sadsad x
asdasd

Penshop

Penshop

Toplam 2266 ürün görüntüleniyor.

Kalemlerin kalbimizde özel bir yeri var. Her türden kalemleri, fırçalı kalemleri, mürekkepli kalemleri, keçeli kalemler, renkli kalemleri, pastel boyaları ve daha fazlasını, Penshop geniş ürün yelpazemiz arasında bulabilirsiniz. Dünyanın en lüks ve Premium markalarından oluşan zengin yazı gereçleri seçeneklerini ve hediyelik eşyaları bulacağınız ürünleri, ülkemizin büyük firmalarından Nezih mağazalarında satışa sunuyoruz.

Kalem Çeşitleri Nelerdir?

El yazısı, ustalaşmanın getireceği, değerli bir beceri ve sanattır. Düzgün el yazısına sahip olmak için, doğru kâğıt ürünleri üzerinde, doğru kalem çeşitleri ile kelimeleri üretmek gerekir. Aynı zamanda doğru duruş, basınç ve açı yakalayarak, kavrama kombinasyonlarına ulaşılır.

Tüm kalemler bunu sağlamaz ve el yazınızı geliştirmek için en iyi kalem türünü bulmanın önemi büyüktür.          

* Dolma Kalemler        

* Tükenmez Kalemler      

* Versatil Uçlu Kalemler       

* Multifonksiyonlu Kalemler        

* Roller Kalemler

İyi bir el yazısı özelliğini gösteren 4 önemli faktör:          

* Yuvarlama ya da keskinlik gösteren harflerin şekillendirilmesi          

* Harfler arasındaki boşluklar          

* Tutarlı kalınlık için kâğıda yapılan baskı          

* Harflerin boyutlandırılması Kalemler yazı stilinizi oluşturma becerisini size katarken, sizin için en iyi kalemi bulmak ise, inanılmaz derecede önemli bir iştir. Bunu başarmanız için farklı kalem stilleri hakkında bazı fikirlerimiz var.

Dolma Kalemler

Dolma kalemler; yazınızı daha yavaşlatmak, yazı tarzınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlamanıza olanak tanır. Yazı üzerinde sizin daha fazla kontrol sağlamanıza olanak tanıyan, yazı gereçleridir.

Tercih edebileceğiniz 5 dolma kalem markası:        

* Scrikss        

* Faber Castell        

Parker        

* Cross        

* Lamy

Daha uzun süre tutma kolaylığı ve rahatlığı sağlayan dolma kalemler; kaymayı önler, sert kavrama ihtiyacı azaltır ve denge noktasıyla parmaklar arasında, daha az çaba harcayarak kavrama özelliği sağlayan kalemlerdir. Günümüzde eskisi kadar revaçta gözükmeseler bile, modern dolma kalem ürünleri, şişelenmiş mürekkeple ya da kartuşlarla kullanılırken, uzun süre dayanıklılık gösterecek şekilde ve ergonomik tutuş şeklinde tasarlanır.

Roller Kalemler

Eşit ve performanslı bir yazı deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihi olabilecek roller kalemler; benzersiz mürekkep akış sistemine sahip olduğu için, sıklıkla tercih edilen kalem türlerindendir.

Roller kalem kullanmak için 4 sebep:          

* Dolma kalemlerle benzerlik gösterirler.          

* Mürekkebi ışığa karşı dayanıklıdır.          

* Su geçirmezlik özelliği vardır.          

* El yorgunluğunu azaltır ve ergonomi sunar. Öğrenciler, öğretmenler, iş adamları, ofis çalışanları ve birçok kişinin tercih edeceği roller kalemler, her amaca ve duruma uygun klasik tasarım ve spor tasarım modellere sahiptir.

Tükenmez Kalemler

Günlük kullanım için oldukça popüler bir seçim olan tükenmez kalemler; her türden uzun doldurma ömrüne sahiptir. Farklı renk ve uç çap seçeneklerine sahip olan kalemler, titanyum gövdeleri sayesinde oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Toplantılarda, sözleşmeleri imzalarken kullanacağınız yüksek kalitede tükenmez kalemler, tıpkı bir dolmakalem ya da roller kalem ayarında, yazı kalitesi sunar. Hemen her ofiste bulunan ve ergonomik tutuş faktörüyle ön sıralarda yer alan tükenmez kalemler, kişisel ve kurumsal olarak tercih edilen kalem çeşitleri arasında yerini alır.

Versatil (Uçlu) Kalemler

Uzun süreli kullanım sonrasında bile kalitesinden ödün vermeyen, rahatlığı ve ergonomisiyle ön plana çıkan versatil (uçlu) kalemler; düzenli günlük kullananların sıklıkla tercih ettiği, öğrencilerin ve yazı yazmayı sevenler tarafından kullanılan kalem çeşitlerindendir.

Versatil kalem tercih etmenin 5 önemli nedeni:          

* Yazma, eskiz ve çizimler için mükemmel bir araçtır.          

* Yazarken, denge sağlanır, cep ve çantalara sığan boyuttadır.          

* Güçlü, keskinleştirme ihtiyacı hissetmeyeceğiniz, net bir koyuluk sağlar.          

* Çekici ve dayanıklı kalemler için çelik tasarımlara sahiptir.          

* Yazı yazarken, hassasiyet ve kontrol sağlar.

