sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Dosya Ve Klasörler

Sunum Dosyaları

Sunum Dosyaları

Toplam 151 ürün görüntüleniyor.

Sunum dosyaları, plastikten üretilen ve belirli sayıdaki kağıdın herhangi bir zarar almadan bir arada saklanması görevini sunan dosyalardır. Birbirinden farklı renkli üretilen bu dosyalarda her bir dosyanın isimlendirilebilmesi için bir alan bulunur.

Okul ya da iş hayatında sunulması gereken notları, projeleri, çalışmaları ya da gündelik yaşam sürecinde önemli gördüğünüz evrakları saklamak üzere kullanabileceğiniz sunum dosyaları için Nezih, güvenli ve kaliteli alışverişlerin kapılarını açıyor.

En kaliteli sunum dosyalarını bir araya getiren Nezih Kırtasiye olarak, rengarenk sunum dosyalarına uygun fiyatlar ile ulaşmanızı sağlıyoruz. Dilerseniz içerisine dosya yerleştirmesini sizin yapabileceğiniz dilerseniz de doğrudan hazır olarak kullanabileceğiniz sunum dosyalarınıza internet sitemizden ya da mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sunum Dosyası

Sunum dosyası, temel maddesi plastik olan ve dosyaların düzenli olarak saklanması için kullanılan şeffaf dosyaların tek bir kapak altında bütünleştirilmesini sağlayan dosyalardır. Bu dosyalar genellikle A4 kağıt boyu için düzenlenmiştir. 

Firmamız aracılığı ile sizlere sunduğumuz sunum dosyaları şu şekildedir;

* Hazır sunum dosyası: Bu dosya türünde kalın plastikten oluşan iki kapak arasında belirli bir miktarda poşet dosya bulunur. Kişiler bu poşet dosyaları kullanarak istedikleri belgeleri dışarıdan gelecek zararlara karşı koruyarak saklama imkanı yakalar. 10’lu, 20’li, 30’lu, 40’lı, 50’li ve 100’lü seçenekler ile ihtiyacınız kadar olan dosyayı elde edebilirsiniz.

* Klasör sunum dosyası: Bu dosya içerisinde özel olarak yerleştirilmiş poşet dosyalar bulunmaz. Kişiler dilediği kadar poşet dosyayı dosya içerisine yerleştirerek kendi dosyasını oluşturur. Bu dosyaların farkı genellikle daha kalın ya da ince plastik kapaklara sahip olmasıdır. Bazı modellerde ise karton kapak görülür.

* Farklı renklerde sunum dosyaları: Neon, canlı ya da düz renklerde bulunan dosya modellerimiz ile zevkinize hitap eden dosyaya sahip olabilirsiniz. Belirtilmiş olan renkler plastiğin içerisine uygulanmıştır ve renklerde zamanla solma gibi aksilikler oluşmaz. Dilerseniz de şeffaf renkli dosyaları tercih edebilirsiniz.

Sunum Dosyaları Nedir?

Önemli proje ya da sunulması gereken bilgi ve belgelerini, şirket veya şahıs yazışmaları sırasında kullanılan, tanıtım amacı güden belgeleri sunmak üzere kullanılan, özel cep ve taşıma alalarına sahip dosyalara cepli sunum dosyaları ya da sunum dosyaları denir. Sunum dosyası kurumsal reklam ve tanıtım aracı olarak önemli bir araçtır-gereçtir.

Genellikle ofis gereçleri olarak kullanılan bu dosyalar çoğunluk olarak kalın kâğıttan üretilmektedir. İstenilen ebatta üretilebilen sunum dosyaları, genellikle çanta boyutunda, yani A4 boyutunda tasarlanmaktadır. Bu dosyaların farklı meslek gruplarına yönelik tasarlanan ebatları da mevcuttur.

Sunum Dosyaları Kimler Tarafından Kullanılır?

