sadsad x
asdasd

Kırtasiye

Kalemler Ve Yazı Gereçleri

Fosforlu Kalemler

Fosforlu Kalemler

Toplam 188 ürün görüntüleniyor.

Rengârenk, göz alıcı renkleri, en güzel fosforlu kalem seçenekleri ile bir arada sunan Nezih Kırtasiye, notlarınızı ve sizin önemsediklerinizi daha renkli hâle getiriyor. Nezih sonuçlar için, farklı renkleri ile Nezih’in fosforlu kalem koleksiyonunu değerlendirin. Parlak renklerle görsel hafızayı destekleyen kalem seçenekleri için dikkatinizi renklendirin.

Birçok farklı amaca yönelik geniş kalem yelpazesiyle hizmet veren Nezih mağazalarında satışa sunulan pastel renklerde fosforlu kalemler; kaliteyi, sürdürülebilirliği, ergonomiyi ve beklentilerinizi karşılaması için tasarlanmıştır. Aynı zamanda özel silgiye sahip olan vurgulayıcı kalemler olarak da kullanılan kalemler, zengin ve parlak renk çeşidine sahiptir.

Fosforlu Kalemler Nedir?

İş, revizyon ya da planlama için kullanılan işaretleyici kalemler, en gözde kırtasiye malzemeleri içinde yer alır. Öğrencilerin sınavları ve özel ders notları için, vurgulama kalemi olarak kullandığı kalemler, aralarında birçok renk seçeneğine sahip renk ve tonlara sahiptir. Birçok kişi tarafından basit olarak tanımlansa da vurgulayıcı kalemler; oldukça kullanışlı ve alınan notların rahatlıkla akılda tutulabilmesi için, gerekli hususlara sahiptirler. Çoğunda sıvı mürekkep kullanılmasının yanında, uç özellikleri ve farklı gövde tasarımlarından oluşur.

Fosforlu kalem, bir yazıyı ya da yazının herhangi bir bölümünü vurgulamak için, yazının vurgulanacak olan kısmını optik ve yarı saydam bir renkle işaretlemek üzere kullanılan kalemlerdir. Kâğıt üzerinde önemli olan bir alanı belirlemek için kullanılan bu kalemler içerisinde, mürekkep ve fosforun bileşimi ile yeni bir karışım açığa çıkar ve bu karışım, kalemin ucunda yer alan keçeye benzeyen uç ile dağılarak, kalın ya da ince olmak üzere temas ettiği alanda kalıcı bir çizgi oluşturur. Fosforlu kalemlerin içerisinde yer alan mürekkep ise siyah veya opak olarak değil, onun yerine saydam olan floresans mürekkep tercih edilmiştir.

Fosforlu kalemlerin uç kısımlarından kaynaklı kimileri tarafından keçeli kalem olarak adlandırılsa da kalem ucu kısımları ve alaşımları keçeli kalemlerden farklıdır.

Fosforlu Kalemi Kim İcat Etti?

Okul hayatında, iş hayatında ya da kişisel tercih olarak gündelik yaşamda önemli, dikkate değer yazıların, önemini vurgulamak için kullanılan fosforlu kalemler, çok uzak geçmişe sahip değiller. İlk fosforlu kalemler, ilk olarak 1963 yılında Dr. Frank Honn tarafından bulunmuştur. Bu kalemler ilk olarak Hi- lighter markası kullanılarak, Carter’s Ink Company taarafından üretilmiştir.

Ne İçin Kullanılır?

Parlak ve farklı renk tonlarında tasarlanan kalem işaretleyiciler, birçok alanda rahatlıkla kullanılır. Sizin için önemli olan notları işaretlemek, bir kitapta dikkat çeken yerleri işaretlemek için kullanılır.

İşaretleme kalemlerini kullanmak için 5 önemli neden:          

* Önemli şeyleri hatırlamanıza yardımcı olur.          

* Sizin için önemli olan notları işaretleyebilirsiniz.          

* Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize olanak tanır.          

* Notlarınızın kalitesini yükseltir.          

* Özel tasarımları sayesinde bulaşma yapmazlar. Okulda öğrencilerin ders notlarında, sınavların gözden geçirilirken önemli yerleri işaretlemesinde, ofislerde ve hatta ev hanımlarının farklı bilgileri işaretlemek için kullandıkları kalemler, aynı zamanda eğlence amaçlı belirteçler olarak da kullanılırlar.

Fosforlu Kalemi Kimler, Nasıl Kullanılır?

Kâğıt üzerinde vurgu yapmak istediğiniz bölümü belirledikten sonra, fosforlu kaleminizin kapağını açıp, vurgu yapmak istediğiniz alanın üzerini ya da alt kısmını çizmelisiniz. Fosforlu kalemler, hassas uçlu kalemler olduğundan, çizim yaparken çok bastırmamaya özen göstermemelisiniz. Ayrıca kaleminizi kullandıktan sonra kapağını kapatarak kurumasına ve performansının düşmesine engel olmalısınız.