Uç çap kalınlığı 0.5 mm, 0.7 mm ve 0.9 mm arasında değişen kalemler, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak ürünlerdir. Scrikss, Cross, Faber Castell, Lamy, Parker, tercih edeceğiniz versatil kalemler arasında yer alır.

Multi Fonksiyonlu Kalemler

Multi fonksiyonlu kalemler; farklı kalem özelliklerinin bir araya getirildiği kalemlerdir. En az iki ya da daha fazla işlevselliğe sahip, zarif metal kalemler, 0.3 mm, 0.5 mm, 0.77 mm kurşun mekanizmasına sahiptir. En sık yazma ihtiyaçlarının karşılandığı çok fonksiyonlu kalemler, standart renklerden oluşur. Ancak renk seçimi yapabilirken, uç çapında da seçim yapma özelliklerine sahiptir. Çoklu kalem bileşenlerinden oluşan multi fonksiyonlu kalemler, farklı türlerde bulunur. En yaygın çeşitleri arasında tükenmez mürekkepli, jel mürekkepli, mekanik kurşun kalemler ve prob uçlular vardır.

Uygun Fiyatlı Kalem Modelleri

Her bir kalemin kişiliği vardır. Kişiyi yaratıcı ve özgür hissettiren kalemler, bazen kişiye daha resmî bir duruma sokar. Kalem çeşitlerini tercih ederken, sizi nasıl hissettirdiği de önem kazanır. Uygun fiyatlı kalem modelleri, benzersiz yazma kolaylığı sağlarken, estetik tasarımlarıyla da göz dolduran kalem ürünleridir. Uygun ödeme koşullarının ve fiyatların altında satışa sunulan kalem modelleri gerek günlük kullanıma gerekse güzel yazı yazma sanatını icra eden, kalem kullanmayı hobi edinen kişiler tarafından tercih edilir.

En İyi Ajanda & Organizer Modelleri

Hemen her insan daha organize ve planlı olmayı ister. Yapılacak işler listesinin işaretlenmesi, özel günlerin, randevuların belirlenmesi gerekir ve bunların unutulmaması için, bir ajanda ya da organizere ihtiyaç duyulur. Her sene yeni bir ajanda ve organizer modeli satışa sunulur. Doğru olanı seçmek kişisel bir karar olmanın yanında, en iyi ajanda ve organizer için, belli özellikler de göz ardı edilemez.

Ajanda ve organizer özellikleri:          

* Sağlam ve dayanıklı olmalıdır.          

* Randevu günlük yapılacaklar listesi için yeterli alan olmalıdır.          

* Tarih atılabilecek yerler matbu olmalı ya da elle yazılabilecek alanlar olmalıdır.

Çoğu insan dijital takvimleri kullanmayı tercih etse de çoğu insan hala fiziksel ve somut olan ajanda ve organizer modelleri tercih ediyor. Toplantıları not almak, günlük işleri not etmek, unutulmaması gereken randevu saatlerini toparlamak, her an elinizin altında olabilecek ajanda ya da organizerlerle çok daha rahat gerçekleştirilir.

En Kaliteli Mürekkep Çeşitleri

Kırtasiye dünyasında en kaliteli mürekkep çeşitleri bulabilirken, üzerine yazılacak kaliteli kâğıdın, her zaman seçilememesi oldukça üzücüdür. Ancak bu dezavantaj, kaliteli mürekkep çeşitleri sayesinde, bir avantaja dönüşebilir.

Doğru mürekkep seçmenin 4 püf noktası:        

* Mürekkebin akış performansı (mürekkebin çok iyi akması akmasına ve tüylenmesine neden olur)          

* Yazı yazarken, pürüzsüz bir kayma sağlayan yağlı mürekkep seçilmelidir.          

* Fazla pigmentli ve boyalı mürekkepler, mürekkebin yapışmasına neden olur.          

* Çok fazla lekelenen mürekkep daha koyu, zengin ve az şeffaflık içerir.

Dolma kalemlerde mürekkep viskozitesi değişir. Bu ıslak ya da kuru olduğu anlamını taşır. Daha ıslak mürekkepler hızlı akışa sahiptir. Kuru mürekkepler ise daha yavaş akar ve yüzeyde gerilime neden olur. Bunun yanında dolmakalemler karmaşık ve heyecan verici yazı gereçleridir ve en iyi sonucu alabilmek için, en iyi mürekkep ürününe sahip olunması gerekir.

Erkeklere Özel Hediyeler

Babalar Günü dolayısıyla ya da yaş günleri için, erkeklere özel hediyeler tercih ederken, ömür boyu kullanılabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Dolma kalem setleri, ajanda ürünleri, maket ürünleri gibi birçok ürün içinden seçim yaparak, sevdiklerinizi özel günlerinde sevindirme olanağı bulabilirsiniz.

Kadınlara Özel Hediyeler

Kadınlara özel hediyeler arasında toka ve takılar, cüzdan ve çanta ürünleri, seyahat aksesuarları ve kişisel ürünlerden oluşan farklı birçok özel hediye içinde seçim yaparak, Anneler gününden, yaş günlerinde ve farklı günlerde, sevindirme olanağı bulabilirsiniz.

Öğrencilere Özel Hediyeler

Öğrencilere özel hediyeler arasında yer alan kalem setlerinden, kupa ve fincanlardan, müzik kutularından, su ve kar kürelerinden oluşan farklı birçok hediye için Nezih mağazalarında satışa sunulan Penshop ürünlerini hediye edebilir, onları sevdiğinizi ve unutmadığınızı gösterebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.