sadsad x
asdasd

Oyuncak

Kutu Oyunları

Zeka Oyunları

Zeka Oyunları

Toplam 59 ürün görüntüleniyor.

Eğlenirken öğrenmeyi sağlayan zeka oyunları çocukların yeni şeyler öğrenmesini sağlamaktadır. Çocuklar zeka oyunları ile hareket etme becerisi kazanırken karakterlerine de olumlu etkileri bulunur. Zeka oyunları ile çocukların kendine güveni de artmakta olup çocuğun kendini tanıması için etkili oyunlardır. Milli Eğitim tarafından da zeka oyunları her ebeveyne önerilmektedir.

Zeka Oyunları

Zeka oyunları çocuklar zihinsel gelişimini desteklerken aynı zamanda düşünce becerilerini ve motor kaslarını da desteklemektedir. Özellikle 5 yaşından 13 yaşına kadar her çocuğun zeka oynaması gerekmektedir.

Zeka oyunları çocukların bilişsel becerilerini geliştirmekte çok etkiliyken; hafızalarını, algılarını ve düşünsel yapılarını geliştirerek çocuğun zihnini açmaktadır. Zeka oyunları zihinsel aktiviteleri geliştirirken, eğlenceli olması ile çocukların oyun oynama ihtiyacına da yanıt vermektedir. Eğitim ve geliştirici özellikleri olan zeka oyunları problem çözme ve analitik düşünme becerilerini de geliştirmektedir. Çocukların yaşına uygun oyun tercihinde bulunarak daha çabuk ve doğru karar veren bireyler yetiştirmek mümkündür. 

Zeka Oyunlarının Faydaları Nelerdir?

Zeka oyunlarının faydaları nelerdir? Bilerek zeka oyunlarını oynatma sürenizi uzatabilirsiniz. Zeka oyunlarının faydaları:

* Zekayı daha fazla çalıştırarak öğrenme düzeyini arttırır;

* Çocukların öngörülerini geliştirmesini sağlar;

* Zeka oyunları planlı hareket etme becerisini arttırır;

* Çocukların zihnini geliştirerek unutkanlığı azaltır;

* Çocukların yeni yeteneklerini keşfetmesini sağlarken yeni yetenekler edinmesini teşvik eder;

* Konsantrasyon ve odaklanmayı artırır;

* Çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirerek hızlı çözümler üretmesini sağlar;

* Kuralları ve kurallara uyulması gerektiğini öğrenir;

* Araştırmayı öğrenir ve araştırma yetenekleri kazanır;

* Başarısızlığı tadarak başarısızlıkla baş etme yöntemlerini öğrenir;

* Ezberci öğrenim yerine araştırmacı öğrenmeyi kavrar;

* Sistemli düşünmeyi öğrenir;

* Oyun vaktini daha iyi değerlendirerek oynarken öğrenir;

* Ailesiyle zaman geçirerek ailesiyle oyun oynamayı öğrenir;

* Sosyal yönü kuvvetlenir;

* Arkadaşları ile oynayarak sosyalleşmeyi ve paylaşması öğrenir;

* Oyunu oynarken sabrı öğrenir;

Zeka oyunları oynayan çocuklar oynamayan çocuklara göre başarısı çok daha yüksektir ve karakteri gelişirken birçok konuyu zeka oyunları sayesinde tecrübe ederek fark etmeden özümseyecektir. Çocukların özümseyerek yaptığı davranışlar korkuyla veya ısrarla yapılan davranışlardan çok daha etkilidir. Eğlenirken öğreten zeka oyunları 5 yaşından itibaren çocuklara düzenli olarak oynatılmalıdır.

Zeka Oyun Çeşitleri Nelerdir?

