sadsad x
asdasd

Defter ve Bloknotlar

Toplam 1532 ürün görüntüleniyor.

"Söz uçar, yazı kalır." sözünü toplumda muhakkak duymuşsunuzdur. Bir şeyleri yazıyla kayıt altına almanın önemini anlatan bu söz, yazının önemine dair kısa ancak etkili bir sözdür. Çok eski zamanlarda ortaya çıkan yazı, tarihin eski zamanlarında kendine kil tabletlerde yer bulurken, şimdiyse pürüzsüz kağıt parçalarında kendine yer buluyor.

Kağıdın bulunması, çok eski zamanlara dayansa da ciltli defter haline getirilmesi 1920'li yılları bulmaktadır. Kullanışlılığıyla kısa süre içerisinde sevilen bir ürün haline gelen defterler, zaman içerisinde dijitalleşme ne kadar artmış olursa olsun popülaritesini hiç kaybetmeden yoluna devam ediyor.

Kendine daha çok okullarda, işyerlerinde yer bulan defterlerin pek çok çeşidi bulunur. Farklı boyutlarda, farklı modellerde pek çok çeşidi bulunan defterlere dair aradığınız her şey için Nezih Kitap Kırtasiye, her zaman olduğu gibi doğru adres!

Ciltli mi yoksa yumuşak dokulu mu? Deri mi yoksa spiralli mi? Dikişli mi yoksa düz sayfalı mı? Kareli mi çizgili mi? Günlük notlarınızı almak, ders notlarınızı düzenli şekilde kayıt altına almak için defter ve bloknotlar, sektörün lider firması Nezih mağazalarında satışa sunuluyor. İnsanların kullanım alanlarına bağlı olarak defter çeşitleri farklı olabilir. Kimi çizgili severken, kimi kareli kullanmaktan hoşlanır. Belki birçok insan, güzel yazı sanatını icra etmek için, düz sayfalı defterleri tercih edebilir.

Defter ve Bloknotlar Nedir? Ne İşe Yarar?

Sadece okul hayatında değil, iş insanlarının ve ev hanımlarının da günlük rutinlerini not altına aldıkları birçok defter ve bloknot ürünü, farklı özelliklere sahiptir. Toplantı notlarını kaydetmek, telefon konuşmasındaki notları kaydetmek, randevuları kaydetmek, yemek tariflerini kaydetmek ve daha fazlası, defter ve bloknot ürünleri sayesinde gerçekleşir. Bireysel tercihlere göre defter ve bloknotlarda 3 özellik:          

* Yazmak için yeterli alanın bulunup bulunmadığı          

* Yazı yazmak için kâğıt yüzeyi pürüzsüz mü?          

* Kapak tasarımı nasıl?

Spiralli defter ve bloknotlar, estetik ve ergonomi bakımından sizi tatmin edip etmediği önemlidir. Düz sayfa yapılı mı? çizgileri var mı? Düz çizgi mi yoksa kareli çizgili mi? Dikkatinizi dağıtacak objeler içeriyor mu gibi birçok nokta, seçim konusunda kriterleri oluşturur. Kâğıt kalitesinin pürüzsüz olup olmadığı, renkli mi yoksa düz beyaz sayfa yapısına mı sahip olup olmadığı tercihlerinize göre değişir. Üzerine yazarken mürekkebin dağılıp dağılmadığı da yine sayfa yapısı kalitesi bakımından dikkat edilecek noktalar arasında yer alır. Ürünlerin kapak tasarımları da yine dikkat edilmesi gereken konuların başındadır. Ciltli kapak, karton kapak, deri kaplı kapak gibi farklı özellikleri bulunan ürünler, boyutları açısından da kullanım kolaylığı sağlayacak özelliğe sahip olmalıdır.

Kimler Defter ve Bloknot Kullanır?

Farklı ölçülere ve tasarımlara sahip olan defterler ve bloknotlar, birçok kişi tarafından kullanılabilir. Özelliklerine bağlı olarak defterleri öğrenciler, öğretmenler kullanır. Bloknotlar genellikle küçük notları almaktan hoşlanan kişiler, ofis çalışanları, ev hanımları, iş insanları, bankacılar, muhasebeciler, kısacası hayatında not almayı ve yazmayı seven herkes kullanabilir.

Defter ve Bloknot Kullanmanın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Dijitalleşmenin günümüzde yoğun olduğu bu günlerde, el notu almaktan hoşlanan kişiler, birçok farklı olayı not etmeyi sever. Bunun için kullanılan not defterleri, sağladıkları faydalar bakımından da önem taşır.

Spiral bloknot ve defter kullanmanın avantaj sunan 4 nedeni:          

* Sayfalar 360 derece açılabildiği için rahat kullanım sağlar.          

