sadsad x
asdasd

Lego

LEGO Temaları

Lego Friends

Lego Friends

Toplam 146 ürün görüntüleniyor.

Belli yaş grubundaki kız çocuklarına yönelik olarak tasarlanmış Lego Friends, eğitici ve öğretici birden çok konseptten oluşur. Lego firmasının özel bir şekilde dizayn ettiği bu ürün serisi, içinde yer alan katalog ve türüne göre onlarca farklı parçadan oluşmaktadır. Kaliteli, dünyada trend olan modelleri satın almak için Nezih Kitap Kırtasiye firmasının online web sitesini tercih edebilirsiniz.

Lego Nedir?

Lego, parça bütün ilişkisi sistemiyle öne çıkan bir oyun türüdür. Danimarka'da 1932 senesinde aynı isimle kurulmuş olan şirket tarafından üretilir. Değişik temaların yer aldığı oyunlarda, birbirine geçebilmesi için özel olarak tasarlanmış plastik parçalar bulunur. Bunların birleştirilmesiyle ana tema ortaya çıkar. Sadece güzel vakit geçirmek için değil, aynı zamanda el becerilerinin gelişebilmesi için de tercih edilir. Bundan dolayı çocukların zekası üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Lego Friends Nedir?

Lego Friends, firmanın uzun bir süre önce piyasaya sürdüğü ve en az 4 yaşından 12 yaşına kadar olan çocuklara hitap eden farklı bir oyuncak konseptidir. Özel bir kutu içinde satılan oyuncaklarda, değişik karakterler ve onların yaptığı işlerin lego şeklinde tasarlanmış olan modelleri bulunmaktadır. Yaratıcı ve öğrenmeyi sağlayan bu oyun seti büyük bir beğeni topluyor.

Lego Friends Çeşitleri Nelerdir?

Lego Friends çeşitleri şunlardan oluşur;        

* Emma karakterinin yer aldığı lego seti içinde, evcil hayvanlara ilgi duyan çocukların büyük bir keyifle oynayabileceği çok sayıda parça var. Bunları doğru bir biçimde birleştirerek; köpek, veteriner arabası ve özel kliniği ortaya çıkmasını sağlayabilirler.        

* Olivia'nın oyun alanı, bir diğer değişik konsept olarak sunuluyor. Bir oyun parkında bulunan tüm aletlere yer verilmesinden dolayı, çocuğunuzu aklında bunların tümü kalıcı şekilde yer edinecektir.        

* Gerek organizasyon gerekse parti planlama konusunda bir uzman olan Stephanie'nin dünyasına girebilir ve onun hayatının merkezinde bulunan birçok şeyi legolarla gerçeğe tamamlayabilirsiniz.        

* Mia ise hayvanlardan çok hoşlanan, onları besleyen ve her fırsatta onlara yardım eden bir karakterdir. Doğal olarak set içinde hem Mia, hem de onun hayvanları yer almaktadır.        

* Andrea ise şarkı söylemeyi çok seviyor. Müziğe olan büyük bir ilgisi var. Bundan dolayı konseptin müzik üzerine kurulmuş olduğu bu oyun seti, çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesini sonuna kadar sağlayacak. Onların gelişimini olumlu bir biçimde etkileyecek.          

* Bunun gibi daha onlarca farklı tema, karakter, oyun parçaları söz konusudur. 50 değişik oyuncak arasından seçiminizi gerçekleştirerek, uygun olanı satın alabilir ve çocuğunuzun çok güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Lego Friends’i Hangi Yaş Grubu Tercih Etmelidir?

Lego Friends, farklı yaş gruplarına hitap edebilmesinden dolayı büyük bir avantaj demek. Ürünlerin hem sahip olduğu lego parçalarına hem de konuya göre bir çeşitlilik söz konusudur. 4 yaş ve üzerinde olan çocuklar için özel tasarlanmış olan setler, uygun fiyatlar üzerinden satılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı oyuncaklarda yaş sınırı biraz daha yukarıdadır. 6 yaşından büyük olan çocuklar içindir. Lego firmasının en sıra dışı ve ilgi uyandırıcı temalarının içinde bulunan Friends, çocuğunuz için yeni, heyecan verici ve geliştirici bir deneyim demek.

Lego Oynamanın Faydaları Nelerdir?

Lego oynamanın değişik birçok faydası söz konusu. Bunlar şöyle;          

* El ile göz arasındaki koordinasyonun başarılı bir biçimde sağlanması mümkündür.          

* Lego parçaları oldukça farklı renklere sahip olmasından dolayı, çocukların renkleri öğrenmesi daha kolay bir hale geliyor.          

* Dikkat gelişimi yönünde katkıda bulunur.          

* Lego paketlerinin üstünde yer alan şekiller sayesinde, yönlendirme duygusuna sahip olan çocukların takip konusundaki yetenekleri bu sayede gelişmiş oluyor.          

* Lego onlarca farklı kombinasyona sahiptir. Bu sayede uygun parçanın yerleştirilmesi için hem çözüm bulma hem de sorgulama yetenekleri büyük bir mesafe kat eder.          

* Kas gelişimi ve özellikle ince motor becerilerinin gelişmesinde legonun katkısı son derece fazladır.

Lego Friends Fiyatları

Lego Friends, çok farklı konseptlere sahip olmasından dolayı fiyat çeşitliliğini de beraberinde getiren bir oyuncak. Özellikle parça adedi ve hacmine göre farklı ücretlendirmeler söz konusu. Nezih Kitap Kırtasiye'nin uygun fiyat politikası sayesinde dünyada ve ülkemizdeki Lego Friends trendlerini makul meblağlar üzerinden satın alabilme şansınız her daim mevcuttur. Üstelik belli aralıklarla yapılan kampanyalar, maddi anlamda size avantaj sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.