sadsad x
asdasd

Puzzle

Toplam 1129 ürün görüntüleniyor.

Farklı parçaların birleştirilerek bütüne ulaşma amacına sahip olan puzzle, oldukça keyifli bir oyundur. Farklı temalara sahip olmasıyla, değişik birçok yaş kuşağından insana hitap edebilmektedir. Nezih Kitap Kırtasiye; oldukça heyecan verici bu oyunun ilgi çekici birçok türünün satışını yapmaktadır.

Puzzle Nedir?

Puzzle ilk defa 1766 senesinde coğrafya alanında ortaya çıkmış bir yöntem olarak dikkat çeker. Haritacılıkla uğraşan John Splsbury, çizmiş olduğu haritanın üstündeki ülkeleri bir testere yardımıyla parçalamış ve daha sonra bunları birleştirmiştir. Böylelikle bu oyuna ilham kaynağı olmuştur. Uzun seneler boyunca bir eğitim aracı kullanılan Puzzle, sonraları bir oyun halini almıştır. İlgi çekici birçok tema, görsel, resmin parçalı halidir. Bunlar özel bir kutu içinde satışa sunulur. Her yaştan insana hitap eder. Amaç ise parçaları, bütünü ortaya çıkaracak şekilde bir mukavva üzerinde birleştirmektir.

Puzzle Çeşitleri Nelerdir?

Puzzle çeşitleri hem yaş grubuna hem de ürünlerin boyutuna göre farklılık göstermektedir. 3d olanlar bunlardan birisidir. Yeni bir konsept olarak tasarlanmış olan 3 boyutlu puzzle türlerinde, hiçbir şekilde yapıştırıcı veya makas kullanmaya gerek yoktur. Bu alanda satışı olan puzzle çeşitleri içinde dünyaca ünlü mimari eserler arasında yer alan Londra Köprüsü, Colosseum Arena, Big Ben Saat Kulesi öne çıkar. Ayrıca Galata Kulesi, Pisa Kulesi, yel değirmenleri, Eyfel Kulesi, Seyh Zayed Camii, Kubbet'üs Sahra gibi yapılar da söz konusudur. Yetişkinler için özel olan puzzle, çocuklar için üretilmiş olanlar gibi farklı kategoriler dikkat çekmektedir.

Puzzle’ın Faydaları Nelerdir?

* Puzzle ile üreticilik artar. Yapboz adı da verilen bu ürün, özellikle yaratıcılığın daha da gelişmesini sağlar. Bundan dolayı birçok uzman tarafından zihinsel egzersiz için önerilir.          

* Sosyal becerilerin öne çıkması ve bunların hızlı bir biçimde gelişmesi puzzle ile mümkündür. Deneme yanılma yoluyla gerçekleştirilen her türlü işlem sayesinde takip etmek, paylaşmak, koordinasyonu sağlamak gibi farklı duyguların ortaya çıkması ve gelişim göstermesi mümkündür. Özellikle yanlış bir hamleden sonra görülen hayal kırıklıkları, yeni hamlelere ortadan kalkarken, bu sayede kriz yönetim beceresi de gelişme göstermektedir.          

* Probleme çözme konusundaki yeteneği daha iyi bir hale getirmek, bu ürünlerle basit olacaktır. Çünkü ortada, tüm parçaları doğru bir biçimde birleştirme mantığına dayalı olan bir sorun vardır. Çözüm yolları ise tek tek denenerek bulunur.          

* Motor becerilerinin geliştirilmesi bir diğer fayda olarak karşımıza çıkıyor.

Yaş Grubuna Uygun Puzzle Nasıl Seçilir?

Yaş grubuna uygun bir biçimde puzzle seçimi belli kriterlere göre yapılmak zorundadır. Özellikle 0 ile 2 yaş arası için tek parçalı ürünler idealdir. 2 yaş üzerindeki çocukların ince motor kontrolleri gelişmiştir. Bundan dolayı küçük parçaların birden fazla olduğu puzzle modelleri sayesinde eğlenirken aynı zamanda birden çok özelliklerini de geliştirebilirler. 2 ve 3 yaşındaki çocuklar genellikle çizgi film kahramanlarını ve ilgi çeken bazı görselleri çok severler. Bunların resmedildiği en az 8 en çok 20 parçadan oluşan puzzle setleri ona uygundur. 3 ile 5 yaş arasına 15 ile 60 parça arasında değişen puzzle satın alabilirsiniz. 40 ve 100 parçalı olanlar ise 5-6 yaş grubu için idealdir. 6 ya da 7 yaşına gelmiş olan bir çocuk, 200 parçaya kadar olan puzzle sayesinde eğlenebilir. 8 yaş üstüne ise 500 parça ya da daha çok olanı satın alabilirsiniz.

Çocuklar İçin Uygun Puzzle Çeşitleri

Çocuklar için uygun puzzle çeşitleri, onların sorun çözme becerisi kazanmasını sağlarken, ileride ortaya çıkabilecek olan Alzheimer gibi hastalıkların da önüne geçer. Eğitici ve öğretici olan bu ürünlerde değişik parça sayısı ve farklı konseptler mevcuttur. Türkiye haritası şekilde tasarlanmış olan puzzle, ülkemiz şehirlerinin ve özelliklerinin tanıtılması için oldukça başarılı bir üründür. Winnie, Alfabe, Spiderman, Transformers, Warner Bross, Tefl Vaiana, Prensesler, My Little Pony ve daha birçok değişik ürünü satın alarak, çocuğunuzun harika bir vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Puzzle Çeşitleri

Yetişkinler için üretilmiş puzzle çeşitleri ise daha komplike ve karmaşık yapıya sahiptir. Beyin jimnastiği yapmanızı sağlayan bu ürünlerin içinde dünyaca ünlü tabloların puzzle haline dönüştürülmüş olan çeşitleri vardır. Bunlar Art Puzzle ismiyle satılmaktadır. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Ormanlar Kralı Aslan, Dünya Haritası, Ayet El Kürsi ve Nazar Dünyası, New York Manzarası ve daha birçok ilgi çekici konsepte yer verilmiştir. Parça sayısı farklılık göstermektedir.

Puzzle Fiyatları

Puzzle fiyatları farklılık gösterir. Ürün ücretinin belirlenmesinde birden çok parametre göz önünde bulundurulur. Bunların başında boyut gelir. Ebat anlamında daha büyük olan ve bundan dolayı çok daha fazla parçaya sahip olan ürünler; değişik bir fiyat üzerinden satılmaktadır. Parça sayısı azaldıkça meblağ da düşer. Bu noktada son derece geniş bir fiyat skalasının olması, bütçeye göre başarılı bir seçim yapmayı da kolaylaştırmaktadır. Nezih Kitap Kırtasiye Oyuncak firması; çok yüksek olmayan fiyatları sayesinde maddi anlamda avantaj sağlar. Zaman zaman gerçekleşen kampanyalarla avantajlı bir fiyat üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.