sadsad x
asdasd

Sanatsal

Toplam 754 ürün görüntüleniyor.

Hayata farklı anlamlar katmak için yapacağınız her dokunuş, hayal gücünüzün başarılı bir biçimde resmedilmesini sağlayacak. Gerek amatör gerekse profesyonel bir biçimde sanatla uğraşan ve bu noktada resim yapanlar; aktivitelerini her zaman kaliteli malzemeler kullanarak resmetmek zorundadırlar. Bu noktada sanatsal ürünler kategorisi içinde aradığınızı mutlaka bulacaksınız. Nezih Kitap Kırtasiye, size yüzlerce değişik ürünü, piyasanın en kaliteli markalarıyla sunmakta.

En Kaliteli Boya Kalemleri ve Setleri

Boya kalemleri ve setleri, birçok farklı amaç için kullanılan ürünlerdir. Gerek amatör gerekse profesyonel bir şekilde resimle uğraşanların vazgeçemediği setler ve kalemler, dünyanın en bilinen markaları tarafından üretilmiştir. Bunların içinde Derwent, Faber Castell, Lyra ve adını ünlü ressam Van Gogh'dan alan markalar da söz konusudur.

Pastel Boya

Pastel boya alanındaki ürünlerin özellikleri şöyledir;          

* Kaliteli markaların üretmiş olduğu değişik setlerden oluşur.          

* 12, 24 ve 60 renk seçeneğine sahip olan farklı opsiyonlar mevcuttur.          

* Yüksek kaliteli olan pigmentler sayesinde aradığınız rengi yakalamanız çok kolaydır.          

* Üstelik hem solmaya hem de ışığa karşı dayanıklı olması, ilk günkü canlılığın korunması açısından büyük bir avantaj sağlar.          

* Başta ahşap olmak üzere değişik gövde yapıları kullanılarak üretilmiştir.          

* Aynı zamanda bazı türleri, parmak fırçayla rahatlıkla dağıtılabilme özelliğine sahiptir.

Kuru Boya Kalemleri

Kuru boya kalemleri, başta kağıt olmak üzere birçok değişik yüzey üzerinde boyama yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmışlardır. Bu alanda Faber Castell ve Derwent markalarının ürünleri öne çıkar. Farklı adetteki boya kalemleri, set halinde satılır. Set içerisindeki kalemlerin tümünde canlı renkler söz konusudur. Çok profesyonel bir kullanım ve zengin içeriğiyle tam 120 farklı tonun yer aldığı setler büyük ilgi topluyor. Daha az sayıda kalemin bulunduğu setler de mevcuttur. Tümü özel kutular içinde ve korunaklı bir biçimde satışa sunulur. Karton, ahşap, der, tahta, kağıt üstünde boyama yapabilmek için uygundur. Su geçirmeyen renkler sayesinde istediğiniz eseri ortaya çıkarabilirsiniz.

Fırça Çeşitleri Nelerdir?

Resim sanatına ilgi duyan kişilerin, kullanmış oldukları malzemeleri en kaliteli markaların içinden seçmeleri her daim daha iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Van Gogh, Ponart, Kosida, Fanart, Faber Castell, Bu - Bu, Artcreation markalarının üretmiş olduğu fırçalar; farklı beklentileri son derece başarılı bir biçimde karşılamasından dolayı büyük avantaj anlamına geliyor. Bunlar sayesinde tasarlamış olduğunuz ilgi çekici formların tuvale ya da daha farklı bir alana aktarılması kolaydır. İnce, kalın gibi türleri mevcuttur. Set halinde satışa sunulan fırçaların yanı sıra kullanılan malzemeye göre de seçim yapabilirsiniz. Sünger rulo, sentetik zemin fırçaları ise diğer opsiyonlar arasındadır.

