sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Kalemler Ve Yazı Gereçleri

İğne Uçlu Kalemler

İğne Uçlu Kalemler

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Uçlarının farklı inceliklere sahip oluşu, konforlu kullanımı, yüksek performansı ve kalitesi ile tercihinizde şaşmayacağınız iğne uçlu kalemler,  kaliteli ve köklü marklar ve Nezih’in güvenilir alışveriş imkânı ile sizlerle.

İğne Uçlu Kalem Nedir?

İğne uçlu kalem, adından da anlaşılacağı üzere, kalem ucu farklı ölçülerde ince bir görünüm ile tasarlanmış, pilot kalem olarak da bilinen bir kalem çeşididir. İnce uçlu pilot kalem olarak da adlandırabileceğimiz bu kalemler, farklı renklerle, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Yazımı ve çizimi ile oldukça kaliteli sonuçlar elde edebileceğiniz iğne uçlu kalem kategorisinde yer alan seçenekler için Nezih’in satış noktalarını ziyaret edebilir, aradığınız ölçüler ve renklerde tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı ölçülerle tasarlanan pilot kalemler, mürekkepli kalem kullanımını alışkanlık edinen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür. Bunun nedenleri arasında, kâğıda aktarılan mürekkebin dağılmaması, yazının ya da çizimin, görsel olarak daha canlı ve kaliteli oluşu kadar, tutuştaki kolaylığı gibi hususlar gösterilebilir. İnce uçlu kalem seçenekleri arasında yer alan iğne uçlu roller kalemler ise en sık tercih edilen seçeneklerindendir. Roller kalemlerin görünümü tükenmez kalemi andırsa da uç kısmının inceliği ile dolma kalem niteliğinde yazılar ortaya çıkarır. Yani görüntüde tükenmez, performansta pilot kalem olarak belirmektedir. Sert zemine yazması daha kolay olan bu kalemlerin tutumu da oldukça rahattır. Roller kalemler uç kısımlarının inceliği ve tutumunun kolaylığı ile tercih edebileceğiniz konforlu tercihler olarak belirleyebilirsiniz.

İğne Uçlu Kalem Ne Zaman ve Kim Tarafından İcat Edildi?

Uzun yıllardır, farklı meslek gruplarında ve alanlarda varlığını sürdüren ve tercih edilen iğne uçlu kalem grupları, geçmişten günümüze en çok tercih edilen kalemlerdendir. Tükenmez kalemlere nazaran daha kaliteli bir kullanım ve yazım sunan iğne uçlu kalemler, 1900’lü yıllarda hayatımıza girdi.

1888 yılında hayatımıza giren tükenmez kalemin devamıyla, tükenmez kaleme göre daha konforlu ve kaliteli bir kullanım fırsatı sunan pilot kelemler yani iğne uçlu olarak bildiğimiz, mürekkebi akmayan ve dağılmayan kalemler üretilmeye başlandı. 1918 yılında, Tokyo’da kurulan bir Japon şirketinin, 1989 yılında Pilot Corporation ismiyle varlığını sürdürerek, iğne uçlu kalem üretmeye başlaması ile kullanım alanı ve kullanan kişi sayısı gittikçe artmış ve böylece hayat içinde daha çok var olmaya başlamıştır. Bu popüler kalem türü, şirketin ismi nedeniyle kısa bir zaman sonra pilot kalem olarak da anılmaya başlandı.

İğne Uçlu Kalemin Kullanım Alanları Nelerdir?

İğne uçlu kalem grupları, ofislerde, okullarda, şirketlerde, resmi dairelerde en çok kullanılan ve tercih edilen kalemlerdir. Kullanımı ve ortaya çıkardığı yazı kalitesi, son derece mükemmel olan bu kalemlerde, en kaliteli seçenekler için Nezih’in bu kategoride yer alan ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

İğne Uçlu Kalemler Kimler Tarafından Kullanılır?

