sadsad x
asdasd

Lego

LEGO Temaları

LEGO Temaları

Oyuncak çeşitleri arasında herkesin yakından bildiği Lego, eğitici özelliklere sahip olmasından dolayı büyük bir beğeni topluyor. Farklı temaların öne çıktığı bu oyuncak; özel tasarlanmış olan parçaların uygun bir biçimde birleştirilmesi mantığına dayanmakta. Nezih Kitap Kırtasiye, her türlü lego temaları konusunda en özel ürünlere sitesinde yer vererek, bunlara kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Lego Ne Zaman Kurulmuştur?

Lego ilk defa 1932 senesinde kurulmuş ve kısa sürede büyük bir ilgi görmeyi başarmış olan bir firmadır. Ole Kirk Kritiansen tarafından temelleri Danimarka'nın Billunde kentinde atılmıştır. İlk dönemlerde tahtadan yapılmış olan oyun parçalarıyla dikkat çeken işletme, ilerleyen yıllarda günümüzde olduğu gibi plastik kullanmaya başlamıştır. Birbirine geçebilmesi için özel bir şekilde dizayn edilmiş olan bu materyaller; dünyanın 130'dan fazla ülkesinde satılıyor.

Lego Temaları Nelerdir?

Lego temaları, farklı konu ve konseptlere özgü olan değişik parçaların yer aldığı oyun kutularıdır. Firma, çocukların hayal dünyasına hitap edecek şekilde, onların en çok sevdiği karakterleri, modelleri, yapıları ayrı ayrı kategorilere ayırdı. Bu sayede çocukların gelişiminin, daha iyi olması sağlanıyor. Çünkü severek takip edilen bir süper kahraman ya da bir taşıtın lego halinde onlara sunulması, eğlenerek öğrenme ilkesine tam bir uyum sağlamakta. City, Technic, Classic gibi değişik çok sayıda tema var.

Lego Technic

Lego Technic modelleri sayesinde çocukların sahip oldukları yeteneklerini açığa çıkarmaları ve bunu zamanla geliştirmeleri oldukça kolaydır. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi sadece teknik temalı olan gerçek modeller baz alınmış, bunlar başarılı bir tasarım sayesinde legoya dönüştürülmüştür. Bir arabanın tüm parçalarını kullanarak, onu en baştan oluşturmak için hemen kolları sıvamalısınız. Şanzıman, pistonlar, direksiyon, lastiklerden oluşan parçaları birleştirmek hem keyifli hem de bu parçaları tanımanızı sağlayacak harika bir aktivite olacak. Gerçeğe tam olarak benzeyen her türlü yapı ve mekanizma, farklı renkler kullanılarak tasarlandı. Doğru parçaları bir araya getirmek için çaba sarf edecek olan çocuk, bu sayede düşünme becerisini açığa çıkaracak. Özellikle teknik konulara ilgi duyan çocuklar, bu sayede potansiyellerinin farkına varmış olacaklardır. Setlerin sahip olduğu bir diğer özellik ise içinde yer alan kataloglardır.

Lego Classic

Lego Classic ise başarılı ve oldukça eski olmasına rağmen halen ilgi duyulan bir konsepttir. Bu set, özellikle yeni başlayanlar için idealdir. Firmanın sektöre girmesinden sonra piyasaya sunmuş olduğu ilk modelleri kapsar. Elbette zaman içinde yaşanmış olan değişiklikler de göz önünde bulundurulmuş ve buna uygun şekilde farklı dokunuşlarla, bu oyuncakların tümü modern bir kimlik kazanmıştır. Özel parçaların birleştirilmesi için hayal gücünün zorlanması, çocuk üstünde her daim olumlu bir etki bırakacaktır. Ürün çeşitliliğinin fazla olması, mutlaka ona hitap eden bir setin olduğunun en büyük kanıtıdır. 29 değişik renkte tasarlanmış olan çok sayıda parçayı bünyesinde barındıran yapım materyalleri, bu temadaki en ilgi gören oyuncakların içinde bulunuyor. Sınırsız oyun seçeneği kapsamında pervaneler, gözler, tekerlekler, pencereler, kapılar ve daha birçok parça bulunmakta. Parça sayısına göre fiyatların değiştiği bu tema içinde opsiyonlar çok fazla.