Zeka oyun çeşitliliği günümüzde çeşitli markalar tarafından arz-talep anlayışı nedeniyle çok çeşitlidir ve Nezih’in avantajlı dünyasında her yaşa ve her bütçeye uygun zeka oyunlarını bulabilirsiniz. Zeka oyunları çeşitleri nelerdir; Akıl oyunları, işlem oyunları, strateji oyunları, karma zeka oyunları ve mekanik zeka oyunları olmak üzere gruplandırılmaktadır. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı zeka oyunları dersi koyarak çocukların gelişimini desteklemektedir. Zeka oyunu çeşitleri:

* Pentomino

* Sudoku

* Dama

* Dokuz taş

* Üç taş

* Tangram

* Şifreler

* Sözcük Merdiveni

* Anagramlar

* Üç değişkenli mantık oyunları

* Şapka soruları

* Kap Aktarma oyunları

* T puzzle

* Satranç

* Go oyunları

* Çin daması

* Amerika daması

* Türk daması

* Renkli küpler oyunları

* Mangala

* Farkı bul oyunları

* Kelime oyunları

* Anlatma oyunları

* Kızma birader oyunu

* Dört değişkenli mantık oyunları

* Nehir geçme oyunları

* Mantık karesi

* Tetromoni

* Sayı bulmaca

* Eşini bul

* Nim

* 4 x4 daması

* Çarpmaca oyunları

* Kakuro

* Sütun işlem oyunları

* Kibrit oyunları

Gibi 6 farklı kategoriden onlarca oyun çeşidi bulunmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesi ile zeka oyunlarına ulaşmak da kolaylaşmıştır. İnternet üzerinden, sitemizden satın alınan oyunlar kısa sürede kargo ile evlere teslim edilmektedir. 

Zeka oyunları çocukların boş vakitlerini de değerlendirmesini sağlar; hızlı düşünen çocuklar yetiştirmek için çok etkilidir. Sadece çocuklar için değil büyükler içinde egzersiz niteliğine olup çocukları ile yetişkinlerde oynayabilmektir. Zeka oyunlarını düzenli oynayan yetişkinlerinde hafızası güçlenmekte olup ileri yaşlarda yaşanan zihinsel sağlık sorunlarının önüne geçilmesinde etkendir. Yetişkinler bulmaca türü zeka oyunları, satranç veya beyin egzersizi isteyen tüm oyunları çocuklarıyla beraber veya tek başına oynayabilir. Yetişkinler çocuklarıyla eşini bul oyunlarını oynarken hem kendini hem de çocuğun hafızasını geliştirebilir. 

Zeka Oyunları Fiyatları

Zeka oyunları diğer oyun türleri düşünüldüğü zaman oldukça makul fiyatlara sahiptir. 5 TL’den 5000 TL’ye kadar zeka oyunu bulunurken Nezih’in avantajlı dünyasında her bütçeye ve her yaşa uygun oyunlar yer almaktadır. Oyun satın alınırken çocuğun yaşına göre oyun seçiminde bulunulmalıdır. 

7 yaşındaki bir çocuğa 6 yaş oyunu alınır ise çocuk çabuk sıkılacak ve oyun kendisini geliştirmede eksik kalacaktır. Veya 8 yaşındaki çocuğa 10 yaşa uygun zeka oyunu oynatmak istenir ise çocuğun başarısız olma halinde özgüveni kırılacak ve oyundan yine çabuk sıkılacaktır. Bu nedenle çocuğunuzun yaş grubuna uygun ürünlerden seçim yapmalısınız.

Zeka oyunlarının yanında çocukların zekasını geliştirmek için soru kitapları da kullanılabilir. Soru kitapları veya genel kültür kitapları zeka oyunları gibi çocuğun ufkunu açarken düşünmesine ve düşünürken öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca zeka oyunları gibi zeka kitaplarında da kullanılan görseller çocuğun gelişmesini destekleyecektir. Zeka oyunları ile hızlı büyüyen çocuklara hızlı düşünme becerisi kazandırılır. Nezih ile çocuklarınızı geleceğe sağlam altyapı işe hazırlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.