Performansı ve mürekkebinin dağılmayan özelliği sayesinde, pek çok iş alanında ve pek çok kişi tarafından kullanımı tercih edilen bir kalemdir iğne uçlu kalemler. Mühendisler, teknik ressamlar, öğretmenler, öğrenciler gibi farklı mesleklere tabii olan insanların en çok tercih ettiği kalem seçeneğidir.

İğne Uçlu Kalem Ölçüleri Nelerdir?

Yazımı oldukça rahat ve kâğıt üzerine şık bir mürekkep aktarımı sağlayan pilot kalemler, farklı uç ölçülerine sahiptir. Diğer mürekkepli kalemlere göre dağılmayan, solmayan ve dayanıklı sonuçlar elde edebileceğiniz bu kalemler, iğne ucuna benzer bir incelikle üretilmektedir. Uçları ise kendi içlerinde farklı kalınlıklarla tasarlanmaktadır. 0.1mm, 0.3mm, 0.5mm, 0.7mm, 0.9mm, 1.2mm ve bir tık daha kalın olarak 1.6mm ölçüleri ile üretilen bu kalemler, üstün performansı ile hemen herkes tarafından tercih edilen bir üründür. Nezih’te yer alan Stabilo, Faber Castell, Pilot gibi markalarla tercih edebileceğiniz iğne uçlu kalem seçeneklerinizi, roller kalemlerden yana da kullanabilirsiniz.

Nezih, sadece pilot kalem seçenekleri ile beraber, tükenmez kalemler, dolma kalem ve çizim kalemleri, multifonksiyonlu kalemler gibi seçenekleri de sizlere sunuyor. Siz de amaçlarınız doğrultusunda tercih edebileceğiniz, kaliteli kalem seçenekleri için Nezih’i ziyaret edebilirsiniz.

Nezih İğne Uçlu Kalem Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Nezih, farklı seçenekleri sunduğu, kalem koleksiyonları ile pek çok kullanıcı tarafından güvenle tercih edilen markaları sizlerle buluşturmaktadır. İğne uçlu kalem kategorisinde yer alan kalemler ile de yine farklı ve kaliteli marka seçenekleri ve iğne uçlu kalem seçenekleri ile sizleri karşılamaktadır. Nezih, fosforu ile dikkat çeken ve ince ucu ile farklı kullanım alanlarında tercih edilen, iğne uçlu fosforlu kalem, kolay tutumu ve rahat kullanımı ile tercih edilen ince uçlu roller kalem seçenekleri gibi farklı iğne uçlu kalem çeşitleri ile sizlere kullanım alanlarınızda en kaliteli seçenekleri sunuyor.

Nezih’te pek çok kalem koleksiyonlarında olduğu gibi pilot kalem koleksiyonları ile de rahatlıkla tercih edebileceğiniz stabilo iğne uçlu kalem seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu kategoride tercih edebileceğiniz marka olan Pilot iğne uçlu kalem seçenekleri, şu özelliklere sahiptir.

Paslanmaz çelik iğne uç,

T.T kapak sistemi ile mürekkebin sızmasını, açıldığında aşırı yoğunlukla akmasını engelleyen tasarım,

Saf sıvı mürekkep ile parlak ve solmayan kaliteli sonuç…

Bu özelliklerle tercih edebileceğiniz Pilot marka iğne uçlu kalemleri; kırmızı, mavi, yeşil, mor, pembe ve siyah renkleri ile tercih edebilirsiniz.

Faber Castel’in ince uçlu roller kalem seçeneği de yine tercih edebileceğiniz, kaliteli niteliklere sahip seçeneklerden biridir. Bu kalemler, mürekkep seviyesini gösteren penceresi sayesinde, mürekkep miktarınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Sıvı mürekkebin akışkan performansı oldukça verimli bir sonuç doğurmaktadır ve yazı üzerinde topaklanma yapmaz. Bu kalemler arasından kırmızı, mavi ve siyah renkleri tercih edebilirsiniz.

Performansı, kalitesi, kaliteli marka isimleri ve uygun iğne uçlu kalem fiyatları ile sizler de Nezih’i ziyaret edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.