sadsad x
asdasd

Kitap

İnsan Ve Toplum

Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim

Toplam 425 ürün görüntüleniyor.
119,00 TL
101,15 TL
%15
250,00 TL
212,50 TL
%15
135,00 TL
121,50 TL
%10
120,00 TL
108,00 TL
%10
190,00 TL
152,00 TL
%20

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim, kişilerin bireysel özelliklerinde, kendi potansiyellerini yakalayabilmelerini ya da var olan özelliklerinin, ileriye dönük olarak, pozitif yönde değişebilmesini sağlamak olarak ifade edilebilir.

İnsan ve toplum ilişkileri açısından oldukça etkili bir alan olan kişisel gelişim, bireylerin kendilerini tanımalarını, başka bireylerle daha sağlıklı ve olgun ilişki kurabilmelerini, kişinin kendini daha ileriye taşımasını sağlayan bir alandır.

Kişisel gelişim, insanlara daha sağlıklı ve mantıklı ilişkiler kurmak üzere yol gösteren, birey için olduğu kadar, toplum için de oldukça önemli olan bir aşamadır.

Toplum içerisinde, bireysel iletişimi, iş hayatında etkili ilişkileri, arkadaşlık, kadın erkek ilişkileri gibi hem bireysel dolayısıyla da sosyal ilişkileri, ileri aşamalara ve daha anlaşılır noktalara taşıyan önemli bir noktadır.

Bireyler, toplumsal ve bireysel ilişkileri etkileyen, bu önemli aşamayı sağlamak için, eğitimler, kişisel gelişim kitapları edinmek gibi etkili yolları kullanabilir. Özellikle kişisel gelişim kitapları en çok başvurulan yollardandır.

Kişisel Gelişim Kitaplarının Birey ve Toplum Üzerindeki Etkisi Nedir?

Kişisel gelişim neden önemlidir? Kişisel gelişim, aşamaları ile beraber, kişilerin, sosyal ve psikoloji problemlerini giderebilmelerinde, sorunlar içerisinde mantıklı bir yol izlemelerinde, bunun sonucu olarak hem şahsi hem toplumsal ilişkilerde daha nitelikli bir iletişimin kuvvetlenmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca kişilerin kendilerine olan güven duygusunu sağlaması ve pekiştirmesinde de etkili bir yöntemdir.

İnsanın, hayatında var olan sorunlarla beraber, kendisiyle, başka bireylerle kurduğu iletişimi daha sağlıklı kılan kişisel gelişim yöntemi, kadınlar ve erkekler arasında da daha nitelikli ilişkilere, problemleri mantık ve anlayış çerçevesinde çözebilme konusunda etkilidir.

Kadın erkek ilişkileri kişisel gelişim yöntemleri ile nitelikli bir noktaya taşındığından, daha iyi arkadaşlık ilişkileri, iş ilişkileri ve birliktelikler kurulacak, sağlıklı toplum için gerekli olan sağlam adımlarla ilerlenmiş olacaktır. Bununla beraber, toplumun ruh sağlığı için önemli olan aile ve eş ilişkilerini, daha değerli kılarken, anlayışlı ve çözüm odaklı noktalara taşıyacak bir yol oluşturacaktır.

Değişen ekonomik ve sosyolojik süreçler, bu süreçlerin birey ve toplum üzerindeki etkisi, kişilerin bireysel tutumları, olaylar karşısında edindikleri tavır ve kendini daha iyi ifade edebilme, anlama ve anlaşılma çabası, kişisel gelişim aşamalarını ve yöntemlerini, hem birey hem de toplumlar arasında, gerekli ve önemli kılmıştır.

Kişisel Gelişim İçin Hangi Yöntemler Uygulanabilir?

Kişinin, önce kendisine iyi gelmesi, sağlıklı ilişkiler kurabilmesi, çözüm odaklı ve pozitif yaşamı sürdürebilmesi için gerekli olan kişisel gelişlim aşamaları ve yöntemleri pek çok açıdan sağlanabilir. Bireyler, düzenli egzersizler, ruha ya da bedene olumlu etki sağlayan aktiviteler, sağlıklı ve düzenli beslenme, kitap okuma, kişisel gelişim kursları gitmek ya da kişisel gelişim kitapları gibi kitap türleri okuyarak iç dünyasına iyi gelecek tercihlerde bulunmak ve daha pek çok farklı yöntem ile kişisel değişim ve gelişim yöntemlerini kullanabilirler.

Bu yöntemler içerisinde gelişim kitapları, en çok tercih edilen, ulaşılabilirliği ve zamanı yönetebilmek açısından en etkili yöntemlerden biridir. Farklı noktalara değinen gelişim kitaplarını tercih edebileceğiniz en doğru adres olarak Nezih Kırtasiyeyi tercih edebilirsiniz. Nezih Kırtasiye, zengin ürün yelpazesi, farklı alanlarda ihtiyaç duyulan ürün seçeneklerinde olduğu gibi gelişim kitapları için de tercih edebileceğiniz en güvenilir ve doğru adres olarak sizlere yardımcı olmaktadır.

Nezih Kırtasiye, stantlarında yer alan mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları, en iyi kişisel gelişim kitapları ve tercih edilirliği ile dikkat çeken en çok satan kişisel gelişim kitapları sınıflandırmaları ile ihtiyacınız olan pek çok seçeneği sizlerle buluşturmaktadır.

Farklı noktalara vurgu yapan, bu noktaların değişimi ve başkalaşmaları için yöntem sunan gelişim kitapları için Nezih Kırtasiye’nin ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Nezih Kırtasiye’de tercih edebileceğiniz ve kişisel gelişim için okunması gereken kitaplar nelerdir, inceleyelim.

Mutlaka Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Nelerdir?

Kişisel gelişim kitabı olarak tercih edilen kitaplar,  insanların kendilerini geliştirmek, özgüven sağlamak, yaşam boyu ilerlemelerinde ve başarıya ulaşmalarında, kabiliyetlerini keşfetmekte yardımcı olan önemli araçlardandır.

Nezih Kırtasiye’nin, en etkili kişisel gelişim kitapları ile başarıyı sunduğu bu kategoride, 24 kadının, yaşam içerisinde karşılaştıkları zorlukları anlatan, her bir kadın için ilham kaynağı olacak “Kendi Ayak İzini Oluşturan Kadınlar” tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Bu kitapta, o kadınların, hayat serüveninde yollarına çıkan engeller, bu engellere direnişleri ve zafere ulaşmaları, kazandıkları deneyimleri ve kazanımları anlatılmaktadır.

Hayatı, ezberlenmiş, başkaları tarafından dayatılmış kurallara yaslanarak yaşayan, kendi yaşamını ve kendi kurallarını henüz keşfedememiş bireylere ışık tutacak olan “Hayat Senin Kuralları Sen Koy” kitabı da kendi serüveninizi oluşturmakta yardımcı olacak eserlerden biridir.

“Sevgiyi Sürdürme Sanatı”, “Beyin Oyunları”, “Olumlu Sözcükler Etkili Sonuçlar”, “Bilinçaltı Zihnimizin Gücü”, “İtibar Yönetimi”, “Unvansız Lider” gibi farklı içeriklere ve alanlara yönelik kitap çeşitleri de tercih edebileceğiniz, en çok okunan kişisel gelişim kitapları arasında yer almaktadır.

Nezih Kırtasiye’de yer alan, okumaktan keyif alırken, büyük değişimleri sunan, ihtiyacınıza yönelik yöntemler sunan ve çok satan kişisel gelişim itapları için ürün kategorisinde yer alan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.