sadsad x
asdasd

Kitap

Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları

Toplam 12431 ürün görüntüleniyor.

Çocukların erken yaşta kitap ile tanışması ve kitap okuma alışkanlığı için başlangıç yapmasını sağlayan çocuk kitapları, hem eğlenceli hem de ilgi çekici yapıya sahiptir. Çocukların yaş düzeyine uygun olarak düzenlenen bu kitapların doğru seçilmesi son derece önemlidir. 

Nezih kırtasiye olarak çocuklarınızın erken yaşta ilgisini çekecek, kitap dünyasına en doğru adım ile giriş yapacak özgün kitapları sizlere sunuyoruz. Renkli baskıları ve çocukların yaş grubuna hitap eden baskıları ile dolabınızda yer alacak en güzel kitapları bir araya getiriyoruz. 

Çocuk Kitapları Nasıl Olmalı?

Çocuğunuzun küçük yaşta okumaya başlayacağı kitabın doğru nitelikler taşıması hem aile hem de çocuk için önem taşır. En doğru içeriklerin en cazip biçimlemeler ile birleştirilmesi, çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunacaktır.

Doğru olarak seçilebilecek çocuk kitapları;

* Öncelikle kitabın içeriğine dikkat edilmiş olmalıdır. Yetişkin kişi kitabı satın almadan önce kitabın üzerinde bulunan özeti okumalı. Kitabı satın aldıktan sonra ise çocuğa doğrudan vermeden önce kitap içeriğinin kontrol edilmesi gerekir.

* Kitap çocuğun yaş grubuna uygun olacak niteliklerde hazırlanmış olmalıdır. Yazı boyutu, kitabın uzunluğu, kitabın boyutu ve sayfa kalınlıkları çocuğun gelişimine uygun seçilmelidir.

* Kitabın içerisinde bol resimlendirme olmalıdır. Yaş grubu küçüldükçe yazıları az resimleri çok, yaş grubu büyüdükçe resimleri az yazıları çok olan kitaplar tercih edilmelidir.

* Kitap güvenilir bir yayınevi tarafından basılmış olmalıdır. Yayınevi basım öncesinde doğru incelemeyi gerçekleştireceği için alacağınız kitabın kötü bir içeriğe sahip olma ihtimali son derece düşük olacaktır.

* Çocuk kitaplarının ilgi çekici ve kısa olması önemlidir. Hikayede kısa bir şekilde giriş ve gelişme bölümü olması gerekir. Hikayenin ise mutlaka sonunda öğüt verici bir sonu olmalıdır.

Çocuk Kitabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuğunuza sunacağınız kitaplar ile çocuğunuza birçok şey öğretebilir ya da öğrendiği şeyleri pekiştirmesini sağlayabilirsiniz. Doğru bir çocuk kitabı çocuğunuzun zihninde temel kavramları doğru bir şekilde oluşturmasına yardımcı olur.

Çocuk kitabı seçerken nelere dikkat edilmesi gerekenler;

* Sayfa sayısı: Alacağınız çocuk kitabının sayfa sayısı son derece önemlidir. Küçük yaş çocukları için 10-20 sayfa sayısı yeterli olacaktır. Daha büyük yaş grupları için ise 50-100 sayfalık daha uzun hikayeler alınabilir.

* Kitabın büyüklüğü: Küçük yaşlarda olan çocukların motor becerileri tam gelişmediği için büyük kitap boyları tercih edilmelidir. Ayrıca büyük resimler çocukların daha çok ilgisini çektiği için de büyük kitap almak çocuğun kitaba olan ilgisini artırmasına yardımcı olacaktır.

* Kitabın içeriği: Günümüzde güvensiz yayınevleri tarafından basılan ve uzman olmayan kişiler tarafından yazılan kitaplarda çocukların gelişimini kötü etkileyecek kavramlara ya da içeriklere rastlanabilir. Bu nedenle kitapların güvenilir ve kontrol edilmiş içeriğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. 

Nezih Kırtasiye olarak çocuklarınızın en doğru kitaplar ile buluşmasını sağlıyoruz. Özenle hazırlanmış içerik ve resmin yanında eğitici, zeka geliştirici kitaplarımızla çocuklarınızın okurken hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyoruz.