Hem iş hayatında hem de okul hayatında sıkça kullanılan sunum dosyaları, öğrenim hayatı boyunca önemli projeleri sunmak ve korumak için, iş hayatında ise tanıtım yapmak üzere hazırlanmış bilgi ve belgeleri, düzenli ve korunaklı bir şekilde sunmak için kullanılan, bu amaç doğrultusunda tasarlanmış ve çok sık tercih edilen ürünlerdendir. Bu dosyalar, öğrenciler tarafından, mühendisler, mimarlar, tasarımcılar, modacılar, proje yöneticileri gibi farklı meslek çalışanları tarafından kullanılmaktadır.

Sunum Dosyası Kullanmanın Önemi

Sunum dosyaları özellikle kağıt işlerinin fazla olduğu okullar, bürolar ya da ofislerde kullanılır. Özellikle belirli konudaki belgelerin uzun süre saklanmasına yardımcı olur.

Sunum dosyası kullanmanın önemi ise;

* Kağıtlarınız uzun süre dış etkenlerden zarar görmeden saklanır. Islanma, yırtılma ya da üzerine bir şey dökülmesi gibi durumlardan kağıtlarınızı korur. 

* Belirli bir amaca yönelik ya da olmayan belgelerinizin bir arada saklanmasına yardımcı olur. Aradığınız zaman belgelerinizi zarar görmeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

* Belirli bir konudaki belgelerin beraber saklanmasını da sağlar. Özellikle dosyaların yanında bulunan başlık ekleme bölümü sayesinde belgelerinizi isimlendirebilir ve ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla bulabilirsiniz.

* Kağıtlardan kaynaklı oluşan karışıklığı ve dağınıklığı engeller. Kağıtlarınızın bir arada durmasına yardımcı olur.

* Belgelerinizin çok daha kolay bir şekilde taşınmasını sağlar. Kağıtların düşmesi, dağılması ya da dökülmesi gibi durumlar taşıma sırasında rastlanmaz.

* Kağıtlarınızın bulunduğu alanın çok daha estetik görünmesini sağlar. Dosyaların farklı renkleri sayesinde kağıtlarınızı rengarenk raflarda saklayabilirsiniz.

* Kağıtlarınızın saklayacağınız alanda daha fazla yer kullanmanıza yardımcı olur. Kağıtlarınızı yatay değil dik konumda tutarak saklayabilirsiniz.

* Sunum hazırlama sırasında, hazırlamış olduğunuz kağıtları kolay okunabilir şekilde sergilemiş olursunuz. Sunumunuz adeta bir kitap görünümünde olur.

* Sunumuzu tamamlamanızın ardından tüm çalışmalarınızı kontrol edebilirsiniz. Hatanızın olduğu yerleri düzelterek sunumunuzun kusursuz olmasını sağlarsınız.

* Sunum dosyaları ile çalışmak size her türlü konuda kolaylık sağlar. Kağıtların içerisinde zorluk çekmek yerine kolay bir biçimde kağıtlarınızı düzenleme fırsatı yakalarsınız. 

* Sunum dosyaları temizlenebilir ve yeniden kullanılabilirdir. Bir sunum için kullandığınız dosyanızın içeriğini boşaltarak başka bir sunum için yeniden kullanabilirsiniz. Bunun yanında plastik yüzeyi sayesinde ıslak bir bez ya da mendil yardımı ile cildini temizleyerek yeniliğini korumasını sağlayabilirsiniz. 

* Geniş sayfa sayısı seçenekleri ile tam ihtiyacınız olan dosya türüne ulaşabilirsiniz. Böylece büyük dosyalar ile her zaman uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Klasör dosyalarda ise sunum dosyası içerisindeki sayfa sayısını dilediğiniz gibi düzenleyebilme şansına sahipsiniz.

Sunum Dosyası Nereden Alınır?

Farklı model ve renklerini, ofis ve kırtasiye malzemeleri satan hemen her yerde kolayca bulma imkânınız olan sunum dosyası modellerini, Nezih’te, zevkle tasarlanmış zengin bir çeşitlilikle bulabilirsiniz. Farklı sayfa sayısı, farklı renkler ve malzemelerle üretilen sayısız sunum dosyası seçeneklerine Nezih ile ulaşabilirsiniz.

