sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Defter Ve Bloknotlar

Not Defterleri

Not Defterleri

Toplam 40 ürün görüntüleniyor.

Not defterleri, en çok kullanılan kırtasiye malzemelerinden biri olup defter ve bloknotlar gibi yazı yazmaya yarayan ürünlerdir. Ama not defterleri, okul defterleri ya da ajandalar gibi düzenli şekilde yazılar yazmaktan farklı bir amaca hizmet ederler. Not defterlerinin görevi, gün gün hatırlanması gereken önemli olay, isim, telefon numarası, tarih, durum ve notların kaydedilmesini sağlamak ve işlerin düzenlenmesi ile planlanmasına yardım etmektir.

Önemli ve sınırlı bilgilerin not edilerek kaybolmalarının önüne geçilerek muhafaza edilmesi sağlayan not defterleri sadece öğrenciler ve ofis çalışanlarının ihtiyaç duyduğu ürünler değildir. Genellikle küçük boyutlarda üretildikleri için çantalarda ve ceplerde de kolayca taşınabilen not defterleri akılda tutulması gereken her bilgiyi kaydetmenin en kolay aracıdır. 

Not Defteri Çeşitleri

Günlük kullanıma uygun kırtasiye materyallerinden biri olan not defterleri zihinde tutulması gereken anlık bilgilerin yazılması ve pratik şekilde bu bilgilere tekrar ulaşılmasını sağlamak amacı ile işlev görürler. Not defterlerinin pek çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler öncelikli olarak boyutlarına göre çeşitlenir. 

Boyutlarına Göre Not Defteri Çeşitleri

Çoğunlukla a5, yani bir harita metot defterin yarısı ve küçük okul defteri olarak bilinen defterlerin boyutları ile aynı ebatlara sahiptirler. İdeal boyutlara sahip olan a5 not defteri modellerinin yanı sıra daha büyük not defteri çeşitleri de piyasada mevcuttur. Bu büyük not defteri adı ile bilinen ürünlerin yanında günlük not defteri çeşitlerinde ise çok daha küçük ebatlara rastlanır. Küçük not defteri modellerinde ceket ceplerine ve pantolonların arka ceplerine sığacak kadar küçük not defterleri de vardır. 

İç Dizaynına Göre Not Defteri Çeşitleri

İç dizaynına göre not defterlerinin ise çizgili ve çizgisiz ile kareli modellerine rastlamak mümkündür. Çizgili not defterleri adeta bir okul defterinin minyatürü gibiyken çizgisiz not defteri çeşitleri kullanıcıları sınırlamadığı ve çizim yapmak için de uygun olduğu için kullanımı kolay materyallerdir. Kareli not defteri modellerine ise sayılar yazılabilir, hatta bu defterlerde işlem bile yapılabilir. 

Tasarımına Göre Not Defteri Çeşitleri

Kapak tasarımı ve dış dizaynı baz alındığında birçok farklı modelde not defterine rastlamak mümkündür. Kapakları tek renk ya da desenli not defterlerin yanında belirli figürlerle süslenmiş not defteri modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca alttan üste doğru dikey şekilde açılan not defterinden başka kapağı ve sayfaları sağdan sola doğru açılan tasarımlara sahip olan not defterleri de mevcuttur. Ayrıca bu defterlerin açılma yönü baz alınarak birleşme yerlerine takılan sarmal teller ile bir arada duran sayfalardan oluşan spiral not defteri çeşitleri de oldukça pratik bir kullanım sunmaktadır.

Kapakta kullanılan malzemelere göre de not defteri modellerinde bir sınıflama yapılabilir. Bu ürünlerin kapakları tüm diğer okul defterlerinde olduğu gibi ince ya da kalın yapıdaki kartondan üretilmiş olabilir. Not defterlerinde karton dışında kapak olarak kullanılan plastik malzemelere de rastlanır. Ayrıca deri not defteri modellerinde de kapak deri malzemeden yapılmıştır.   

Nezih Not Defteri Modelleri

En kaliteli markaların kırtasiye ürünlerini bünyesinde barındıran Nezih’te en güzel not defterleri de yerini alıyor. En fazla tercih edilen siyah not defteri çeşitlerini Bayındır, Dilman ve Gıpta markalarının ürünlerini Nezih’ten sipariş edebilirsiniz. Tek renk modellerde mavi, sarı, kırmızı, mor, pembe, lacivert ve beyaz renkleri zevkinize göre tercih edebilir, desenli ve figürlü modelleri de seçebilirsiniz. Fabio Ricci, Funny Mat, Keskin Color, Moleskine, Mynote ve Notte gibi en kaliteli markaların ürünlerini elde etmenizi sağlayacak Nezih’te not defterleri fiyatları da oldukça uygun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.