sadsad x
asdasd

Kitap

Çocuk Kitapları

Masallar

Masallar

  

Toplam 1327 ürün görüntüleniyor.

Çocukların Sıklıkla Okuması Gereken Masal Kitapları

Başlangıçta sözlü ve anonim olarak üretilmiş ve süregelmiş, olağanüstü olayların yine hem gerçek hem olağanüstü varlıklarla anlatıldığı halk öykülerine masal adı verilmiştir.

İlk Masal Kitabı Nedir?

Başlangıçta ağızdan ağza dolaşarak, geniş coğrafyalara yayılan masallar, zamanla yazıya aktarılmış ve kitaplaştırılmıştır. Bu masal kitapları sayesinde, anlatılarak, kuşaktan kuşağa aktarılan önemli masallar, daha kalıcı hale gelmiş ve etnik özelliklerin kuşaklar arası aktarılmasına, toplumlar arasında etkileşime, kültürel birikime neden olmuştur. Bununla beraber, kitaplaştırılmış masallar, insanların, farklı coğrafyalarda, farklı kültürleri yansıtan masallarla buluşmasına imkân sağlamış, toplumlar arsı kültürel etkileşime sahne oluşturmuştur.

Tarihte bilinen ilk masal kitabı Beydeba’ya ait Kelile ve Dimne olarak bilinmektedir. Ezop Masalları ve La Fonten, Binbir Gece Masalları, Keloğlan Masalları da dünya çapında bilinen masallardandır. Özellikle çocukluk çağında sıklıkla okunan masal kitapları, başlangıçta anonim anlatımların kitaplaştırılmış hâli olsa da zamanla pek çok yazar tarafından çocuklar için masal ve öyküler kaleme alınmıştır.

Çocuk masal kitapları oldukça dikkat edilmesi gereken, özenle ve bilinçli olarak tasarlanması gereken eserlerdir. Peki, çocuk masal kitapları nasıl olmalı ve çocuk için masal kitapları çocuklar üzerinde nasıl bir etki yapar?

Çocuklar İçin Masal Kitabı Nasıl Olmalı?

Çocuk masal kitapları, tercih edilirken öncelikle hangi yaş aralığına hitap ettiğine dikkat edilmelidir. Örneğin 0–6 yaş aralığında okutulabilecek masal kitapları, daha büyük yaş grupları için uygun olmayacak, aynı heyecana ve algıya hitap etmeyecektir. Çocuk için masal tercih ederken, 3 yaş masal kitapları, 2 yaş masal kitabı gibi yaş sınırlarına, uyku öncesi ya da gün içi dinamizmine uygun olması gibi ayrıntılarla beraber, gün içi ya da uyku öncesi gibi okuma zamanına göre tercihte bulunulmalıdır.

Nezih Kırtasiye’nin satışında yer alan Vak Vak Baba, Gökkuşağını Sevmeyen Tek Boynuzlu At, Ağaç Arkadaşım Masallar gibi seçenekler ve daha fazlası ile siz de çocukların dünyasına heyecan ve sevgi dolu ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz.

Masalların Çocuklar ve Gelişimleri Üzerindeki Etkisi Nedir?

Etnik ve kültürel zenginliği yansıtan masallar, özellikle gelişim döneminde bebekler ve çocuklar için önemli bir yere sahiptir. Masallar, çocukların dil gelişimi, anadili öğrenimi üzerinde oldukça etkili öğelerdir. Bununla beraber, masallar, çocukların zengin bir hayal dünyasıyla donatılmalarını sağlar. Masallar çocukların çevreleri ve aileleriyle kurdukları iletişimlerinin kuvvetli olmasında etkilidirler. Kültürel ve toplumsal ahlaka dair donanımlar kazanmalarına yardımcı olurlar.

En İyi Masal Kitapları Nereden Alınır?

Masal kitapları, toplumsal ve kültürel açıdan gelişmenin temeli, çocukların mutlu, öğrenen, okuma alışkanlığı edinmiş bireyler olmalarını ve kültürlerini tanımalarını sağlayan, zengin kelime dağarcıklarının oluşmasına yardımcı olan eserlerdir. Bu önemli eserleri ve zengin çeşitliliğini pek çok kitap evlerinden ve kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. İşte bu noktada Nezih Kırtasiye, aradığınızdan fazlasını bulabileceğiniz, şiirler, romanlar, hikaye kitabı ve masallar gibi pek çok eseri, uygun fiyatlar, kaliteli basımlar ve zengin eser çeşitliliği ile sizlere sunmaktadır.

