sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Boyalar Ve Boya Ürünleri

Parmak Boyası

Parmak Boyası

Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Boyalarla renklerin ahenkli dünyasında gezinmeyi kim sevmez ki? Hiç bir sınır tanımadan, özgürce hayal gücünü, dünyayı nasıl algıladığını kağıda, tuvale, duvara, tahtaya, taşa boyalarla yansıtma fırsatını çocuklarınıza parmak boyası ile tanıyabilirsiniz. Resim yapmak çocukların gelişimini bir çok açıdan destekler. Psikolojik ve fiziksel gelişime büyük destek sağlayan resim sanatı ile küçük yaşta tanışan çocuklar ilerleyen zamanlarda kendilerini daha rahat ifade eden bireyler olabiliyorlar. 15- 16 aylık olan çocuklar ellerini ve etrafı keşfetmeye başlarlar onlara renklerle eşlik etmek için parmak boyası gibi güzel bir alternatifiniz var. Parmak boyası sayesinde boyayla temasta olan çocuklar özgür olarak resim yaparak etrafını ifade edebilmenin güzelliğini yaşayabilir. Faber castell parmak boyası cilde zarar vermeyen, toksik madde bulundurmayan özellikte üretilmiştir. Aynı şekilde Pritt markasınında birbirinden güzel renklere sahip parmak boyalarından seçebilirsiniz. Bunun için kategorimizi incelemeniz yeterli.

Parmak boyası, çocuklarınız için en erken dönemde kullanmaya başlayabileceğiniz boyalardan biridir. En erken dönemde çocuklarınızın sanat eserlerini ortaya çıkarmasını sağlayacak parmak boyaları, çocukların en sevdiği resim malzemelerinden biri olabilir. Çocuklar için parmak boyası çeşitlerinin kıvamı ve renk yoğunluğu da çocukların sevmesinde etkili olmaktadır.

Parmak boyasını uygularken aslında hiçbir malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Bir adet kağt, karton ya da dilediğiniz bir zeminde eller ve parmaklarla kolaylıkla yönlendirilebilen parmak boyalar, çocuklar tarafından biraz da bu özgürce hareket edebilme özelliği yüzünden sevilmektedir. Özellikle el izi boyası olarak çok sevilen parmak boyaları sevmeyen çocuk yok gibidir. Ancak parmak boyasıyla yapılan etkinlikleri zenginleştirmek isterseniz sünger baskı, patates baskı gibi yöntemler de kullanabilirsiniz.

Çocuklarınızda beraber evde kaliteli vakit geçirebilmek için ya da sınıfta etkinlik yapmak için envai çeşit parmak boyası etkinliği bulunur. Peki bu etkinlikler için hangi parmak boyalarını kullanmalı, nasıl satın almalı, nelere dikkat etmeli?

Parmak Boyası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kırtasiye dünyasında pek çok markadan, farklı renklerde, farklı ebatlarda bir sürü parmak boyası bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı maddeler sayesinde seçim yapmanızın kolaylaşacağını söyleyebiliriz.

* Parmak boyası alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey sağlığa zararlı olmamasıdır. Kalitesiz, markasız kırtasiye ürünlerinde ne yazık ki çocuğunuzun derisinden temas edip, sağlığına zararlı olabilecek maddeler bulunabilir. Fitalatlar, azo boyar maddeler, monomerler ve bazı ağır metaller, bu zararlı maddeler arasında sayılabilir.

* Elle teması çok yüksek olan, el baskı boyası olarak da anılan bir boyayı kullanırken elbette kirlenmek kaçınılmazdır. Ancak suyla çıkabilen, yıkanabilen bir boya tercih ederseniz çocuğunuz özgürce boya yaparken size de rahat edersiniz. Elbette çocuğuzun bir önlük kullanmasını ve etrafı boyalardan kolayca arınacak şekilde düzenlemenizi tavsiye ederiz ancak parmak boyalarında ne kadar önlem alınsa da ufak kazalar olmaktadır.