Mürekkeple karıştırılmış fosforun, dikkat çekici rengi sebebiyle, bir metinde ya da dikkat edilmesi gereken bir noktada, ilk başvurulan kırtasiye malzemesi, fosforlu işaretleme kalemi olarak belirir. İşlevselliği nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Not aldığınız önemli noktaları belirlemek, önemsenmesi gereken yerleri belirtmek üzere kullanılan fosforlu kalemler için Nezih’in bu kategorideki farklı markalara ait koleksiyonlarını inceleyebilrsiniz.

İş toplantılarında önemli bilgileri not almak ve en önemli ipuçlarını belirtmek için kullanılan işaretleme kalemleri; eğitim alan öğrencilerin, ders notlarında önemli yerleri işaretlemeleri için, vazgeçilmez kırtasiye araçlarıdır. Not almanın dışında, parti süslemeleri için, eğlence amaçlı belirteç olarak kullanılan işaretleme kalemleri; öğrenciler, iş insanları, okumayı seven ve not almak isteyenler, zamanını en iyi şekilde planlayarak, zamanı doğru şekilde yönetmek isteyen kişiler tarafından kullanılır. Mürekkepli yapıları ve keçeli uçlarıyla, istediğiniz her yerde işaretleme yapabileceğiniz kalemler, kapaklarının kapalı tutulmasıyla, uzun süre kullanılabilir. Hem eğitim hem de iş dünyasında rahatlıkla kullanılan kalemler, hassas ürünler olduğu için, çok fazla bastırılmadan rahatlıkla kullanılır. 

Aynı zamanda öğrencilerin ders çalışma sırasında, özellikle dikkat etmeleri gereken noktaları işaretlemek amacıyla en çok kullandığı kalem çeşidi fosforlu kalemlerdir. Böylece çalıştığı konu içerisinde dikkat etmesi gereken noktaları belirlerken öğrenme sürecinde de etkili olacaktır. Bunun dışında ofis çalışanlarının ya da iş sahibi herkesin, çalışma esnasında yine iş için püf noktaların altını çizmekte ve vurguyu sağlamakta kullandığı kalemlerdendir fosforlu kalemler. Hem çalışan grupların hem öğrencilerin hem de gündelik yaşamda herhangi bir konuda önem arz eden bir noktayı vurgulamak üzere, hemen herkes tarafından kullanılan bir üründür.

En İyi Fosforlu Kalem Markaları Hangileridir?

Kullanım alanlarına göre yazılan yazıların önemli yerlerini belirlemek için kullanılan vurgulayıcı kalemler, unutulmamak için işaretlenen yazılara, canlılık ve parlaklık katar. Kalemlerin farklı uç ve renkleri bulunur. Tercih edebileceğiniz fosforlu kalem markaları:

* Faber Castell

* Stabilo

* Serve

* Pilot

* Edding

* Pentel

* Bic

Aynı zamanda silinebilir fosforlu kalem çeşitleriyle de yanlış işaretlenen yerleri değiştirme fırsatı yakalayacağınız kalem çeşitlerinde, mini boylu kalemler sayesinde, taşıması ve saklaması kolaylaşan, zengin renk çeşitlerinin bulunduğu işaretleyici kalemleri kullanabilirsiniz.

Fosforlu Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Fosforlu kalemler, kuru fosforlu kalem, jel fosforlu kalem ve sıvı fosforlu kalem olarak üç sınıftır. Kuru kalemler diğerlerinin aksine silinebilir ve keçe uç yerine ince bant şerit çizen daha ince bir uca sahiptir. Bu kalemler, ince uçlu fosforlu kalem olarak da adlandırılmaktadır. Jel fosforlu kalemler ise çabuk kuruyan kâğıdın arka kısmına sızmayan özelliktedir. Sıvı fosforu kalem ise vurguyu en belirgin yapan kalemlerdir. Bununla beraber bir diğer sınıflandırma ise pastel fosforlu kalemlerdir. 

Pastel fosforlu kalem ise içinde pastel renklerin, mürekkep yerine pastel boyalarla sağlanmış olan çeşididir. Fosforlu kalemler, uçlarındaki keçenin kalınlığına göre ince uçlu fosfor kalem, kalın uçlu fosfor kalem diye ayrılırken, boyutlarına göre de büyük ya da mini fosforlu kalem olarak adlandırılmaktadır.

Farklı renk seçeneklerine sahip olan vurgulayıcı kalemler, çeşit olarak da zengin içeriğe sahiptir. Fosforlu kalemlerin özel mürekkepleri olmakla birlikte, ürünlerin kolaylıkla dolumu da sağlanabilir. İşaretleyici kalemler çoğunlukla sarı renkli olmasına rağmen, farklı renk kodlarına sahiptir ve çoğunda gölgeler yaratmak istediğinizde, yumuşak renkli fosforlu kalemleri tercih edebilirsiniz.          

