sadsad x
asdasd

Faber Castell

Toplam 1177 ürün görüntüleniyor.

1761 yılının ileri görüşlü kurucularından biri olan Kaspar Faber, Almanya’nın dünyaya tanıtacağı en önemli kalem ve yazı malzemeleri üreticisi oldu. 1758 yılında oğlu Anton Wilhelm Faber tarafından devam eden bu hikaye, Nuremberg imparatorluğundaki küçük bir marangoz olan Kasper Faber’in bütün dünya çocuklarına, yazarlarına, çizerlerine ve iş insanlarına armağan ettiği kalitedir. Nezih kırtasiye ürünleri, kalitesi ve tarihi devrimiyle, Faber Castell markasının bütün ürünlerini Faber ailesinin anısıyla, eğitim, iş, sanat ve zanaat alanlarıyla buluşturmaktadır. 

Faber Castell Markası ve Ürünleri 

Kalite ve güvenilir marka olmanın verdiği bütün sorumlulukları nesilden nesile taşımış Faber Castell ailesi, ilk atılımlarını 1761 yılında tükenmez kalem ve daha sonrasında kurşun kalem üretimiyle yapmıştır. Ailede marangoz, hukuk ve Kont olarak Almanya’daki görevine devam eden üyeler, Castell markasına her yeni dönemde farklı bir ürün kazandırmış, kalitelerini artırmıştır. Faber Castell markası, dünyada denizleri, okyanusları ve yeryüzünün bin bir yerini gezerek, rengarenk kalemler, boyalar, özel tasarımlar, dosyalar ve silgilerle başarısına başarı katmıştır. 

Mimari alanda kullanılabilecek çizim kalemleri, karakalem tasarımları, B1, B2 ince ve kalın uçlu kurşun kalem modellemeleri, uçlu kalem, 0,5- 0,7 ve 0,9 tasarımları, ince tükenmez kalem 0,1- 0,2 ve kalın 0,9 tasarımlarıyla her çizgiye hitap eden kalemler üretmiştir. Yedi renk ve on iki renk özel kutu boyama kalemleri ve fosforlu kalemler, iş ve eğitim hayatında her an elinizin altında olabilecek modellerdir. Faber Castell ürünleri, roller kalem, boya kalemleri, uçlu kalem, tükenmez ve pilot kalem ile birlikte mimari, eğitim, resim, tasarım, kreatif çalışma alanlarına göre spesifik kalem türleriyle de Nezih kırtasiye ürünleriyle birliktedir. 

Neden Faber Castell’i Tercih Etmelisiniz?

İngiliz ve Amerikan kurşunkalemleri geride bırakan Faber Castell markası, kalitesini çizdiği yol haritasıyla 1761 yılından günümüze belirlemiştir. Faber Castell markasını tercih etmeniz, sizi klasik, modern ve post-modern kuşaklarla bir araya getirecek farklı tasarımlar demektir. Eğitim, iş, zanaat, mimari, sanat ve tasarım alanlarındaki geniş ürün seçenekleriyle, kaliteli ve uzun süreli kullanım sunmaktadır. 

Faber Castell Neden Dünya Markası; Almanya’nın ortaçağ döneminde başlayan, Rönesans dönemine uzanan Faber Castell, ince ve kalın uçlu kalem tasarımlarıyla, dünyadaki en iyi yazarların, ressamların ve mimarların ellerinden günümüze tanınmış bir markadır. Markaya değer katan, kalite, özveri ve disiplinler arası spesifik özellikleri kalemlerine, dosya ve boya tasarımlarına eklenmesidir. Hayal edin, elinizde tuttuğunuz kalem, bir zamanlar Paris’te, Londra’da ve New York’da dünya felsefesine, edebiyatına, mimarisine ve resim sanatına yön veren zanaatçıların ve sanatçıların elindeydi. 

Kreatif düşlerle çıkılan bu yolda spesifik çeşitliliğe yön veren Faber Castell, ürünlerini her meslek grubuna, eğitim alanına ve sanatın dokunduğu her kağıdın üzerine işlemeyi başardı. Nezih bir tarihçiyle, Nezih kırtasiye ürünlerinde de sizlerle buluşmak için yerini aldı. 

Faber Castell Kalem Çeşitleri 

Tahta, plastik ve PVC özel tasarımlarla, iç ve dış mekanizmaları insan el anatomisine uygun şekilde dizayn edilmiştir. Yazı biçimine, kağıtta duruş ölçüsüne ve kalem ucu kullanım tercihlerine göre, ince, orta, kalın farklı çeşitleri buluşturmuştur. Renk tercihini, klasik siyah kurşun kalem üzerinden bile, açık ton, koyu ton, karakalem tonlamalarına göre dizayn etmiştir. Fosforlu kalem, tükenmez kalem, pilot kalem ve dolma kalem tasarımlarıyla her dönem ihtiyaç duyulan özelliklere göre yeniden tasarlanarak, bir öğrencinin elinden, hakim, doktor, ressam, yazar ve iş insanının eline geçecek kadar kaliteye odaklı tasarlanmıştır. 