* Alacağınız parmak boyasının kıvamı yumuşak olmalı ve çocuğunuz tarafından kolayca yönetilebilen bir kıvamı olmalıdır.

* Tercih edeceğiniz parmak boyasının iyi renk vermesi de önemlidir. Canlı renkler çocukların dikkatini daha çok çekecektir.

* Parmak boyasında uzun ömür de önemlidir. Parmak boyaları, kapakları kapalı şekilde saklanmalı, sadece resim yapma esnasında açılmalıdır. Kaliteli bir markadan tercih yaparsanız bunun üzerinde düşünmenize gerek kalmaz çünkü kutu bitene kadar kurumadan kullanabilirsiniz. Böylece çocuğunuz özgürce resim yaparken, siz de bütçenizi koruyabilirsiniz.

Parmak Boyası Alırken Tercih Edilebilecek Markalar Nelerdir?

Tıpkı diğer boyalarda ve kırtasiye malzemelerinde olduğu gibi, parmak boyalarda da klasik, kaliteli markalardan şaşmamanızı tavsiye ederiz. Faber Castell parmak boyası, tıpkı diğer ürünlerinde olduğu gibi son derece kalitelidir. Pritt parmak boyası da beklentilerinizi karşılayacak ve çocuklarızın etkinliklerine keyifle eşlik edecektir. Senelerin kırtasiye markası Südor parmak boyası da yine güvenle tercih edebileceklerinizden biridir. Play-doh markasını  her ne kadar oyun hamuru olarak bilsek de boyalarda da en az hamurları kadar başarılıdır. Play-doh parmak boyasını da güvenle tercih edebilirsiniz. Bebeklikten itibaren kullanılabilecek boya çeşitleriyle ön plana çıkan Carioca markasının parmak boyaları da hem renk hem de kolay temizlenebilme konusunda sizleri tatmin edecektir.

Nezih kırtasiye olarak diğer tüm kırtasiye ürünlerinde olduğu gibi parmak boyalarda da sadece kaliteli, güvenle kullanabileceğiniz markalara yer vermeye özen gösterdik. Yukarıdaki markalara ek olarak Nova Color, Lets ve Adel markalarının da yer aldığı parmak boyası koleksiyonumuzdaki her ürün hem ev etkinlikleri hem de okul etkinlikleri için idealdir.

Parmak Boya Çeşitleri

Parmak boyaları, genelde küçük kavanozlarda, setler halinde satılır. 4lü parmak boyası ve 6 renk parmak boyası en sık tercih edilen setlerdendir. Bu kavanozlara direkt parmak daldırıp rengi alabileceğiniz gibi palet, tabak gibi bir materyale renkleri az miktarda döküp o şekilde kullanabilir ve boya kavanozlarınızı temiz tutabilirsiniz.

6lı satılan parmak boyalarında genel olarak tüm ana renklere (sarı, kırmızı,mavi) ve ara renklere (turuncu, yeşil, mor) yer verilmektedir. Ancak çocuğunuzun renkleri karıştırarak yeni renkler elde etmesinin çocuğunuz için son derece keyifli bir aktivite olacağını söyleyelim.

Parmak Boyası Fiyatları

Parmak boyası fiyatlarını etkileyen en önemli şey, elbette marka ve gramajdır. Kaliteli markaların fiyatları genelde birbirine yakın olmaktadır. Bu sebeple bakmanız gereken şey boyanın miktarı olacaktır.

Parmak boyası seti genel olarak 4lü ya da 6lı satılmaktadır ancak daha fazla şişeye sahip olan paketler de vardır. Bir de şişelerin gramajı farklı olabilmektedir. Örneğin Faber Castell'in kullandığı kutularda 45 ml boya bulunur ancak Carioca'nın bazı ürünlerinde 80 ml bulunur. Bu şekilde farklılıklarla markalar arasında gramaj hesabı yapıldığı zaman daha fazla gramaja sahip olan ürünlerin fiyatlarının daha yüksek olması normaldir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.