Sulu Boya Fırçaları

Sulu boya fırçaları ressamların ve bu sanatla farklı düzeylerde ilgilenen kişilerin kullanmış olduğu temel bir malzemedir. Kaliteli ve konforlu olması, yaratılacak olan eserin, tam da hayal edildiği gibi resmedilmesini sağlar. Her bir fırça darbesinin, sizin istediğiniz şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız, ona göre ürün seçimini yapabilirsiniz. Yağlı boya, ahşap, akrilik, guaj ve suluboya ile kullanılabilen fırçalar; aynı zamanda set halinde de satılırlar. 3, 5, 6 fırçadan oluşan setlerdeki fırçaların boyutları farklılık gösterir.

Yağlıboya ve Akrilik Boya Fırçaları

Yağlıboya ve akrilik boya fırçaları, daha farklı özellikleri ve modelleriyle dikkat çekmektedir. Bunların bir kısmı yelpaze adı verilen bir yapıya sahiptir. Fırça kısmı oldukça geniştir. Böylelikle fırça darbeleri daha büyük bir biçimde yapılabilir. Van Gogh markasının öküz kulağı, kedi dili gibi değişik isimlerle hazırlanmış ürün serileri kullanım kolaylığı sağlıyor. Gerek düz gerekse daha farklı şekillerde tasarlanmış bir uca sahip fırçaların, kısa ve uzun saplı olan modelleri söz konusudur.

Yardımcı Boya Malzemeleri Nelerdir?

Yardımcı boya malzemeleri şunlardan oluşur;          

* Boyanın inceltilmesini ve temizlenmesini sağlayan her türlü ürün bunlardan birisidir.        

* Yağlar, vernikler, tutkallar ve şövaleler, resim sanatının ayrılmaz bir parçasıdır.          

* Aynı zamanda spatüller ile hem taşıma hem de saklama yapılabilmesini sağlayan diğer ürünleri de unutmamak gerekiyor.          

* Manken modeller, boyama objeleri, palet ve godeler sitede satılmaktadır.

En İyi Grafik ve Çizim Kalemi Modelleri Nelerdir?

Grafik ve çizim kalemi modelleri; birçok farklı iş kolunda kullanılan ana malzemelerin başında geliyor. Mimarlar, tasarımcılar, işaretleme yapanlar, peyzaj alanında çalışan kişiler için üretilmiş bu kalemler; Faber Castell, Derwent, Rasyonel markalarının en kaliteli ürünlerinden oluşmakta. Değişik derecelere ve farklı kalınlıktaki uçlara sahip olan ürünler; hem geniş hem de dar alanlar için uygun olacak biçimde tasarlandı. Tek tek satılan modellerinin yanı sıra set şekilde satışa sunulmuş olanlar da mevcuttur. Siyah ve gri tonlarının tümünü bir arada bulabileceğiniz opsiyonlar uygun fiyatlar üzerinden satılmaktadır. İsteyenler için toprak renk tonunu barındıran modeller de söz konusudur. Detaylı çalışmalar ve özgün olan taslaklar için rahatlıkla tercih edilebilir.

Boya Zemini Çeşitleri

Boya zemini çeşitleri iki farklı üründen oluşmaktadır. Bunlardan birisi tuvallerdir. Farklı malzemeler kullanılarak, oldukça kaliteli bir biçimde tasarlanmışlardır. Renk opsiyonları mevcuttur. Bu sayede dilediğiniz gibi bir seçimi hemen yapabilirsiniz. Çizim bloknotları ise eskizler için uygun ve kullanımı bir nevi zorunlu olan ürünlerdir. Gerçek tasarım öncesinde denemelerinizi ve taslaklarınızı buraya aktarabilirsiniz.

Tuvaller

Resmin değişmeyen bir parçası olarak dikkat çeken tuvaller, sanatınızın başarılı bir şekilde aktarılmasını sağlar. Özel bir yapısı vardır. Profesyonel olarak tanımlanmış olan tuval bezi burada kullanılır. Hem akrilik hem de yağlı boya için uygun olması, kullanım alanının ne kadar geniş olduğunu ifade etmektedir. Değişik boyutlarda üretilmişlerdir. 25x35 cm'den başlayarak 60x60'a kadar uzanan geniş bir skala ilgi çeker. Beyaz haricinde siyah modelleri de vardır. Son yıllarda sıra dışı bir konsept olarak karşımıza çıkan oval tuvallere yer verilmiştir. Bunların arkadan zımbalı bir biçimde tasarlanmıştır. Tuvallerin tümü aynı zamanda tablo olarak başta duvar olmak üzere birçok değişik yere asılabilir.

