sadsad x
asdasd

Lego

LEGO Temaları

Lego Duplo

Lego Duplo

Toplam 126 ürün görüntüleniyor.

1891 yılında doğan Ole Kırk Chistiansen, Danimarka’nın Billund kasabasında doğan on çocuklu yoksul bir ailenin yetenekli ve zeki çocuklarından biriydi. Lego Duplo ile çocukları tanıştıran bu küçük adam, gençlik yıllarında tahta merdiven, ahşap oyuncaklar ve ütü masası üretiyordu. Otuzlu yaşlara geldiğinde domuzcuk kumbara ile başlayan ilk ilham verici tasarımıyla birlikte çocukların zekasını, yaşam pratiklerini, fizik kurallarını ve hayal güçlerini renklendirecek Lego tasarımıyla, dünya markası olacak Lego duplo ile oyuncak dünyasında yeni bir çağ başlattı. 

Nezih markasının da tanıştığı bu birbirinden renkli ve ilham verici parçalar, 1947 yılından günümüze Ole Kırk Chistiansen’in hayal gücünü çocukların hayal gücüyle buluşturacak oyuncak bölümünde yerini aldı. 

Lego Duplo Nedir?

Ole Kırk Chistiansen’in tasarımıyla, Lego tuğlaları adını alan Lego Duplo, 1930 yılından 1953 yılına kadar boyut değiştirmiş, zaman içinde insan figürlerindeki birbirine yerleşen figürler, küçük ve büyük tuğlalara dönüşmüştür. Çocukların hayal dünyasını geliştiren, yapısal ve fiziksel tasarımların birleşimiyle kendi figürlerini de oluşturan Lego oyuncakların yolculuğu, 1958 yılında bugünkü halini almış, tamamen plastik enjeksiyon kalıplarla çocuklara ve yetişkinlere zarar vermeyecek bileşenlerle dizayn edilmiştir. 

Ole Kırk Chistiansen şirketinin sadece en mükemmel olanın en iyi olabileceğini savunan sloganından yola çıkarak çocukların dünyasına en iyi sunma çabasıyla, küçük Lego parçaları, orta Lego parçaları, L figor, kare figür, yuvarlak figür ve silindir figürlerle de inşa edilen farklı dünyaları ürün yelpazesiyle buluşturmuştur. 

Lego Duplo nedir diyenler için hayal gücü, zeka, inşa ve sadece mükemmeli yeterince iyi bulan bir dünya markasıdır. 

Lego Duplo Çeşitleri Nelerdir?

Lego Duplo düzenek sistemi, 1930 yılında kurulurken, 1941 yılında küçük Lego tuğlaları tasarlanmıştır. Farklı renklerle, kırmızı, sarı, yeşil, turuncu ve siyah renklerin de yer aldığı Legolar, çocukların hayal gücü kabiliyetini artırmak, inşa ve düzenek yapmayı kavramak, düşünce pratiklerini geliştirmek için düzenlenmiştir. Lego Duplo çeşitleri her yıl yenileri eklenerek, çocuklarla buluşmaya devam etmektedir. 

* Lego modüler oyun evi;

* Lego yaratıcı hayvanlar; 

* Lego kargo treni; 

* Lego kabası dünya hayvanları; 

* Lego Midili ahırı oyun seti; 

* Lego Disney Mickey; 

* Lego Town oyun odası; 

* Lego jurassic Word, 

* Lego lunapark; 

* Lego klasik; 

* Lego tekerlekli klasik; 

Tuğla parçalarının birbiriyle birleşiminden oluşan farklı figürleri ortaya koyan çeşitlilikle artıyor. Nezih kırtasiye ve oyuncak ürünlerinin hayal dünyasını da genişleten bu parçalar, zaman içinde film, animasyon ve çizgi film karakteriyle de buluşarak çocukların dünyasına yolculuk etmeye devam etmektedir. 

Lego Duplo Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

Çocuklar ve yetişkinler için farklı tasarımları bulunan Lego Duplo yaş grubu 4 yaş ile 12 yaşa kadar çeşitlere sahiptir. Çocuk, genç ve yetişkin kuşaklar için eğlenceli bir yapboz düzeneğine sahip olan Lego parçaları, minik tuğlalar, orta tuğlalar ve büyük tuğlalar olarak tasarlanmıştır. 

* 4+ yaş grubu için büyük kalıp tuğla modelleri, kolay yerleşebilen ve çocukların zihinsel olarak gelişmesinde etkili olan parçalardan oluşur. 

* 8+ yaş grubu için film kahramanları, çizgi film kahramanları ve belirli temalarla hazırlanmış ‘’kasaba, ev, tren, inşaat vb’’ çeşitliliğe sahiptir. 

* Yetişkinler için minik parçalar, tıpkı bir puzzle gibi kullanılacak, farklı figür ve temalardan oluşan zihinsel bir aktivitedir. 

Neden Lego Duplo Almalısınız?

Lego Duplo çocuklar için neden önemlidir; Lego Duplo, çocukların zihinsel aktivitelerini geliştiren, tamamlama ve inşa etme işlevsel bütünlüğünü oluşturan etkilere sahiptir. Lego parçaları, birleşerek ve yeni bir tasarım ortaya koyarak parçalı, yarım ve bütün olma işlevlerini bir araya getirir. Bir çocuğun hayal dünyasını geliştirmesinde, tamamlayıcı figürler oluşturmasında ve keşfetmesinde etkidir. 

* İnce motor öğretir. 

* Fikirleri ve yaratıcılığı geliştirir. 

* Renkleri ve şekilleri öğretir.

Zihinsel aktivitelerin gelişmesinde, hayal gücünün gelişmesinde ve bütünlük sağlayıcı düşünsel yolculuk süreçlerinde etkili olmaktadır. Çocuklar küçük yaşlardan anlam bütünlüğünü keşfederken, bunu kendi başlarına öğrenmelerinde etkili olur. Geometri, fizik kuralları ve yapısal bütünlük gibi basit olguları, oyun oynarken yaşam pratiği üzerinden edinmektedir. Nezih oyuncak ürünlerine bu özel parçaları ekleyerek, çocukların dünyasında güzel bir anı olmayı amaçlamıştır. 

Lego Duplo Fiyatları Ne Kadar?

Lego Duplo klasik, tema, park ve film karakterli modellerine göre yaş gruplarına ayrılmıştır. Nezih kırtasiye ve oyuncak ürünlerinde geniş çeşitliliğe yer verilirken, Lego Duplo fiyatları çocuklarınızın dünyasına hemen dahil edebileceğiniz hızlı ve uygun seçeneklerle sunulmuştur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.