sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Defter Ve Bloknotlar

Resim Defterleri

Resim Defterleri

Toplam 97 ürün görüntüleniyor.

Resim defteri ile ilkokul sıralarında tanışmış olsak da tüm eğitim hayatında veya sanatsal aktivitelerde kullanılan temel resim malzemelerindendir. Günlük yaşamda da resim defterlerine ihtiyaç duyabiliriz. Ünlü ressamlar her detayı çizebilmek için yanlarında küçük resim defterleri ile gezerlermiş. Günümüzde de bu boyutlar da resim defterleri bulmak mümkün. Fakat genel anlamı ile kullanılan 35x50 resim defteridir. Resim defterleri az yapraklıdır ve boyayı arkaya geçirmemesi için kalın yapraklardan üretilir. Spiralli olma özellikleriyle kolay koparılabilme imkanı sunar. Yanlarında bırakılan tırtık bölmeler sayesinde, resim çizildikten sonra yaprak kolayca defterden ayrılabilir, dilendiği taktirde çerçevelenebilir. Bir resim defteri boya türlerine göre farklılık gösterirler. Sanatsal aktiviteler göz önüne alındığında resim defterleri kağıt kalitesi, resim defterinin boyu gibi bir çok detaya göre farklılık gösterir. Teknik resim aktiviteleri için ise kullanılan teknik resim defteri öğrencilerin ihtiyaçlarına göre farklılaşabilir. Resim çizmek, tasarım yeteneğine direkt olarak katkılar sağladığı için, resim defteri çeşitleri daha da önem kazanır. Çocukların duygusal zeka gelişimi kadar, yetişkinlerin de sanatsal aktivitelerinde resim defterleri ve diğer çizim gereçlerine ihtiyacı vardır. Resim defterlerinin bir çok çeşidine kategorimizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Şık ve eğlenceli kapakları, farklı tasarımları ile sizleri çizim yapmaya davet eden en güzel resim defterleri, tasarımcı meslek gruplarına yönelik teknik resim defterleri için tercihlerinizi Nezih güvencesi ile belirleyin.

Resim Defterleri Nerede ve Kimler Tarafından Kullanılır?

Resim defterleri, artık okul çağına gelmiş, hazırlık aşamasındaki öğrenciler tarafından ve ilkokul, ortaokul, lise gibi farklı eğitim gruplarında yer alan öğrenciler tarafından okul döneminde, sanat dersleri kapsamında ihtiyaç duyulan defterlerdir. Farklı ölçüleri ile farklı çizimler için ayrı ayrı tercih edilebilir olan bu defterler, bazı meslek gruplarında görev alan çalışanlar için de elzem ihtiyaçlardandır. Mimarlar, teknik ressamlar, ressamlar gibi meslek gruplarına tabii kişilerin tercih ettiği eskiz resim defteri tarzında çeşitleri de olan resim defterleri, hem okullarda hem çalışma alanlarında hem de gündelik zamanlarda çizim yapmak için tercih edilen defterlerdir. Ayrıca resim defterlerini, hobi olarak çizim yapmak isteyen herkes tercih edebilir.

Resim Defterleri Boyutları Nelerdir?

İster hobi olarak çizim yapmak isteyen, ister okul ve iş hayatında, çizim yapılması gerekli olan alanlarda kullanımı tercih edilen resim ve çizim defterleri, farklı ölçülerle tercih edilebilir. Kullanılacağı alan ve içeriğe göre sayfa sayıları ve ölçüleri farklılık gösteren resim defterlerinde, 25x35 resim defteri gibi küçük resim defteri, 35x50 resim defteri, 50x70 gibi daha büyük ölçülere sahip büyük resim defteri tercih edilmektedir. Eskiz defterlerde de 10x10 eskiz defteri, 15x15 eskiz defteri ölçüleri ile ihtiyaca göre seçenekler tercih edilmektedir. Farklı kapaklar ve ciltlerle tasarlanmış defter seçenekleri için Nezih’in resim defteri kategorisinde yer alan seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Nezih Resim Defteri Seçenekleri Nelerdir?

Resim defterleri, genel anlamıyla resim çizmek için kullanılan ürünlerdir. Ancak resmin niteliği ve kullanım amacı farklılık gösterdiğinden, tercih edilecek olan resim defteri seçenekleri de bu yönde tercih edilmektedir. Teknik ressamlar ya da mimarlar tarafından kullanılan defter seçenekleri arasında, 10x10 ölçüleri ile sırttan ciltli eskiz defterler, 50 yaprak sayfa sayısı, çizgisiz tasarımı ile tercih edilen eskiz defterlerdendir. Bayındır A4 milimetrik teknik resim defteri, ressamların taslaklar için tercih ettiği, ıslak ve kuru çalışmalarda kullanılabilecek olan Art work resim defterleri seçenekleri de tercih edilebilecek olan profesyonel çizim defterlerindendir.

Resim defterleri, genellikle okul çağı ile hayatımıza giren ders ya da hobi materyalleri olarak da varlık gösteren araç gereçlerdendir. Nezih, her yaş grubuna hitap eden, erkek ve kız çocuklarının zevkle çizim yapabilecekleri resim defterlerinde, farklı kapak görselleri ile dikkat çekici seçenekleri sizlerle paylaşmaktadır. Bu kategoride yer alan, özellikle erkek çocuklarının hoşuna gidebilecek olan ve film sahnelerinden esinlenerek tasarlanan Starwars resim defteri, Keskin Color Pijamaskeliler resim defteri, spidermen resim defteri gibi seçeneklerle çocuğunuzun resim çizme arzusunu daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Kız çocuklarınız için tercih edebileceğiniz 17x24, 35x30, 25x35 ölçüsünde winx spiralli resim defteri, 25x35 ya da 35x50 ölçüleri ile barbi spiralli resim defteri, frozen resim defteri, uğur böceği resim defteri seçenekleri ile resim çizmek için teşvik edici olabilir, bu etkinliği daha zevkli kılabilirsiniz.

Nezih, farklı boya malzemeleri ve çizimler için tercih edebileceğiniz farklı kategoride malzeme ve çizim defteri seçeneklerini de sizlere sunmaktadır. Bunlardan biri de sulu boyanın rahatlıkla kullanılacağı resim defterleridir. Hafif dokulu sayfa yapısı ile boyamaya elverişli, sulu boya defteri bu kategoride en ideal ürünlerden biridir. Bununla beraber aktivite esnasında çocukların da yetişkinlerin de ilgisini çekebilecek olan tükenmez resim defteri seçeneği, oldukça kullanışlı bir defterdir. Hem çocukların hem yetişkinlerin boyama aktivitelerinde kullanabileceği bu defterler, su ile yıkanabilen ve silinebilen bir özelliğe sahiptir. Bu defterler üzerinde keçeli kalem ya da kuru boyalar ile dilediğiniz tasarımı sergileyebilirsiniz.

Özellikle okul sezonunda, kırtasiye alışverişlerinizi yaparken, kaliteli ancak bütçenizi de düşünerek harcama yapmanız gerekecektir. Nezih, resim defteri fiyatları, bu defterlerin ölçüleri, kapak tasarımları gibi görseli, konforlu kullanımı ile kırtasiye alışverişlerinizi hem kaliteli hem uygun fiyatlarla yapmanız konusunda en büyük desteği sağlıyor. Siz de resim defteri, keçeli boya kalemler, sulu boyalar, guaj boyalar, fırçalar defterler gibi elzem ihtiyaçlarınız için Nezih’in bu kategorilerde yer alan koleksiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.