Sunum Dosyası Nasıl Hazırlanır?

Sunum dosyalarını hazırlarken kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar bulunur. Bu noktalara uygun olarak düzenlenen sunum dosyaları beklenen işlevin gerçekleştirilmesinin yanında dosyalarınızın güvenle saklanmasını sağlar.

Sunum dosyası hazırlama için uygulanacak adımlar şu şekildedir;

* Öncelikle yerleştireceğiniz kağıtlarınızın doğru sıralamasını düzenlemelisiniz. Kağıtların yanlış sıra ile yerleştirilmesi dosya içerisinde karışıklığa neden olacaktır.

* Dosyalara kağıtları yerleştirmeden önce poşet bölümlerini bir kere açmanız önerilir. Dosyalar henüz kullanılmamış olduğu için poşetlerin açılmasında ufak bir zorlanma yaşanabilir.

* Dosyanın içerisine yerleştirme yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta kağıdınızın alt bölümünün poşet dosya içerisinde kapalı olan girişe denk gelmesi gerekir. Aksi takdirde dosyanızı taşırken içerisindeki kağıtlar dökülebilir.

* Dosya içerisinde bulunan ilk sayfaya hazırladığınız sunumun kapağını yerleştirmelisiniz. Yerleştirdiğiniz kapağın yazı içeren bölümü sunum dosyasının plastik kapağına bakmalıdır.

* Yerleştirdiğiniz sunum kapağının arkasına varsa içindekiler bölümünü yerleştirebilirsiniz. İçindekiler bölümünüz bulamıyor ise arka sayfayı boş bırakmalısınız.

* Kapağınızın hemen arkasındaki alana dosyalarınızı yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Dosyalarınızı yerleştirirken sayfa sıralamasına doğru uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.

* Dosya içerisine sunum içeriğini yerleştirirken dosyanızı dilerseniz tek yüzlü dilerseniz de çift yüzlü kullanabilirsiniz. Çift yüzlü bir sunum oluşturmak için bir poşet dosya içerisine yerleştirdiğiniz kağıdın arkasına tam arka yöne bakacak ve dosyayı çevirmeden okunacak bir şekilde sıradaki kağıdınızı yerleştirmelisiniz.

* Tüm sununuzu hazırladıktan sonra tüm kağıtların doğru yerleştirildiğinden emin olmalısınız. Doğruluğu kontrol etmek için sununuzu en başından sonuna kadar çevirerek inceleyin. Tüm sayfaların kitap gibi göründüğünden eminseniz dosyanız doğru olarak hazırlanmış demektir.

* Dosyanızı hazırladıktan sonra sol bölümünde bulunan kağıda başlık, isim ve benzeri bilgilerinizi yazmanız sunumuzu kolay bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca sununuzu sizden başka bir kişi okuyacak ise daha kapağınızı görmeden sununuzun tanınma imkanını sunar.

Sunumunuz için dosya tercih ederken ise aşağıdaki durumlara dikkat etmeniz gerekir;

* Dosya sayısı: Sunum için kullanacağınız dosyanın içerisinde kaç adet poşet dosya olduğu yazar. Bu sayının en az sunumunuz içerisinde bulunan kağıt sayısının yarısı kadar olması gerekir. Eğer klasör dosya kullanıyorsanız yerleştireceğiniz poşet dosya sayısı da kağıt sayınızın en az yarısı olmalıdır.

* Dosya türü: Klasör dosyalar daha büyük yapıya sahip olduğu için genellikle büyük sunuların yapılması için tercih edilir. Eğer sununuz 100 sayfa ve üzeri ise klasör dosya tercih etmek mantıklı olacaktır. Eğer 100 sayfadan az bir sunumunuz varsa hazır dosyaları tercih etmek size kolaylık sağlayacaktır.

* Dosyanın fiyatı: Tercih edeceğiniz sunum dosyasının uygun fiyatlı olması da istenen kriterler arasındadır.