Çizim Bloknotları

Çizim sanatı her zaman profesyonellik gerektirmez. Bundan dolayı sadece amatör şekilde bununla uğraşmak da mümkündür. İhtiyacınız olan şey kaliteli bir kalem ve çizim bloknotları olarak bilinen defterlerdir. Genellikle eskiz çalışmaları için kullanılan bu ürünler; değişik özellikleriyle dikkat çekiyor. Sert ve yumuşak kapağa göre bir seçim yapabilirsiniz. Karakalem ya da daha farklı çalışmalar için idealdir. Yaprak sayısı değişiklik gösterir. Bir kısmının spiralli olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Uygun fiyatlı çok sayıda ürün, dünyaca ünlü firmalar tarafından üretilmiştir. Van Gogh, Talens, Ponart, Alex Schoellers, Canson, Daler Rowney, Duralit, Mona Lisa, Panda markalarının en kaliteli çizim bloknotları arasından seçim yapabilirsiniz.

Sanatsal Boya Çeşitleri Hangileridir?

Sanatsal boya çeşitleri, her türlü desen, form, şekil ve bunun gibi daha birçok hayal ürününüzün parçası olan konseptlerin hayat bulması çok kolay.  Farklı zeminlerde rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahip boyalar, hem sanatsal hem de hobi faaliyetler için oldukça ideal. Değişik fiyatlar üzerinden satışa sunulmuş olan boyaların fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Boya türleri ise şöyledir;          

* Akrilik boyalar; güvenilir olmasının yanı sıra aynı zamanda pürüzsüzdür. Kurumasının ardından parlaklığı ipeksi bir forma dönüşür.        

* Guaj boyalar, su kullanılarak daha ince bir hale getirilebilir. Kapatıcı özelliği sayesinde kuruması çok uzun sürmez.        

* Cam boyası ise ilgili alan üzerinde kullanılır. Hobi işlerinde de ideal bir üründür.        

* Sprey boyalar, farklı renk opsiyonları sayesinde oldukça zengin bir menüye sahiptir. Her türlü seramik, taş, cam, beyaz eşya, kaporta, kağıt, metal ve ahşap üzerinde uygulanması mümkündür.        

* Resim sanatı denildiği zaman akla gelen ilk boya türlerinden birisi olan suluboyalar ise likit veya daha değişik özellikleriyle öne çıkarlar. Geniş ve dar açılı olan türleri mevcuttur.        

* Yağlı boyalar özel bir tüp içinde satışa sunulmuştur. Macun kıvamında kullanabilir ya da bunu inceltebilirsiniz.        

* Soft pastel boyalar pigmentlerinin yüksek olması sayesinde, kullanan kişiye büyük bir avantaj sağlar. Aynı zamanda kapatıcı özelliği vardır. Renkleri ise yoğundur.

Doğru Boya Seçimi Nasıl Yapılır?

Sanatsal ürünler içinde öne çıkan boyaların seçiminde birden çok kriter dikkat çeker. Bunların başında kullanım alanı gelir. Bir tablo çizecek ya da amatör çalışmaya imza atacak olan kişiler, seçimlerini bu yönde yapmak zorundadırlar. Bu işlemler için en uygun opsiyon ise her daim sulu boyalardır. Çünkü yapısı gereğince tuvallerde harika bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Pastel ve kuru boyalar ise genellikle kağıt çizimlerinde tercih edilir. Bunların tümü Nezih Kitap Kırtasiye firmasının online web sayfasında yer alır. Amacınıza uygun bir boyayı buradan rahatlıkla sipariş edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.