* Tam açıldığı için, sayfalar kendi üstüne katlanabilir.          

* Ciltlenmiş defter ve bloknotların aksine, omurga gerilimi olmadığı için, sayfalar spiral içinde rahatlıkla döner.          

* Farklı kalınlıklardaki spiraller sayesinde, sayfa sayısı artırılabilir. Spiral bloknot ve defterler, rahat kullanımının ve ergonomik yapısının dışında tek dezavantajı, sayfalarının kolay kopmasıdır. Ancak bu bir dezavantaj değil, aynı zamanda koparmanız gereken bir sayfayı, arkasında herhangi bir ek bırakmadan kolayca çıkarmanız anlamına gelir.

Defter ve Bloknot Çeşitleri Nelerdir?

Defter ve bloknot defterler, farklı tasarımlara sahiptir. Farklı gramajlarda ve kâğıt kalitesiyle üretilen defter ve bloknotlar, kalitesini kanıtlamış markaların ürünlerinden oluşur.

Bloknot çeşitleri;          

* Kraft bloknotlar        

* Çizgili bloknotlar          

* Ofis için spiralli bloknotlar          

* Renkli bloknotlar          

* Kareli bloknotlar 

Defter çeşitleri;          

* Dikişli plastik kapaklı defterler          

* Kareli plastik kapaklı defterler          

* Sert kapaklı defterler          

* Sert spiralli kapaklı defterler          

* Tel dikişli kapaklı defterler          

* Tel dikişli müzik defterleri

Defter ve bloknot çeşitleri; düz sayfalı, çizgili, kareli gibi çeşitleriyle de ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak A4 boyutlu, 50 yapraklı, 80 yapraklı, 120 yapraklı, 200 yapraklı, 240 yapraklı gibi sayfa sayısına sahip defter ve bloknot çeşitleri bulunur.

Okullar İçin En uygun Olan Defter Çeşitleri

Okul defteri olarak tek bir defter çeşidinden bahsetmek yanlış olur. Kademeden kademeye, dersten derse ihtiyaç duyulan defter modeli değişiklik göstermektedir. Örneğin, resim dersi için yan çizim ve boyama yapabileceğiniz resim defteri tercih edilmektedir. Matematik gibi sayısal dersler için kareli defter daha uygundur. Sözlü dersler için ise çizgili defter daha yerinde olacaktır. Yazıların ve şekillerin, çizimlerin bir arada bulunduğu derslerde kullanmak için, rahat ve serbest çalışabilabileceğiniz çizgisiz defter tercih edebilirsiniz. Sık sık çizim yaptığınız, sanatla ilgili bir derste ise rahat çizim yapabilmek için eskiz defteri kullanabilirsiniz. Ders esnasında not almak içinse A4 bloknot defter, kullanım kolaylığıyla ideal olacaktır.

Okul defterleri, dersten derse biçim değiştirirken kademeler arasında da boyut değişiklikleri olur. Örneğin ilkokul öğrencileri için kolay kullanabilecekleri, küçük boyutlu defterler uygun olacaktır. Ancak ortaokul döneminden sonra A4 boyutundaki defterler daha fazla tercih edilmektedir.

Spiralli defter modelleri de okul sıralarında çokça tercih edilen modellerden biridir. Kullanımı oldukça rahattır, cildin bozulmasından endişelenmeden defterinizi kullanabilirsiniz. Ancak ciltli defterlere göre daha çok yer kaplar ve biraz daha pahalı olabilir.

İşyerleri İçin En Uygun Defter Çeşitleri

İş dünyası ne kadar dijitalleşse de iş yerlerinde defter ve bloknotlar hala egemenliğini sürdürmektedir. Özellikle telefonla görüşürken alınan notlar için minik, kare bloknotlar oldukça kullanışlıdır. Toplantıda alınan notlar için ise A5 boyutundaki not defteri modelleri en ideal seçim olacaktır. A5 defter, işyerlerinde en sık kullanılan defter boyutlarındandır.

Programlamanın, saatlerin çok önemli olduğu iş yerlerinde, planlayıcı bir defter, tüm çalışanlar için gereklidir. Ajanda defterler, günlük ve haftalık planlamalar için sadece işyerinde değil, günlük hayatında da planlı yaşamayı sevenler için harika bir buluştur.

Alfabetik sıralanabilecek her şey için kullanılabilecek fihristler, her ne kadar teknolojiye uyum sağlamış olsa da işyerlerinin sahip olduğu veriler ve hesapları kaydedebilmek için güzel bir araçtır.