Sunum Dosyası Modelleri Nelerdir?

Sunum dosyası çeşitleri, renk, ebat, üretiminde kullanılan malzeme tercihi, kapak tasarımı gibi kimi ayrıntılara göre belirlenmektedir. Ayrıca bu dosyalar, özellikleri ve modeli itibari ile kullanılacağı alana göre tercih edilmektedir.

Kaliteli plastik ya da kalın kartondan tasarlanan bu dosyalar, A3, A4, A5 ve A6 olarak farklı ebatlarda üretilmektedir. A6 dosyaları genellikle, çıtçıtlı zarf dosyalar için kullanılan bir ölçüdür. Sayfa sayısı olarak, 20’li sunum dosyası, 30’lu sunum dosyası ya da 40’lısunum dosyası gibi sayı çoğunluğu değişirken, daha yoğun çalışma programlarında kullanılan ve sayfa sayısı daha fazla olan dosyalar da vardır. 100 ‘lü sunum dosyası yoğun proje tanıtımlarda kullanması ideal, sayfa sayısı ile tercih edilen dosyalardandır.

Nezih, sayfa sayısı, renk çeşitliliği ile size sunum dosyası alımlarında oldukça destek sağlayıcı olacaktır. Siyah, sarı, turuncu, yeşil ve şeffaf sunum dosyası gibi zevkle tercih edebileceğiniz çok daha fazla renklerle tercih yapabileceğiniz, sunum dosyası çeşitleri için Nezih’in bu kategorideki seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Şık tasarımları ile Nezih’te bulabileceğiniz ve çok sık tercih edilen körüklü dosya modelleri de oldukça kullanışlı ürünlerdendir. Bu ürünler arasında Databank, 12 bölmeli dosya modelleri klips ile kapanmaktadır. Bu şık tasarımlı ürünü, metalik gri, mavi ve yeşil olarak zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Yobo, yandan geçmeli sunum dosyası modelleri de renkleri kapasitesi ve şık tasarımları ile en iyi performansınızı sergilemenizde yardımcı olacaktır. Bu ürün PP kapak ile daha sağlam bir yapı sergilemektedir. Bu ürün, A4 ebatlı ve sunum için ideal bir ürün olmakla beraber farklı renkleri ile de dilediğiniz tercihi yapabilme seçeneği sunmaktadır.

Çıtçıtlı dosyalar, poşet dosyalar, lastikli dosyalar ya da sıkıştırmalı dosyalar gibi farklı dosya seçeneklerine de ulaşabileceğiniz Nezih, sunum dosyası fiyatları ile de makul değerler ile satış yapmaktadır. Smato Flex, Databank, Yobo, umix gibi kaliteli markalar, uygun fiyatlarla şık sunumlarınızı gerçekleştirmek üzere, Nezih’in bu kategorideki satışlarını değerlendirebilirsiniz. 

Sunum Dosyası Fiyatları

Sunum dosyası, yapacağınız bir sunumun olması gereken nitelikleri taşımasına yardımcı olan dosyalardır. Bu dosyaların en önemli noktası ise kaliteli bir yapıda olmasıdır. Kaliteli olarak üretilmeyen dosyalarda kopma, çıkma ya da yırtılma gibi durumların görülmesi mümkündür.

Kaliteli bir dosya sizin için uzun ömürlü bir kullanıma sahip olacak iken beklenen kriterlere uyum sağlayamayan dosyalar kısa süre içerisinde zarar görecektir. Bu da sizin için kısa vadede tasarruf olarak görülen durumun ileride zarar olarak karşınıza çıkmasına neden olacaktır.

Sizlere sunduğumuz dosyalar ile en uygun sunum dosyaları yüksek kalite ile buluşuyor. Birbirinden farklı renklerde ve poşet dosyası sayılarında üretilen bu dosyalar sunumlarınız için hem kurtarıcı etki yaratıyor hem de sunumlarınızın kalitesini artırıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.