Lego City

Lego City, firmanın en öğretici setlerinin başında geliyor. İçinde yaşadığımız kentleri çocuklarınıza anlatmanın en kolay yolu bu oyuncaklardan birisini almak. İyi ve kötü adam karakterlerinin yer aldığı setin arka planında ise kent yaşamına dair birçok detayın lego haline getirilmiş olan parçalarını bulmak mümkün. Belki de çocuğunuzun ilk kez göreceği her türlü yapı, taşıt ve yollar, onların hayal dünyasını zenginleştirirken bu kavramların da hiçbir şekilde unutulmamasını sağlayacaktır. Lego City temasına uygun olarak kent yolları baz alınarak oluşturulmuş oyun teması çok büyük bir ilgi görüyor. İş makinesini öğretmenin en kolay yolu, Construction Loader isimli oyuncak. Aynı zamanda Uydu Servis aracını çocuğunuzun öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü ana teması bu olan bir oyuncak mevcuttur. İtfaiye helikopteri, Barbekü, Hava Polisi, Demiryolu, Kar Küreme Aracı, Çöp Kamyonu, Helikopterli Polis ve daha birçok değişik oyuncak satıştadır.

Yaş Grubuna Uygun Lego Seti Nasıl Seçilir?

Yaş grubuna göre lego seti seçimi yapılırken oyun içindeki parça sayısının baz alınması oldukça önemlidir. 1 ya da 2 yaşa uygun olanlar tek parçalı legolardır. 3 ve 5 yaşta ise parça sayısı daha fazladır. Hem detaylı hem yapımı basit olan oyuncaklar alınmalıdır. 6 ya da 8 yaş için ise onların hikaye yaratabilme yeteneğine uygun legoların satın alınması şarttır. 9 ile 12 arası çocuklar artık büyük setleri tamamlayabilirler.

Lego Oynamanın Faydaları Nelerdir?

Lego ile çocukların hem hayal güçleri hem de yaratıcılıkları çok büyük bir mesafe kateder. Gerek yanlış gerekse doğru bir şekilde gerçekleştirilen parça birleştirmeleri, onun haya dünyasının gelişimine katkıda bulunur.    

* Lego parçaları sayesinde çocuklar; problem çözebilme yeteneklerini bir üst seviyeye çıkarabilirler. Böylelikle düşünme becerileri de artmış olur.          

* Oyuncakların başarılı bir biçimde ve belirtilmiş olan şekle uygun olarak tamamlanması, özgüven duygusu da beraberinde getirir.          

* Birçok uzmana göre çocukların lego oynaması, onların renkleri tanıması ve öğrenmesi konusunda en etkili yöntemdir.          

* Lego ile deneme yanılma duygusu ortaya çıkar. Hem azim hem de sabretme duyguları gelişir. Yeni becerilerin meydana gelmesi, sağlıklı bir gelişim demektir.          

* Mekansal ve ince motor becerilerinin oluşturulması lego ile son derece kolaydır.

Lego Fiyatları

Nezih Kitap Kırtasiye; 50 yıldan beri birçok farklı alanda olduğu gibi Lego temaları konusunda da en geniş çeşitliliği sunuyor. Değişik bir fiyat skalasının olması müşteriler için büyük bir avantaj. Lego parça adedine göre belirlenmiş olan meblağlar mevcuttur. Cebinizi ve bütçenizi yormayacak fiyatlandırma; başta çocuklarınızın olmak üzere birçok kişinin el becerilerini geliştirecek. Uygun bir ücret üzerinden lego temaları satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Toplam 916 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.