sadsad x
asdasd

Lego

LEGO Temaları

Lego City

Lego City

Toplam 166 ürün görüntüleniyor.

Lego City, şehir yaşamının parçası olan birden çok temanın, plastik parçalarla resmedildiği bir ürün serisi olarak dikkat çekiyor. Çocukların hem çevresini tanımaları hem de gördüklerini oyuncak sayesinde inşa ederek eğlenmesi mümkündür. Hayal gücünü geliştirebilmesi ve el becerilerini arttırması, bu serinin getirdiği avantajlardır. Nezih Kitap Kırtasiye, Lego şirketinin bu ikonik serisine online sayfasında yer veriyor.

Lego Nedir?

Lego, parçalanmış bir bütünün yeniden oluşturulması mantığına dayalı olan bir oyuncak çeşidi olarak dikkat çekiyor. Dünya üzerindeki en popüler oyuncakların başında gelen Lego; birçok farklı yaş kuşağından çocuğa hitap edebilmesiyle dikkat çekiyor. Özel kutularda satılan parçalar özel bir biçimde dizayn edildi. Tam olarak birbirine geçebilmesi için hem üst hem de alt kısmında buna özgü olan alanlar söz konusu. Deneme yanılma yoluyla çocukların bu parçaları birleştirmeye çalışması, onların zekasını da geliştirmeye yardımcı oluyor. Yaratıcılığı öne çıkaran oyuncak firması, bundan dolayı birçok ailenin vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan almış durumda.

Lego City Nedir?

Lego City oyuncakları, yaşamımızı sürdürdüğümüz kent yaşamının tüm ayrıntılarını içinde barındıran, uzun ömürlü birçok parçadan oluşan farklı bir temadır. Tüm legolarda olduğu gibi bu konsept de eğlendirirken öğrenmeyi amaçlıyor. Bundan dolayı çocukların gelişimine çok başarılı bir katkı sağlıyor. Şehir hayatında her gün görebileceğimiz taşıtlar, yollar, insanlar, resmi devlet araçları, hayvanlar, binalar ve daha fazlası söz konusudur. Gelişim çağında olan çocuklar için bu kavramlar onlara yabancı gelebilir. Mevcut tema ve içindeki değişik setler ise bunların öğretilmesi noktasında büyük avantaj sağlar. Motor becerilerinin gelişmesini de sağlayan oyuncaklar, görsel anlamda tatmin edicidir.

Lego City Çeşitleri Nelerdir?

Lego City çeşitleri şu konseptlerden oluşmaktadır;          

* Lego caddelerini korumak için özel tasarlanmış olan inşaat aracının olduğu set, oldukça başarılıdır. İçinde bir inşaat yükleyicisi bulunur. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar iyi bir tasarıma sahiptir. Üstelik bunun hareket ettirilmesi ve ön kolun yükseltilmesi de mümkündür.        

* Uydu servis aracı, uzaya yolculuk için kullanılan tam donanımlı bir taşıttır. Her bir parçasını birleştirerek, uzayın gizemli dünyasında heyecan dolu bir maceraya atılmanızı sağlar.          

* Şehirlerin ayrılmaz bir parçası olan yolları tanıtmak için tasarlanmış olan City Straight, T kavşaklı olan yoluyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda kutuda yol levhaları da yer almakta.          

* İtfaiye helikopteri, havadan yangına müdahale edebilme özelliğine sahip ve çok fonksiyonlu. Çocuğunuz bunu oluştururken büyük bir keyif alacak.

Lego City Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

Lego City belli bir yaş grubuna hitap etmesiyle öne çıkar. En az 6 en çok 8 yaşında olan çocuklara bu ürünü hediye edebilirsiniz. Lego City, özellikle çocukların içinde bulunan yaratıcılığın hem ortaya çıkması hem de çocuğun bunu keşfedebilmesi için hazırlanmıştır. Genel olarak zor ve kolay lego türlerine kıyasla bunların tam ortasında bulunur. Arka planda yer alan ikonik özelliklere sahip olan şehir görünümü, çocuğun yaşam alanını deneyerek, parçaları birleştirerek tanımasının önünü açar. Bundan dolayı tam anlamıyla bir eğitim seti olarak tanımlamak mümkündür.

Lego City Serisinin Faydaları Nelerdir?

* Lego City, isminden de anlaşılacağı gibi şehir hayatının içinde yer alan birçok farklı şeyi içermektedir. Özellikle belli bir yaş grubundaki çocuklar; bu sayede çevrelerini daha iyi tanıyabilme imkanını bulurlar.          

* Bu özel seri sayesinde birçok kavram da öğrenilmiş olur. Parçaları birleştirilmesiyle ortaya çıkan bina, yol, cadde, demiryolu gibi birçok değişik tema, çocuğun bunlar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Gerçek yaşamda mevcut temaları gören çocuklar, lego oyunu sayesinde bunun tam olarak ne olduğunu hatırlar ve ifade eder.          

* Lego City, gündelik yaşamda kullanılan birçok farklı taşıtın öğretilmesi noktasında oldukça faydalı bir ürün serisidir. Kamyon, taksi, uçak, helikopter gibi araçların öğrenilmesi bu sayede kolaydır. Aynı zamanda polis arabası, itfaiye, ambulans gibi resmi göreve sahip taşıtlar tanınır. Bunların görevleri ve ne işe yaradıkları da kazanımların içinde öne çıkar.          

* Tüm lego serilerinde olduğu gibi bunda da, kavramlar arasında bağlantı kurmak kolaylaşır. Ayrıca motor becerileri çok büyük bir gelişim kaydeder.

Neden Lego City Almalısınız?

Lego satın almak, çocuk gelişiminin daha iyi olmasını sağlayabilmek adına yapılacak en mantıklı seçimdir. Lego, klasik bir oyuncaktan fazlasını ifade eder. Sorun çözme yeteneğini ortaya çıkardığı gibi bunu bir üst seviyeye taşır. Oynarken  öğrenmek, eğitim görmek, çevredeki farklı birçok nesneyi lego üzerinden tanımlamak, onun gerçek hayata hazırlanmasında belirleyici bir parametredir. Tüm bunların yanı sıra legolar, güzel ve faydalı zaman geçirebilmek için harika bir seçimdir.

Lego City Fiyatları

Nezih Kitap Kırtasiye, kaliteyi uygun fiyatlar üzerinden satışa sunmasıyla değişik bütçelere sahip olan kişilere avantaj sağlamakta. Lego City ürün serisinin içinde onlarca değişik alternatif var. Konsept ve tasarım farklılığı, parça sayısını da etkiliyor. Çocuğunuz için en uygun temayı hemen seçin. Firmanın belli aralıklarla yapmış olduğu indirim kampanyalarından da faydalanabilirsiniz. Böylelikle piyasa ortalamasının üstünde olmayan ücretlerle ürünü satın almanız çok kolaydır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.