sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Boyalar Ve Boya Ürünleri

Guaj Boyalar

Guaj Boyalar

Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Farklı renkleri, gerçeğe yakın renk dokusu ve kapatıcı özelliği ile tercih edilen guaj boya setleri ve seçenekleri ile keyifli alışverişi tadabileceğiniz adres Nezih Kırtasiye… Nezih Kırtasiye, en güzel tasarımlar ve resimler için, sizlere en uygun fırsatları sunuyor. En iyi guaj boya markası ve dokusu ile tanışarak en güzel görselleri oluşturmanın keyfini tadın

Guaj Boya Nedir?

Yüzeyde doku oluşturan, kullanımı kadar sonuçları da keyifli olan ve zevkle kullanılan guaj boya nedir? Dokusu ve gerçekçiliği ile en çok tercih edilen guaj boyalar, su bazlı olan ancak şeffaf olmayan, kapatıcı özelliğe sahip, yağlı boyayı andıran bir boya çeşididir. Su ile inceltilebilen bir boya seçeneği olan guaj boyalar, kuruduktan sonra mat bir görünüm alır. Farklı renkler, simli ya da simsiz guaj boya seçenekleri ve kaliteli markaları ile Nezih’in bu kategorideki ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Guaj Boyanın Özellikleri Nelerdir?

Belli bir yaş grubunun tercih ettiği guaj boyalar, pek çok yaş grubunun sıklıkla tercih ettiği boyalardır. Peki, guaj boyalar ne gibi özelliklere sahiptir? Guaj boyalar;

* Su ile karışabilen boyalardır.

* Çabuk kuruma özelliğine sahiptir.

* Kuruduktan sonra mat bir görüntü oluşturur.

* Kâğıda işlemez, kâğıdın üzerinde tabaka oluşturur.

* Kurusa dahi suda tekrar çözülebilir özelliktedir. Herhangi bir çizim hatası anında hafif su ile o noktayı silebilir yeniden boyayabilirsiniz.

* Farklı renkleri oluşturabilme imkânı sunar.

* Fazla seyreltildiğinde sulu boyayı, kalın tutulduğunda ise yağlı boyayı anımsatan bir yapısı vardır.

* Üç renkten fazla karıştırılmaması gerekmektedir.

* Renk tonunu açmak için su yerine beyaz boya kullanılmaktadır. Su boyayı seyreltmek için kullanılmaktadır.

Guaj Boya Hangi Yüzeylerde ve Nasıl Kullanılır?

Guaj boyalar, kâğıt, kumaş, cam, seramik, tahta gibi yüzeylere kolaylıkla uygulanabilen bu boyalar, en çok kâğıt yüzeylere uygulanmaktadır. Kullanmaya karar verdiğiniz zeminin tahta, cam ya da kâğıt her ne olursa olsun, zemininize karar verdikten sonra guaj boyanızı seyreltmelisiniz. Su miktarı bu noktada oldukça önemlidir. Çünkü su ile fazla seyreltilmiş boya sulu boya etkisi, daha az kullanılmış su ise yağlı boya etkisi ve görseli oluşturacaktır. Bu nedenle eserinizin dokusu ve görseli konusunda, hedefiniz doğrultusunda seyreltme yapmalısınız. Dilediğiniz zeminde zevkle uygulayabileceğiniz, birinci sınıf kalite guaj boyaları noktasında, Nezih ile daha güvenli markalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Guaj Boya ve Akrilik Boya Aynı Boyalar mıdır?

Tekstil, inşaat gibi alanlarda çok fazla kullanılan akrilik boyalar, guaj boyalara benzerliği ile karıştırılsa da aralarında belirgin farklıklılar mevcuttur. Her iki boya da kapatıcı özelliğe sahiptir. Ancak akrilik boyalar daha dirençli boylardır. Ayrıca guaj boyaya benziyor olsa da yoğunlukları sebebiyle kuruduktan sonra akrilik boyalar daha çok yağlı boya özelliğine sahip boyalardır.

Guaj Boya yaparken Hangi Fırçaları Kullanmalısınız?

Guaj boyaları, çalışma yaptığınız zemine uygularken, özel olarak bir fırça kullanmanıza gerek yok. Diğer boya fırçalarını da kullanabilirsiniz ancak fırçanızın kalın uçlu olması bu yoğun boyayı alırken daha rahat boyama yapmanızı sağlayacaktır. Nezih, guaj boya ve boya fırçaları kategorisinde yer alan ürünler ile bu konuda kaliteli sonuçlar alabileceğiniz ve kullanımından memnun kalacağınız ürünlerle fırça kategorisindeki seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Guaj Boya Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Guaj boyalar, sadece okul döneminde, öğrenciler tarafından kullanılıyor gibi bilinse de esas olarak profesyonel iş yaşamında oldukça sık faydalanılan bir boyadır. Guaj boyalar, ressamlar, tasarımcılar, reklam alanlı çalışanların da çok sık başvurduğu boyalardandır. Afiş ve logo tasarımlarında, karikatürlerde, animasyonlarda, kitap ve dergilerde en sık kullanılan boyalar guaj boyalardır.

Guaj Boya Seçenekleri Nelerdir?

Hangi alanda, hangi yüzeyde ve kim tarafından kullanılacak olursa olsun, en kaliteli sonuçlar için tercih edebileceğiniz guaj boyalar ve guaj boya fırçaları için Nezih’in bu kategorideki ürün satışlarını inceleyebilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz markalardan olan Maries guaj boya, 18 adet guaj boya seçeneği ile renk skalasını geniş tutarak daha geniş bir kullanım imkânı sunuyor. Üstelik guaj boya seti fiyatları da sizlere oldukça ekonomik, kârlı bir alışveriş fırsatı sunuyor.

Tercih edebileceğiniz guaj boya ve set isimlerinden biri de Faber Castell guaj boya seçeneğidir. Kâğıt, karton yüzeylerinde, özellikle çocukların keyifle kullanılabilecekleri Faber Castell’in 12 li guaj boya seti memnun kalacağınız seçeneklerdendir. Simli içeriği zevkli ve keyifli etkinlikler için birebir ve eğlencelidir. Bu ürünü simsiz olarak da tercih edebilirsiniz.

Faber Castel’in 12 renk tüp guaj boya seti de memnun kalacağınız ürünler arasındadır. Renk karışımları ile çeşitlilik sağlayabileceğiniz guaj boyayı, kâğıt, karton ve seramik yüzeylere uygulayabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz, ahşap, kâğıt, seramik ve taş zeminler üzerinde uygulamaya özel Bic guaj boyanın 6’lı ve 12’li setleri de etkinliklerinizde, tasarımlarınızda tercih edebileceğiniz seçeneklerdendir. Carioca Tempera’nın 12’li guaj boya setleri de tercih ettiğinize memnun kalabileceğiniz seçenekler arsındadır.

Kaliteli markalar ve uygun guaj boya fiyatları ile sizleri buluşturan Nezih, işlerinizi, etkinliklerinizi ve boyama zevkinizi kaliteli ürünlerle ve ekonomik fiyatlarla buluşturan en ideal adres. Siz de guaj boya ihtiyaçlarınızı daha ekonomik, daha kaliteli ve daha renkli sonuçlandırmak için Nezih’i ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.