* Kurşun Kalem; Kurşun Kalem tasarımında, kırmızı, siyah, açık ton ve koyu ton B1, B2, B3 H1, H2, tasarımları bulunmaktadır. 

* Tükenmez kalem; Tükenmez kalemlerde, 0.7 İğne uç, 0.9 iğne uç, 0.10 kalın uç seçeneklerini, siyah, lacivert ve mavi renklere göre tasarlamıştır. 

* Pilot kalem; 1,5 mm ile başlayan pilot kalemlerle, 5,1 mm’ye uzanan kalın ve mürekkep akış kontrolü bulunan tasarımlarına sahiptir. 

* Eskiz kalemi; Eskiz kalemleri, karakalem tasarımları ve yazı kalemleri farklı uç, renk ve dış tasarımlar sahiptir. 

* Roller kalem; Küçük el yazıları için kullanılan roller kalem, leke yapmayan düz çizgi özelliğiyle yumuşak yazım tarzın uygun tasarlanmıştır. 

* Fosforlu kalem; Fosforlu kalemler, kağıt yapısı ve renk tonlarına göre özel bileşenlerle üretilmiştir. 

* Boya kalemi; Boya kalemleri, yumuşak çizim, ince ve kalın uç tasarımlarıyla 7 renk, 12 renk, 24 renk özel tasarımlara sahiptir. 

El kavrama, tutuş fonksiyonları, yazı tiplerine uygunluk, küçük yazı, büyük yazı türleri, güzel el yazısı ve hızlı el yazısı özelliklerine göre kalemin kağıt üzerindeki akışına kadar düşünülen Faber Castell kalem çeşitleri, dünya markası olmanın getirdiği bütün özel tasarımlarla dizayn edilmiştir. 

Faber Castell Tükenmez Kalem Çeşitleri 

Faber Castell tükenmez ve pilot kalem çeşitlerinde, özel tasarımları bir araya getirerek, her zamanki gibi kullanım alanını ön planda tutmuştur. Standart pilot kalem tasarımında, mürekkep kalitesi, dış ve iç tasarımlarıyla, akmaz kontrolü yapılarak kullanım alanına sunulmuştur. 

Faber Castell iğne uçlu tükenmez kalem, renkli 10’lu tükenmez kalem, mor, mavi, yeşil, pembe ve turuncu spesifik renklere sahiptir. İğne uçlu 1425 Faber Castell pilot kalem, sevimli virüs silinebilir tükenmez kalem ve colors renkli tükenmez kalem çeşitleriyle, çocukların, tasarımcıların ve hala çocuk kalmak isteyenlerin dünyasına renk katmaktadır. 

Nezih markasının özveri ve disiplinle çalışan Faber Castell ailesine olan hayranlığıyla, çocukların, yetişkinlerin ve tasarımcıların en iyi kalem, dosya, silgi ve spesifik yazı, çizim ürünleriyle tanışması için daima en iyi ürünleri bir araya getirmek için örnek aldığı marka Faber Castell olmuştur. 

Faber Castell Ürünler Nelerdir? 

Faber Castell spesifik ürünlerinde, özel iş alanları, eğitim alanları ve yaş gruplarına göre ayrılmış seçenekleri birlikte tasarlamıştır. 4 yaş ile 8 yaş arasındaki bir çocuğun kullanacağı, boya, resim malzemeleri, sulu boya, dosya ve fosforlu kalem ürünlerini tasarlamıştır. İş alanı için çizim, yazı ve masa malzemelerinden silgi, farklı renk kalemler, şeffaf dosya ve zarf dosya tasarımlarını da kullanıcılarla buluşturmuştur. 

Spesifik kullanım alanlarına göre anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, ofis malzemeleri ve sanat- zanaat tasarım atölyelerine kadar bütün ürünlere yer vermiştir. Silgi, kalem, boya, sulu boya, fosforlu kalem, dosya malzemeleri, Faber Castell dereceli kalem seti, Faber Castell uç, Faber Castell açacak, Faber Castell daksil ve hamur silgi modellerine kadar hayal edilenin ötesinde bütün ürünlere yer vermektedir. Dünya markası olan Faber Castell diğer ürünleri her çalışma alanına özgü tasarımlarla sunulmaktadır. 

Faber Castell- 1761’den Günümüze Nezih'le!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.