sadsad x
asdasd

Sanatsal

Boyama Zeminleri

Tuvaller

Tuvaller

Toplam 58 ürün görüntüleniyor.

Resim sanatı, birden çok malzemenin kullanılmasını zorunu hale getiriyor. Doğadaki her şeyin resmedilmesi için gerekli olan tuvaller, bu noktada büyük bir öneme sahip. Uygulama yüzeyinin kaliteli olması, resmin daha iyi bir şekilde ve hayal gücünü destekleyecek biçimde ifade edilmesini sağlıyor. Nezih Kitap Kırtasiye kalitesiyle; aradığınız tuvali siteden sipariş etmeniz çok kolay. Farklı markaların değişik modelleri kategoriler içinde yer almakta.

Tuval Nedir?

Özel olarak tasarlanmış olan tuval kasnağının üst kısmına gerdirilerek yerleştirilen tuval, en bilinen resim araçlarının başında gelir. Her türlü sulu boya ve yağlı boyanın yapılması için dizayn edilmiştir. Fırça yardımıyla gerçekleştirilen sihirli dokunuşlar; tuval üzerinde hayat bulur. Değişik malzemelerden üretilmiştir. Uzun süreli kullanımlar için uygun olan, bozulmayan tuvaller; beklentileri sonuna kadar karşılar.

Ne İçin Kullanılır?

Tuvaller, özel bir bezden üretilirler. Kullanılan hammaddenin kaliteli olması esastır. Resim çizen; bunu amatör veya profesyonel bir biçimde gerçekleştiren kişiler; fırça darbelerini bu özel alan üzerinde gerçekleştirirler. Genellikle beyaz renkten üretilmektedir. Ancak başta siyah olmak üzere isteğe bağlı olarak farklı renkler de söz konusudur. Çizim öncesinde özel bir alana yerleştirilen tuvaller, aynı zamanda tablo özelliğine de sahiptir. Tuval üzerinde yapımı tamamlanmış olan bir resim, dilendiği gibi duvara asılabilmektedir. Bundan dolayı son derece işlevsel ve geniş bir kullanım ağına sahiptir.

Tuval Çeşitleri Nelerdir?

Tuval çeşitleri son derece dikkat çekici, uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklı ürünlerden oluşmaktadır. Bunlar şöyledir;          

* Ponart markasının oval tuvalleri, klasik tasarımlardan uzak olmasından dolayı son yıllarda büyük bir ilgi görmektedir. 40x40, 50x50 ve son olarak 60x60 olmak üzere üç değişik boyutu vardır. Arka kısmından zımbalanmıştır.          

* Alex Schoellers firmasının üretmiş olduğu tuvaller, değişen ölçülerde satışa sunulmuştur. Ürünlerin tümü yüksek bir kaliteye sahiptir. Beyaz renkli olan tuvaller, oldukça güçlü bir çerçeveye sahiptir. Aynı zamanda yapısı incedir.          

* Brons tuvalleri sadece beyaz renk kullanılarak üretilmemiştir. Siyah keten kumaşın kullanıldığı, 35x50 cm boyutlarında olan bir modeli de vardır. Açık renklerle resim yapmak isteyen kişiler için ideal bir üründür.          

* İhtiyaca göre farklı boyutlarda üretilmiş olan tuvalleriyle dikkat çeken Fanart markası, üründe hiçbir şekilde asit kullanımına yer vermemiştir. Tamamen pamuk kullanılarak tasarlanmıştır ve bunun oranı tam yüzde 100 şeklindedir. Arkadan zımbalı bir biçimde satışı yapılmaktadır. Tam anlamıyla profesyonel bir görünümü vardır. Astarlanma işleminde ise akrilik maddenin tercih edilmiş olması avantaj sağlamaktadır.        

Monopol, en çok tercih edilen tuval markalarının içinde yer alıyor. Değişik en ve boy oranlarıyla öne çıkan tuvallerin yapımızda profesyonel olarak bilinen özel bir bez tercih edilmiştir. Üstelik tüm ürünler hem akrilik boya hem de yağlı boya kullanılarak yapılacak resimler için uygundur.        

Tüm bu markaların üretmiş olduğu tuvallerin bir diğer özelliği ise aynı zamanda tablo olarak tercih edilebilmesidir. Tamamlamış olduğunuz resminizi rahatlıkla duvarınızda sergileyebilirsiniz.

En İyi Tuval Markaları Hangileridir?

En iyi tuval markaları denildiği zaman akla birçok farklı isim geliyor. Değişik yabancı markaların en bilinenlerine yer verilmesi, resim sanatıyla uğraşan kişiler için harika bir avantaj demek. Alex Schoellers, Ponart, Brons, Monopol, Fanart, Brons firmalarının başarılı tasarımları, çok uygun olan fiyatlar üzerinden satılmakta.

En Uygun Tuval Nasıl Seçilir?

En uygun tuval seçimini yapabilmek için şunları adım adım uygulamanız gerekiyor;  

* Çizilecek resmin boyutu oldukça önemlidir. Bundan dolayı ilk olarak tuvalin ölçülerine karar vermeniz gerekiyor.  

* Çıta sağlamlığı mühimdir. Resim sırasında herhangi bir kırılma, çatlama durumunda hem yaratıcılığınıza sekte vurulur hem yapılan eserin bozulmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı her daim sağlam çıtaları olan tuvallerden yana seçiminizi gerçekleştirin.  

* Aynı şekilde bez kalitesi önemlidir. Başta pamuk olmak üzere keten ya da daha farklı birçok malzeme kullanılmaktadır.  

* Tüm bunların ardından fiyat ve performans karşılaştırmasını yaparak ürünü seçebilirsiniz.

Tuval Fiyatları

Tuval fiyatları, Nezih Kitap Kırtasiye firması tarafından çok pahalı olmayan ücretlendirme sayesinde avantaj sunuyor. Kaliteli ve çok uzun süreli kullanıma uygun bir biçimde tasarlanmış olan tuvaller, özellikle resim sanatıyla uğraşanların vazgeçemedikleri ürünlerin içinde öne çıkıyor. Boyut, kullanılan malzeme ve marka gibi değişik parametreler üzerinden belirlenmiş olan fiyatlar; bütçenize uygun bir tuvali almanızı sağlayacak. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.