sadsad x
asdasd

Sanatsal

Hobi Boyaları Ve Yardımcı Malzemeler

Seramik Hamurları

Seramik Hamurları

Toplam 38 ürün görüntüleniyor.

Seramik hamuru, kolay şekillendirilebilen ve pişirilebilme özelliğine sahip olan hamurlardır. Bu hamurların temel amacı sonucunda bir ürün çıkarmaktır. Yapılan ürün özel fırınlarda pişirilerek kurumuş hale getirilir. 

Seramik hamurlarının birbirinden çeşitli türü vardır. Nezih Kırtasiye olarak en kaliteli ve güvenilir seramik hamurlarını sizlerle buluşturarak istediğiniz ürünü kolaylıkla ortaya çıkarmanızı en cazip fiyatlar ile sağlıyoruz.

Seramik Hamurları Nedir?

Seramik hamurları, doğadan elde edilerek temin edilmiş kil ve kuvars maddelerinin belirli bir orana yönelik birleştirilmesi ile oluşturulan bir hamur türüdür. Doğal malzemeler bir araya getirildikten sonra preslenir ve yüksek derecede pişirilerek su sızdırmaz hale getirilir.

Bu hamurların şekillendirilmesi için özel makineler ya da doğrudan eller kullanılabilir. Şekillendirme ve detaylandırma için kişilerin özel aletlere ihtiyaç duyması muhtemeldir. Şekillendirmenin tamamlanmasının ardından ise pişirilerek kurutulması gerekir.

Seramik hamuru kullanılırken ilk olarak açılan seramik su ile yumuşatılmalıdır. Şekillendirme için ise sudan yardım alınabilir. 

Ne İçin Kullanılır?

Seramik hamurunun kullanılma nedenleri farklılık gösterebilir;

* Profesyonel kullanım: Seramik hamuru ile profesyonel bir biçimde heykeller, tabak, bardak ve benzeri ürünler üretilebilir. 

* Hobi amaçlı kullanım: Seramik hamuru şekillendirmesi kolay ürünlerden biridir. Kişiler yalnızca ellerini kullanarak heykel, bardak ya da benzeri ürünleri oluşturabilir. 

* Dekor ürünlerinin üretimi: Vazo, tablo, kaplama plaka, duvar, saksı ve çanak gibi dekorların üretiminde kullanılır. Doğal bileşenlerden oluştuğu için hem estetik hem de sağlıklı yapıya sahiptir.

Seramik Hamuru Çeşitleri Nedir?

Seramik hamuru çeşitleri kullanılacağı alana göre değişiklik gösterir. Pişirilme ve şekillendirme yöntemi, kullanım nedeni ve yapılacak ürün için farklı seramik şekillerinin kullanılması ürün yapan kişiye kolaylık sağlar.

* Kırmızı hamur: Çok daha düşük derecede pişirilebilen çamur türüdür. Bu çamurun rengi turuncudan kahverengiye kadar değişiklik gösterebilir. Uygulaması ve şekillendirmesi son derece kolaydır.

* Beyaz seramik hamuru: Yarı eritken maddeden oluşan bu kil düşük derecede pişirilebilme özelliğine sahiptir. Rengi nedeni ile ise seramik mutfak ürünlerinde tercih edilir. Şekillendirme için özel aletlere gerek duyulmaz. 

* Stoneware hamurları: Bu hamur daha çok profesyonel alanda kullanılan hamurlardır. 1200 derece sıcaklıkta pişirilmesi gerekir. Az ışık geçirir ve yapısı oldukça serttir. 

* Porselen hamurları: Özellikle mutfak ürünlerinin yapılmasında kullanılan porselen hamurları 1260 derecenin üzerinde pişirilir. Çok pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Genellikle profesyonel amaçla kullanılır.

Bu hamur türlerinin dışında farklı hamurlara da rastlanması mümkündür. Ancak günümüzde sıklıkla tercih edilen ve kolay ulaşılabilen hamur türleri belirtilmiş olan hamurlardır. 

Seramik Hamurunu Kimler Kullanır?

Seramik hamurunu kullanan kişiler genellikle mutfak ve sanat ürünleri ile ilgilenen kişilerdir. Özellikle tabak ve vazo gibi ürünlerin üretimi için sıklıkla seramik tercih edilir. Sağlam yapısı ve güvenilir olması nedeniyle birçok alanda seramiği görmek mümkündür.

Bunun yanında el işçiliklerinden hoşlanan kişiler hobi amaçlı olarak seramik ürünlerini tercih ediyor. Uygulamasının kolaylığı ve evde pişirilebilecek hamur türlerinin olması nedeni ile çocuk ya da yetişkin herkes seramik hamuru ile ürün ortaya çıkarabilir.

Seramik Hamur Fiyatları Ne Kadardır?

Seramik hamurunun içerisindeki bileşenler doğal olsa da bu bileşenlerin bir araya getirilmesi ve doğru bir şekilde hamur elde edilmesi gerekir. Hamur içerisinde kullanılan bileşenlerin belirli bir oranı ve kalite yapısı vardır.

Satın alacağınız seramik hamuru fiyatları ürünlerin kalitesi, hangi türde hamur tercih ettiğiniz ve hamurun kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Nezih olarak sizlere sunduğumuz seramik hamurlarıyla hem güvenli hem de kaliteli hamurları en uygun fiyata almanızı sağlıyoruz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.