Eğitici Çocuk Kitapları

Eğitici çocuk kitapları, çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlayan kitaplardır. Bu kitaplar genellikle kavramların eğitilmesini sağlamak amacı ile kullanılan bol resimli kitaplardır. Eğitici kitaplar kullanılarak;

* Çocukların sayı, hayvan, eşya ya da benzeri kavramları kolaylıkla öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Canlı renkleri ve büyük detayları ile çocukların ilgisini çeken bu kitaplar çocuğunuzla beraber kaliteli vakit geçirmesine yardımcı olur.

* Çocukların becerileri geliştirilebilir. Dil ve konuşma, dokunma, kalem becerisi ya da motor becerilerin geliştirilmesi için farklı amaçlarla eğitici kitaplar bulunuyor.

Zeka Geliştirici Çocuk Kitapları

Zeka geliştirici çocuk kitapları, içerisinde bulunan bilmece ve etkinlikler ile çocukların düşünmesini sağlayan kitaplardır. Özellikle soru çözme becerisi sağlayan bu kitaplarda çocuklar birçok kavramı öğrenebilir.

Yaratıcı düşünme becerisini geliştiren ve ilginç içerikleri ile çocuklarınızın severek çözeceği zeka geliştirici kitapları en kaliteli formatı ile sizlere sunuyoruz. Birbirinden farklı etkinlik biçimleri ve her yaşa uygun kitap seçeneği ile çocuğunuzun zekasını kitaplar ile geliştirin. 

Okul Öncesi Çocuklar İçin Kitap Seçimi

Okul öncesi çocuklarının kitapla tanışması ve iyi bir deneyim elde etmesi ileride sahip olacağı kitap okuma alışkanlığının temelini oluşturur. Bu nedenle okul öncesine giden bir çocuğun ilk defa doğru kitaplar ile tanıştırılması gerekir. 

Okul öncesi çocuklar için kitap seçimi yaparken;

* Büyük kitapları tercih etmelisiniz. Özellikle sayfaları kalın ve çocuğun kendi kendine çevirebileceği nitelikte olması gerekir. 

* Okul öncesi çocukları okuma yazma bilmez. Bu nedenle kitabın çocuğun ilgisini çekmesi için büyük ve canlı resimlerle donatılmış olması gerekir. İdeal bir kitapta 1 sayfa üzerinde %20 yazı %80 resim bulunmalıdır.

* Kitap mutlaka eğitici bir son ile sonlanmalıdır. Çocuk kitap bitiminde kötünün cezalandırıldığını iyinin ise ödüllendirildiğini hissetmelidir. Ancak burada geçen cezalandırma ciddi eylemler değil kötü alan kişinin öğüt alması olmalıdır.

* Kitap 20 ila 25 sayfadan uzun olmalarıdır. Eğer çocuk çok küçük ise 10 ila 15 sayfalık kitaplar tercih edilmelidir.

Çocuklar İçin Boyama Kitapları

Boyama ve resim yapmak çocukların en büyük eğlence kaynaklarından biridir. Özenle üretilmiş çocuklar için boyama kitapları ise çocukların keyifle boyama yapmalarına yardımcı olur. Nezih firması olarak ürettiğimiz boyama kitapları ile;

* Çocuğunuz uzun süre eğlenerek ve öğrenerek vakit geçirir. Renkler, biçimler ve hayvanlar gibi birçok bilgiyi boyama kitaplarından öğrenebilir.

* Küçük kas becerileri gelişerek doğru kalem tutma, çizgileri taşırmadan boyama gibi becerileri elde eder.

Çocuklara Yönelik Roman Ve Hikaye Kitapları

Çocukların okuma yazma öğrenmesinin ardından iyi bir okuma alışkanlığı edinmesi ve okumasını geliştirmesi için çocuklara yönelik roman ve hikaye kitapları okuması gerekir. Bu roman ya da hikaye kitaplarının tercihi yapılırken ise eğlenceli ve okumaya teşvik edici olmasına dikkat edilmelidir.

Doğru sayfa sayısı, yazı boyutu ve eğlenceli içerik ile çocuklarınız çok daha kısa sürede okuma becerisini geliştirebilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.