sadsad x
asdasd

Mürekkep ve Yedekler

Toplam 530 ürün görüntüleniyor.

Dolma kalem mürekkebi, dolma kalem kullanma alışkanlığı olan kişilerin en fazla ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer alır. Dolma kalem, en prestijli kalem çeşitlerinden biridir. Bu yüzden günümüzde de hala yaygın olarak kullanılır. Mürekkep ve yedekler sayesinde bir dolma kalem çok uzun yıllar kullanılabilir.

Dijitalleşmenin yaygınlaşması ile birçok alanda el yazısı yerini elektronik ortamlarda yazışmaya bıraktı. Ancak hala el yazısının ve kalemin kullanıldığı birçok alan ve sektör bulunuyor. Bu sayede mürekkep kullanılan kalemler hala prestijini koruyor. Ofislerin ve öğrencilerin en çok kullandığı kırtasiye malzemeleri arasında kalemler ilk sırada.

Siyah mürekkepli kalem, en çok tercih edilen kalemler arasındadır. İster dolma kalemde olsun ister tükenmez kalemde olsun siyah renk ön plana çıkıyor. Kalem kullanmayı seviyor ve günlük yaşamınızda sık sık kalem kullanıyorsanız sitemizden ihtiyacınız olan kalem mürekkebi çeşitlerini satın alabilir ayrıca dolma kalem uçları kategorisine göz atabilirsiniz.

Mürekkepli Kalem Nedir?

Mürekkepli kalem, çizim yapmak veya yazı yazmak amacıyla kullanılan, yüzeye ve kâğıda mürekkep uygulayan bir araçtır. Mürekkepli kalemlerin periyodik olarak doldurulması gerekir. Bu yüzden yedekte mutlaka mürekkep bulundurulması önemlidir. Bazı tükenmez kalem çeşitlerinin de yedekleri bulunur. Sitemizden tükenmez kalem mürekkebi çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan renkleri satın alabilirsiniz. 

Dolma Kalem Kartuşu Nasıl Takılır?

Dolma kalem, yedek kartuşu bulunan bir kalem türüdür. Değiştirilebilen kartuş sayesinde dolma kalemi uzun süre kullanmak mümkündür. Dolma kalem kartuşu aşağıdaki gibi takılır:

  • Kartuş ağzı dolma kalem ucunu taşıyan ön gövdenin arka kısmını tam olarak ortalayacak biçimde yerleştirilir.
  • Burada merkezde durabilmesi için işaret ve başparmak ile tutulur.
  • Diğer elin işaret parmağı ve başparmağı ile kartuş arka tarafından tutulur ve saat yönünde döndürülür.
  • “Tık” sesi gelene dek kuvvet uygulanarak itilir.
  • Kartuşun merkeze sağlam bir şekilde oturup oturmadığı parmak yardımıyla kontrol edilir.

Lamy Dolma Kalem Kartuşu Nasıl Takılır?

Lamy Dolma Kalem, yüksek performanslı kalem çeşitlerinin başında yer alır. Isı, ıslaklık ve diğer dış faktörlerden kolay kolay etkilenmeyen Lamy Kalem, dolma kalem kullanmayı seven pek çok kişinin favorisidir. Lamy marka dolma kalem kartuşu şu şekilde takılabilir:

  • Kalemin arka kapağı açılır ve bitmiş olan kartuş çıkarılır.
  • Kalemin ön kapağı ile arka kapağının buluştuğu noktadaki kâğıt halka çıkarılır.
  • Yeni kartuşun renkli ucu kalem ucuna paralel olarak nazik bir şekilde kaleme oturtulur.
  • Kalemin arka kapağı nazik bir şekilde kapatılır. Lamy Dolma Kalem yeniden kullanıma hazırdır.

İhtiyacınız olan kalem, kartuş, yedek mürekkep ve diğer kırtasiye ürünlerini sitemizden hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.