz. Ancak tüm dersleriniz için bu defterleri almanız tavsiye edilmez. Bu defterler büyük yapıya sahip olduğu için çanta içerisinde gereksiz ağırlık taşımanıza neden olur. 

* Defterinizin kapak şekli önemlidir. Defterlerin kapakları plastik, karton yada mukavvadan olabilir. Karton kapaklar kısa sürede yıprandığı için küçük çocukların tercih etmesi önerilmez. Plastik ya da mukavva kapaklar çok daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.

En İyi Okul Defteri Markaları

Okul defteri için seçim yaparken en iyi markaların tercih edilmesi gerekir. Bu markalar hem kalite hem de geri dönüştürülebilirlik açısından iyi imkanlar sunar. Ülkemizde ise üretim gerçekleştiren birçok iyi okul defteri markası bulunuyor.

Nezih içerisinde de kolaylıkla bulabileceğiniz en iyi okul defteri markaları;

* Keskincolor: 50 yılı aşkın süredir hizmet veren Keskin Color firması kaliteli ve çeşitli defterlerin üretilmesini sağlayan en iyi markalardan biridir. Bu markanın birçok farklı defter türü bulunur. Yalnızca okul defteri değil kağıt ve benzeri okul ürünlerinin de üretimini sağlar.

* Gıpta: 1984 yılında kurulan fabrika Ankara temellidir. Günümüzde İstanbul’daki firmasında hizmet veren firmanın birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı defterleri bulunuyor. Uzun yıllardan beri üretim yapan günümüzde de birçok defter ürününü kalitesini bozmadan üretmeye devam ediyor.

* Notte: Kaliteli sayfa yapısı ve birbirinden güzel defter modelleri ile günümüzde en kaliteli okul defteri üretimi sağlayan firmalardan biridir. Geçmişe dayanan kalitesi defter ürünlerinde etkisini koruyor.

Alacağınız defterin hem estetik hem de kaliteli olmasını önemsiyorsanız mağazalarımızdan ya da internet sayfamızdan anında en iyi okul defterleri markalarını satın alabilirsiniz. 

Okul Defteri Fiyatları

Kaliteli ürünlerin birbirinden farklı çeşit ve modelleri ile yer alan Nezih Kırtasiye’de en uygun okul defteri fiyatları en iyi defter modelleri ile buluşuyor. Dilediğiniz kullanıma uygun olacak defter modelini en doğru şekli ile kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Geniş defter skalamız ve farklı boyutlarda olan modellerimiz ile aradığınızdan çok daha fazlasını mağazalarımızda bulabilirsiniz. Rengarenk modeller ve tarzınıza hitap eden tasarımlar ile ihtiyaç ve beğeninize uyacak defteri kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Toplam 199 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.