sadsad x
asdasd

Sanatsal

Sanatsal Boyalar

Guaj Boyalar

Guaj Boyalar

Toplam 63 ürün görüntüleniyor.

Guaj boyalar su bazlı opak boya türlerinden biridir. Kullanımı sulu boya ile benzerlik gösterir ancak; daha estetik boya-resim çalışmaları yapmak için tasarlanmıştır. Guaj boyalar çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanılmaktadır.

Guaj Boya Nedir?

Guaj boya nedir; görsel ürünler ortaya çıkarmaya yarayan su bazlı üründür. Su ile karıştırarak kullanılır. Çabuk kuruyan, kapatıcı özelliğe sahip mat dokuya sahiptir. Guaj boylar şeffaf veya saydam yapıda olmayan, resme yeni başlayan veya profesyonel resim yapan kişiler tarafından tercih edilebilir. Guaj boyalar çok çeşitli renk seçenekleri ile kullanmak isteyen kişiye geniş bir tercih alanı bırakırken renklerin birbiri ile karıştırılması da mümkündür.

Guaj Boya Nasıl Kullanılır?

Guaj boya nasıl kullanılır; Boyanın su ile seyreltilerek resim kağıdına fırça ile sürülmesi şeklinde kullanılır. Guaj boyalar palet ile birlikte kullanılmaktadır. Çünkü boya paleti kullanmak aynı zamanda renklerin birbirine karışmamasını da sağlar.

Guaj boya ile resim çizerken önce boyayacağınız bölgeyi kurşun kalem ile çizebilirsiniz. Daha sonra ise guaj boyalar ile renkler ve şekiller boyanabilir. Paletinizi elinize aldıktan sonra kolay ve hızlı şekilde istediğiniz boyamayı yapabilirsiniz. Guaj boya paleti boya renklerinin karıştırılması için de uygundur. 

Renkleri karıştırırken 3’ten fazla rengin kullanımı profesyonellik istediğinden yeni başlayanlar için önerilmemektedir. Guaj boya kullanırken istediğiniz renk tonunu ve dokusunu ayarlamak için kıvamı ayarlamanız önemlidir. Boyanın kıvamının koyu olması zor sürülmesini sağlarken kalın bir doku ortaya çıkmaktadır. Sulu olması halinde ise özellikle küçük boyamalar yapıldığında istenmeyen bir görüntü oluşturabilir. Guaj boya fırçaya rahat gelen ve orta kurulukta olmalıdır.

Guaj Boya İle Yapabileceğiniz Resimler

Guaj boya ile yapabileceğiniz resimler tamamen hayal gücüne bağlıdır. Guaj boya renk skalası oldukça geniş olup boyanın iyi saklanması halinde uzun ömürlüdür. Guaj boya ile resim yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

* Guaj boyanın içerisinde zamk oranı yoğundur ve bu sebepten yüzeyi yağlı olmayan zeminlerde uygulanmalıdır.

* Guaj boya ile resim yapmadan önce guaj boya seti satın alınmalıdır. Guaj boya setleri 6’lı, 12’li, 14’lü olabildiği gibi 48’e kadar tercihe göre değişkenlik gösterebilmektedir. Guaj boya seti dışında dilediğiniz her renk boyayı tek başına da satın alabilirsiniz.

* Guaj boya paleti uygulamayı kolaylaştırmakta olup guaj boya kutusunun da ömrünü uzatmaktadır. Kullanmak istediğiniz renkleri paletinize alarak kalan kısmı sıkıca kapatarak kuruması engellerken uygulama pratiği de sağlayabilirsiniz.

* Guaj boya için yağlı olmayan kağıtlarda resim yapmak gerekir. 

* Çocuklar için guaj boya defteri sıklıkla tercih edilirken guaj boya tuvali de resmin daha kolay yapılmasını sağlarken kurumasını da kolaylaştırmaktadır.

* Guaj boya yaparken yardımcı gereçler kullanmak resim yapılan alınan keyfi de arttırmaktadır. 

* Guaj boya ile resim yaparken fırçaların kalitesi ve formu önemsenmeli fırça kullanıldıktan sonra her zaman su ile temizlenmeli ve ardından diğer renk kullanılmalıdır. Aynı fırçanın farklı renklerde kullanılması boyanın yapısını kalınlaştırdığı gibi renklerinde karışmasına neden olacaktır.

Guaj Boya Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Guaj boya satın alırken titiz ve dikkatli davranmak önemlidir. Guaj boya alırken nelere dikkat etmeliyiz; 

* Güvenilir ve orjinal ürün satan yerler tercih edilmelidir. 

* Orjinal guaj boyalar doğru kullanım ve saklama koşulları sağlandığında uzun ömürlüdür. 

* Guaj boya satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise bilinen ve güvenilir markaların tercih edilmesidir.  Faber Castell ve Maries markaları uzun yıllardır sektörde kendini kanıtlamış ve ürünleri kalitelidir. 

* Kaliteli markaların guaj boyaları, renk dokusu, yapısı ve zamk oranı ile profesyonel ressamlar tarafından da tercih edilmektedir. 

* Guaj boya satın alırken renkleri de düşünmek gerekmektedir. 

* Guaj boya setler halinde satıldığı gibi tekli olarak da satılmaktadır. Set guaj boyalardaki renk çeşitliliği çok fazla olup fiyat olarak da daha uygun olur. 

Guaj boya satın alırken satın alınan yerin güvenilirliği de bilinerek sorunsuz alışveriş yapılabilmektedir. Nezih ürünleri %100 orjinal olup en iyi markaları üyelerine hızlı teslimat ile ulaştırmaktadır.

Guaj Boya Fiyatları Ne Kadardır?

Guaj boya satın almak isteyen kişiler için guaj boya fiyatları ne kadardır; Markasına ve kalitesine göre değişkenlik göstermekle birlikte 20 TL ile 250 TL arası güncel fiyat listesi bulunmaktadır. 

Guaj boyaların markasına, cinsine, boyutuna ve çeşitlerine göre farklı fiyatlarda ürünler bulunur. Tekli guaj boyalar bulunabildiği gibi guaj boya setler halinde de satılmaktadır. Guaj boyalar set halinde tek başına satış fiyatına göre daha karlıdır. 

* 6’lı guaj boya setleri,

* 12’li guaj boya setleri,

* 16’lı guaj boya setleri,

* 32’li guaj boya setleri veya;

* 48’li guaj boya setleri biçiminde tüketiciye ulaştırılmaktadır. 

Guaj boyalar aynı zamanda tüplü ve kutulu olmak üzere hazırlanmış olup, fiyatlar da guaj boyanın formuna göre değişkenlik göstermektedir. Guaj boyalar satın alınırken orijinal ve markası bilinen ürünlerin tercih edilmesi resmin kalitesini artırdığı gibi resmin yapılmasını da kolaylaştırmaktadır. Uygun formlu guaj boyalar ve guaj boya yardımcı ekipmanları ile profesyonel ve hatasız resimler yapılmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.