sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Kalemler Ve Yazı Gereçleri

Kalemtraş Ve Silgiler

Kalemtraş ve Silgiler

Toplam 341 ürün görüntüleniyor.
26,50 TL
23,85 TL
%10
29,50 TL
26,55 TL
%10

Kırtasiye malzemeleri arasında yer alan kalemler ve yazı gereçleri yazının bir iletişim aracı olarak benimsenmesinden beri kullanılan materyallerdir. Yazının ve çizimlerin kesintisiz ve mükemmel şekilde yapılması için ise belirli yazı gereçlerine ihtiyaç duyulur. Bu gereçlerden biri yazı yazma eylemini sürekli hale getirmek adına işlev gören kalemtıraş, diğeri ise yazıdaki kusurları ve yanlışları düzeltmenin aracı olan silgi olmaktadır. 

Kalemtıraş Modelleri

Kalemtıraş, bilinen bir diğer adıyla kalem açacak kurşun kalem adı verilen ahşap malzemeden elde edilmiş yazı gereçlerinin kesintisiz biçimde yazmaya ve çizmeye devam etmesini sağlayan ürünlerdir. Kalemtıraşların görevi yazdıkça ucu körelen ve tahta kısmı öne çıkan kurşun kalemlerin tıraş edilmesi ve kalem ucunun işler hale gelmesini olanaklı kılmaktır. Bu kırtasiye malzemelerinde bir tarafı keskin bıçak bulunur. Bu bıçak kalemi doğru şekilde yontması için çelikten imal edilir. Özellikle okul kalemtıraşı olarak adlandırılan ve tek bir kalemin ucunu tıraş etme görevini gerçekleştirebilen küçük boyutlardaki kalemtıraşların gövdesi plastik malzemeden yapılır.  

Manuel olarak kullanılan küçük kalemtıraş modellerinin yanında masa üstü kalemtıraş olarak da bilinen kollu kalemtıraş çeşitleri kalemtıraşların iki farklı modeli bulunduğuna işaret eder. Ayrıca bu ürünlerin elektrikli çeşitleri de mevcuttur. 

Nezih Kalemtıraş Çeşitleri

Tüm kırtasiye ürünleri ile yazma gereçlerini bulabileceğiniz Nezih’ten dilediğiniz kalemtıraş modeline uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. En kullanışlı ve en kaliteli kırtasiye malzemeleri üretiminde akıllara ilk gelen markaların yer aldığı Nezih, Faber Castell kalemtıraş çeşitlerini sizlere sunuyor. Hazneli ve haznesiz modelleri ile plastik kutusu ile satılan ve demirden yapıldığı için uzun ömürlü kullanım sunan Faber Castell kalemtıraş modellerinin yanında, yine bu markaya ait eğlenceli şekilleri bulunan ürünleri Nezih’ten edinebilirsiniz. Rengarenk ürünleri ve hayvan figürlü tasarımları ile özellikle öğrencilerin ilgisini çeken Deli, çok sevilen dünya küresi kalemtıraş modeli ile Gürbüz ve klasik modelleri ile Stabilo markalarının kalemtıraşlarını da kullanabilirsiniz. Masaüstü kalemtıraş modellerinde ise tercihiniz Deli markası olsun. Aynı anda iki kalem açabilmenizi sağlayan Maped ve hem silgi hem de kalemtıraş özelliği olan Serve marka ürünleri de Nezih’te. 

Silgi Modelleri

Yazı gereçlerinden biri olan silgi, yazının düzeltilmesi ve yazıdaki kusurların giderilmesi için kullanılır. Genellikle kauçuktan üretilen silgilerin 18. yüzyıldan beri kullanıldığın sanılmaktadır. Bu tarihten önceki dönemlerde ise yazıların beyaz ekmek aracılığıyla silindiği biliniyor. 19. yüzyıla gelindiğinde ise günümüzdeki gibi kauçuktan üretilen silgilerin piyasaya sunulduğunu görüyoruz. O dönemde volkanize kauçuktan elde edilen silgi çeşitleri daha sonra geliştirilerek şimdiki hallerini aldı. Silgilerin geliştirilmesi ile resim silgisi, tükenmez kalem silgisi ve tahta silgisi gibi birçok farklı çeşidi ortaya çıktı.

Kalem arkalarına da yerleştirilerek daha pratik bir kullanım alanına sahip olan bu kırtasiye ürünleri yazı yazılan ve çizim yapılan her yerde ihtiyaç duyulan ürünlerdir. 

Nezih Silgi Çeşitleri

Yazıdaki hataları düzelterek temiz ve düzenli bir yazı ya da çizim elde edilmesini sağlayan silgiler özellikle öğrencilerin ve ofis çalışanlarının vazgeçemediği kırtasiye ürünleridir. Nezih’te pek çok çeşidi bulabileceğiniz silgi modelleri arasında en çok tercih edilenleri okul silgisi olmaktadır.

Kırtasiye malzemelerinde fark yaratan Faber Castell silgi çeşitleri Nezih tarafından sizlere ulaştırılıyor. Faber Castell’in yaygın şekilde kullanılan modelleri karton korumalı silgiler. Kutulu modelleri ile kalemtıraşlı silgileri de bulunan markanın renge göre işlevleri değişecek biçimde beyaz, siyah ve mavi silgileri mevcut.

Nezih şekilli silgiler, figürlü silgiler, süslü silgiler ve renkli silgiler için Serve, Pelikan, Rotring markalarının ürünlerini sizlerle buluşturuyor. Küçük silgiler, yuvarlak silgi ve pembe silgi modelleri için de Deli ve Adel markalarını tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.