* Likit fosforlu kalemler          

* Jel fosforlu kalemler          

* Fosforlu kalemler

Jel işaretleyiciler; işaretlemek istediğiniz alanı, jel çubuk şeklinde işaretler. Lekelenmeye ve akmaya dirençli şekilde tasarlanan işaretleyiciler, hassaslık konusunda daha az dirençli olurken, kapakları kapatılmadığında, kuruma eğilimi gösterirler. Vurgulayıcı kalemler; farklı uç, boyut ve şekillerde tasarlanır. Kiminde tek bir metin satırını işaretleyen keski ucu bulunurken, başka bir modelinde ekstra geniş uçlar ve ince madde işaretleri vardır. Bazı işaretleyici kalemler iki renkli çift uç özelliğine sahiptir ve iki renk arasında rahatlıkla geçiş yapmanıza olanak tanır. Bazı kalemler ise yuvarlak uçludur ve istenilen yeri yuvarlak içine almanızı sağlarken, altını çizmek için de kullanabilirsiniz.

Fosforlu Kalem Renkleri Nelerdir?

Kullanım alanı geniş olan fosforlu kalemlerin renk skalası oldukça geniş bir üründür. Nezih’te, farklı tür ve markalarla sunulan fosforlu kalem seçenekleri arasından dilerseniz, sarı fosforlu kalem, siyah fosforlu kalem, pembe fosforlu kalem, mor fosforlu kalem gibi pek çok rengi tercih edebilirsiniz.

Nezih’te Yer Alan Fosforlu Kalem Markaları ve Seçenekleri Nelerdir?

Pastel fosforlu kalem kategorisinde yer alan, sıklıkla tercih edilen markalardan biri olan, Kores pastel fosforlu kalem, 6 adet kalem seçeneği, su bazlı ve her tür kâğıt için uygun mürekkep kalitesini içermektedir. Bu marka kaliteli ve uzun süreli kullanım için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Faber Castel fosforlu kalem seçeneği de çizmek, işaretlemek, belirlemek üzere kullanabileceğiniz en kaliteli markalardan biridir. Bu ürün;

Kokusuz su bazlı bir üründür.

Canlı ve fosforlu renklere sahiptir.

Gazete, kâğıt, dergi ve broşür gibi özelliklere sahip kâğıtlar üzerinde kullanılabilir niteliktedir.

Yeniden doldurulabilir özelliği ile uzun süre ve ekonomik bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

Yine Faber Castel işaretleme kalemi olarak da değerlendirebileceğiniz fırsatlardan olan Faber Castel high lighter fosforlu kalem seçenekleri de, fosforlu kalem tekli ya da set halinde seçenekleri ile sizlere sunulmaktadır. Faber Castel fosforlu kalemler 8’li, 6’lı ya da tekli olmak üzere tercih edilebilir.

Yuvarlak tasarımı ile kolay tutuş imkânı sağlayan, konfor ve yüksek performans için Stabilo neon fosforlu kalem seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İsminden de yola çıkabileceğiniz stabilo, bu amaç doğrultusunda tercih edebileceğiniz en esaslı isimlerden biridir. Peki, bu denli tercih edilebilir olan bu isim ne anlama geliyor, stebilo ne demek?

Stebilo, tüm dünyada, boyama amaçlı kullanılan kalemlerin tamına verilen isimdir. İsminin de desteği ile stebilo neon fosforlu kalem, kaliteli kullanım sağlayan en ideal seçenekleri sizlere sunmaktadır. Renkleri, parlaklığı uzun süre kullanılabilirliği gibi kolaylayıcı özelliklerle beraber, Stebilo neon fosforlu kalem fiyatları da bütçenizi zorlamayan niteliktedir.

Okul dönemine en iyi hazırlığı, en kaliteli seçeneklerle yapmak istiyorsanız, dikkatinizi en canlı renklerle taçlandırmak istiyorsanız en güzel fosforlu kalemler için, vakit kaybetmeden Nezih Kırtasiye’nin sunduğu seçenekleri değerlendirebilir, en iyi fosforlu kalem renkleri ve fosforlu kalem çeşitleri kategorisinde elde edebileceğiniz fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Fosforlu Kalem Fiyatları

Ders kitapları, romanlar, toplantı notları işaretlemek için tercih edeceğiniz fosforlu kalem fiyatları, satın alacağınız türe göre değişkenlik gösterir. Likit, jel ve kalem tipli olan fosforlu kalemler, kırtasiye ve oyuncak sektörünün büyük firmalarından olan Nezih mağazalarında satışa sunuluyor. Farklı renk ve boyut çeşitlerine de dikkat edeceğiniz, kullanım amacınıza uygun olan vurgulayıcı kalem çeşitleri, uygun ödeme koşulları ve ekonomik fiyatlarla satışa sunuluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.