Çocuklar için masallar, onları sakinleştirmek, önemli değerleri öğretmek ve hayal güçlerini zenginleştirmek için, heyecanlı ve keyifli vakit geçirmelerinde önemli bir yere sahiptirler. Uyumak Çok Sıkıcı, Pijama Günü, Küçük Bayan Gösterişli, Asla Bir Unicoorn’un Tütü Giymesine İzin Verme hikâyeleri, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Keloğlan Masalları, Sindrella gibi çocuklar için en iyi masal ve hikâye kitaplarını Nezih Kırtasiyede bulabilirsiniz.

En İyi Masal Kitapları Nelerdir?

En iyi masal kitapları, çocukların ruhuna dokunan, onların iç dünyasıyla buluşan kitaplardır. Çocuk üzerinde merak uyandıran, algısını açan, heyecan veren; sevinç, üzüntü, kızgınlık gibi doğal duygularını karşılayabilen kitaplar, çocuklar için tercih edilmesi gereken kitaplardır. Bununla beraber en önemli ayrıntılardan biri de masal ya da hikâye kitabında kullanılan dilin ve üslubun duruluğu ve akıcılığıdır. Böyle bir üslup, kitabın daha kolay anlaşılır olmasını ve daha kolay okunmasını, verilmek istenilen mesajın daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır.

Kitap içerisinde yer alan karşıtlıklar, iyi ve kötü çatışması gibi önemli kavramları sağlıklı bir dille anlatıyor olması da bir kitabın tercih edilirliğini etkilemektedir. Nezih Kırtasiye’de yer alan birbirinden güzel ve heyecan verici masal ve hikâye kitaplarını inceleyebilirsiniz. Bu kitaplardan birkaçı: Yemek Seçen Ayı, Kızıl Tilki ve Kurbağa, en önemli masallardan olan Ezop Masalları, klasik eserlerden Uyuyan Güzel, Prenses Plinin Bahçesi, Pinokyo, Keloğlan Masalları, Dede Korkut Hikâyeleri gibi önemli, kitaplar, keyifle okunacak önemli yapıtlar arasındadır.

Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sindrella gibi prenses kitapları, Hansel ile Gratel, Pinkyo, Alaaddin’in Sihirli Lambası, Yüzyıl Uyuyan Adam gibi daha pek çok kitap, Nezih Kırtasiye ‘de sizleri beklemektedir. Oyunlu Masallar, Andersen Masalları, Portakal Kokulu Masallar, Billur Köşk Masalları, Masal Sokağı, gibi daha pek çok masal kitabı için, siz de Nezih Kırtasiye’yi ziyaret etmelisiniz.

Uykudan Önce Okunması Gereken Masallar Nasıl Olmalı?

Uyku öncesi okunan kitapların daha dingin bir iç dünya oluşturuyor olması, tercih edilecek kitapların, iletmek istenilen mesajlarının niteliği ve içeriği ile önemli olması gerekmektedir. Nezih Kırtasiye’de bulabileceğiniz uyku öncesi masallardan, İyi Geceler Minikler, arkadaşlığı, dostluğu, iyiliği işaret eden Uykudan Önce Masallar gibi önemli eserlerle, çocuğun uyumadan evvel iç dünyasını huzur ve mutlulukla doldurmasının önünü açabilirsiniz.

Aynı zamanda sadece masallarla değil, Püsküllü Deve, Gılgamış Destanı, Dede Korkut Hikâyeleri gibi kitapları da yine Nezih kırtasiye’den temin edebilir, çocukları güzel mesajlarla ve değerlerle donatabilirsiniz.

Nezih Kırtasiye’de en güzel çocuk masalları kitaplarıyla beraber, hikâye kitapları, boyama kitapları, tarih kitapları, hikâye kitapları, roman ve öykü kitapları gibi daha pek çok alanda ürüne ulaşabilir, Nezih Kırtasiye aracılığı ile bu eserleri ve ürünleri uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.