Moleskine defter çeşitleri, hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da sevilen çeşitlerin başında gelir. Sayfalarca yazsanız bile parmaklarınızı acıtmayacak yumuşacık kağıtlara, uzun süre kullanabileceğiniz dayanıklı kapaklara sahip Moleskine defterleri siz de çok seveceksiniz.

Hediye Etmek İçin En Uygun Defter Çeşitleri

Defter, iş yerleri ve okullar için elzem ihtiyaçlardan biri olsa da aynı zamanda hediye etmek için iyi bir fikirdir. Konsept defterleri olarak adlandırılan bu özel, hediyelik defterler, gerek günlük tutmak için, gerek aşka gelip şiir yazmak için gerekse de sadece hatıra olarak bir rafta saklamak için ideal olacaktır.

Hediyelik defterler arasında pek çok model vardır. Örneğin sert kapaklı defter modelleri, hediyelik defter olarak harika bir fikirdir. Sert kapakların sevilen çizgi film, dizi konseptleriyle zenginleştirilmesiyle, daha anlamlı hale gelen hediyelik defter modellerimiz arasında sevilen temalardan How I Met Your Mother, Harry Potter ve Friends defter çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Hediye etmek için şık bir defter modeli arıyorsanız, deri defter modellerimize göz atmanızı da öneririz.

Çocuklar için bir hediye arıyorsanız oldukça ilgilerini çekecek bir hediye önerimiz var. Siyah defter, diğerlerinden farklı olarak siyah renk sayfalara sahiptir ve özellikle pastel boyalarla boyandığı zaman ortaya çok güzel ve dikkat çekici resimler çıkacaktır.

En İyi Defter ve Bloknot Seçimi Nasıl Yapılır?

En iyi defter ve bloknot seçimi yaparken, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak özelliklere sahip olan ürünler tercih edilir. Eğer taşıması kolay defter ve bloknotlar istiyorsanız, çanta boyutlarında olan, küçük ebatlı defter ve bloknotlar tercih edilebilir.  Taşırken kolay yıpranmaması, deforme olmaması için, sert kapaklı defter ve bloknot ürünleri seçilebilir. Kullanım alanlarına uygun olarak, eğer yoğun not tutan biriyseniz, yaprak sayısı fazla olan defter ve bloknot ürünleri seçilebilir. Yazınızın düz şekilde ilerlemesini istiyorsanız, çizgili ya da kareli formlara sahip defter ve bloknotlar kullanılabilir. Defter ve bloknot seçiminde en önemli nokta, işlevselliği olması, rahat not alabiliyor olmanızdır.

En Kaliteli Defter ve Bloknot Markaları Hangileridir?

Defter ve bloknot ürünleri içinde, birbirinden farklı markaların model ve tasarımları bulunur. Uzun ömürlü bir kullanım ve kaliteli yazım olanağı için, tercih edebileceğiniz en kaliteli defter ve bloknot markaları sayılıdır.        

* Faber Castell    

* Keskin Color        

Notte        

Artwork

* Mopak

Sayfa kalitesi, cilt kalitesi, tasarım özellikleriyle birbirinden farklı çeşitlere sahip olan defter ve bloknotlar, hayatın her anında yanınızdan ayırmayacağınız özelliklere sahip olarak üretilir.

Defter ve Bloknot Fiyatları

Hayatınızın her anında not alabileceğiniz zamanlar vardır. Bu zamanlarda elinizin altında bulundurabileceğiniz, ofiste her an not alarak, planlama yapabileceğiniz, ders notlarınızı rahatlıkla kayıt altına alabileceğiniz defter ve bloknot fiyatları; sayfa sayılarına, cilt özelliklerine, markasına göre değişkenlik gösterir. Beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarımlara ve çeşitlere sahip defter ve bloknotlar, kalitesini ve profesyonelliğini kanıtlamış firma olan Nezih mağazalarında, uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle sunulur.

Defter Fiyatları

Defterlerde o kadar fazla çeşit vardır ki fiyat aralığı da epey geniş olmaktadır. Boyutlara, kapakların yapıldığı materyale, kullanılan kağıtların kalitesine göre değişiklik gösteren defter fiyatlarının en uygun olduğu alan okul defterleridir.

Özel tasarım, lisanlı figürlere ve desenlere sahip defterler ise kalite ve kullanım amacı da göz önünde bulundurulduğunda, daha yüksek bir fiyatlandırmaya sahiptir. Ancak hem konsept defterlerde, hem okul defterlerinde hem de işyerinde size lazım olabilecek tüm defter çeşitlerinde, uygun fiyatlar ve kaliteyi bir arada tutmaya çalıştık. Siz de bütçenize uygun, istediğiniz defteri bulmak için doğru adrestesiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.