sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Defter Ve Bloknotlar

Defter ve Bloknotlar

Ciltli mi yoksa yumuşak dokulu mu? Deri mi yoksa spiralli mi? Dikişli mi yoksa düz sayfalı mı? Kareli mi çizgili mi? Günlük notlarınızı almak, ders notlarınızı düzenli şekilde kayıt altına almak için defter ve bloknotlar, sektörün lider firması Nezih mağazalarında satışa sunuluyor. İnsanların kullanım alanlarına bağlı olarak defter çeşitleri farklı olabilir. Kimi çizgili severken, kimi kareli kullanmaktan hoşlanır. Belki birçok insan, güzel yazı sanatını icra etmek için, düz sayfalı defterleri tercih edebilir.

Defter ve Bloknotlar Nedir? Ne İşe Yarar?

Sadece okul hayatında değil, iş insanlarının ve ev hanımlarının da günlük rutinlerini not altına aldıkları birçok defter ve bloknot ürünü, farklı özelliklere sahiptir. Toplantı notlarını kaydetmek, telefon konuşmasındaki notları kaydetmek, randevuları kaydetmek, yemek tariflerini kaydetmek ve daha fazlası, defter ve bloknot ürünleri sayesinde gerçekleşir. Bireysel tercihlere göre defter ve bloknotlarda 3 özellik:          

* Yazmak için yeterli alanın bulunup bulunmadığı          

* Yazı yazmak için kâğıt yüzeyi pürüzsüz mü?          

* Kapak tasarımı nasıl?

Spiralli defter ve bloknotlar, estetik ve ergonomi bakımından sizi tatmin edip etmediği önemlidir. Düz sayfa yapılı mı? çizgileri var mı? Düz çizgi mi yoksa kareli çizgili mi? Dikkatinizi dağıtacak objeler içeriyor mu gibi birçok nokta, seçim konusunda kriterleri oluşturur.  Kâğıt kalitesinin pürüzsüz olup olmadığı, renkli mi yoksa düz beyaz sayfa yapısına mı sahip olup olmadığı tercihlerinize göre değişir. Üzerine yazarken mürekkebin dağılıp dağılmadığı da yine sayfa yapısı kalitesi bakımından dikkat edilecek noktalar arasında yer alır. Ürünlerin kapak tasarımları da yine dikkat edilmesi gereken konuların başındadır. Ciltli kapak, karton kapak, deri kaplı kapak gibi farklı özellikleri bulunan ürünler, boyutları açısından da kullanım kolaylığı sağlayacak özelliğe sahip olmalıdır.

Kimler Defter ve Bloknot Kullanır?

Farklı ölçülere ve tasarımlara sahip olan defterler ve bloknotlar, birçok kişi tarafından kullanılabilir. Özelliklerine bağlı olarak defterleri öğrenciler, öğretmenler kullanır. Bloknotlar genellikle küçük notları almaktan hoşlanan kişiler, ofis çalışanları, ev hanımları, iş insanları, bankacılar, muhasebeciler, kısacası hayatında not almayı ve yazmayı seven herkes kullanabilir.

Defter ve Bloknot Kullanmanın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Dijitalleşmenin günümüzde yoğun olduğu bu günlerde, el notu almaktan hoşlanan kişiler, birçok farklı olayı not etmeyi sever. Bunun için kullanılan not defterleri, sağladıkları faydalar bakımından da önem taşır.

Spiral bloknot ve defter kullanmanın avantaj sunan 4 nedeni:          

* Sayfalar 360 derece açılabildiği için rahat kullanım sağlar.          

* Tam açıldığı için, sayfalar kendi üstüne katlanabilir.          

* Ciltlenmiş defter ve bloknotların aksine, omurga gerilimi olmadığı için, sayfalar spiral içinde rahatlıkla döner.          

* Farklı kalınlıklardaki spiraller sayesinde, sayfa sayısı artırılabilir. Spiral bloknot ve defterler, rahat kullanımının ve ergonomik yapısının dışında tek dezavantajı, sayfalarının kolay kopmasıdır. Ancak bu bir dezavantaj değil, aynı zamanda koparmanız gereken bir sayfayı, arkasında herhangi bir ek bırakmadan kolayca çıkarmanız anlamına gelir.

Defter ve Bloknot Çeşitleri Nelerdir?

Defter ve bloknot defterler, farklı tasarımlara sahiptir. Farklı gramajlarda ve kâğıt kalitesiyle üretilen defter ve bloknotlar, kalitesini kanıtlamış markaların ürünlerinden oluşur.

Bloknot çeşitleri;          

* Kraft bloknotlar        

* Çizgili bloknotlar          

* Ofis için spiralli bloknotlar          

* Renkli bloknotlar          

* Kareli bloknotlar Defter çeşitleri;          

* Dikişli plastik kapaklı defterler          

* Kareli plastik kapaklı defterler          

* Sert kapaklı defterler          

* Sert spiralli kapaklı defterler          

* Tel dikişli kapaklı defterler          

* Tel dikişli müzik defterleri

Defter ve bloknot çeşitleri; düz sayfalı, çizgili, kareli gibi çeşitleriyle de ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak A4 boyutlu, 50 yapraklı, 80 yapraklı, 120 yapraklı, 200 yapraklı, 240 yapraklı gibi sayfa sayısına sahip defter ve bloknot çeşitleri bulunur.

En İyi Defter ve Bloknot Seçimi Nasıl Yapılır?

En iyi defter ve bloknot seçimi yaparken, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak özelliklere sahip olan ürünler tercih edilir. Eğer taşıması kolay defter ve bloknotlar istiyorsanız, çanta boyutlarında olan, küçük ebatlı defter ve bloknotlar tercih edilebilir.  Taşırken kolay yıpranmaması, deforme olmaması için, sert kapaklı defter ve bloknot ürünleri seçilebilir. Kullanım alanlarına uygun olarak, eğer yoğun not tutan biriyseniz, yaprak sayısı fazla olan defter ve bloknot ürünleri seçilebilir. Yazınızın düz şekilde ilerlemesini istiyorsanız, çizgili ya da kareli formlara sahip defter ve bloknotlar kullanılabilir. Defter ve bloknot seçiminde en önemli nokta, işlevselliği olması, rahat not alabiliyor olmanızdır.

En Kaliteli Defter ve Bloknot Markaları Hangileridir?

Defter ve bloknot ürünleri içinde, birbirinden farklı markaların model ve tasarımları bulunur. Uzun ömürlü bir kullanım ve kaliteli yazım olanağı için, tercih edebileceğiniz en kaliteli defter ve bloknot markaları sayılıdır.        

* Faber Castell        

* Keskincolor        

Notte        

Artwork        

* Mopak Sayfa kalitesi, cilt kalitesi, tasarım özellikleriyle birbirinden farklı çeşitlere sahip olan defter ve bloknotlar, hayatın her anında yanınızdan ayırmayacağınız özelliklere sahip olarak üretilir.

Defter ve Bloknot Fiyatları

Hayatınızın her anında not alabileceğiniz zamanlar vardır. Bu zamanlarda elinizin altında bulundurabileceğiniz, ofiste her an not alarak, planlama yapabileceğiniz, ders notlarınızı rahatlıkla kayıt altına alabileceğiniz defter ve bloknot fiyatları; sayfa sayılarına, cilt özelliklerine, markasına göre değişkenlik gösterir. Beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarımlara ve çeşitlere sahip defter ve bloknotlar, kalitesini ve profesyonelliğini kanıtlamış firma olan Nezih mağazalarında, uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle sunulur.

Toplam 650 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.