sadsad x
asdasd

Uçlu Kalemler

Toplam 427 ürün görüntüleniyor.

Uçlu kalem, yazmayı kolaylaştıran ve daha güzel yazılar ortaya çıkaran ürünlerdir. Özellikle öğrenciler derste anlatılanları not almak ya da ders çalışırken özet çıkarmak için eli yormayan bir kaleme ihtiyaç duyar. Siyah uçlu kalem bu süreçte en sık tercih edilen kırtasiye malzemelerinin başında gelir. Bu ürünlerin uç kısmı, kağıt üzerinde son derece rahat bir şekilde hareket eder. Kaliteli uçlu kalem çeşitleri ergonomik tasarımları sayesinde elinizi yormaz. Böylece en uzun süreli yazma faaliyetlerinde bile yorulmadan notlarınızı alabilirsiniz. Ürünler farklı uç yapılarına sahiptir. İnce uçlu kalem modellerinin yanı sıra kalın uçlu olanları da tercih edebilirsiniz. 0.5 uçlu kalem, ince bir yazı stili ortaya çıkarmak isteyenler için uygundur. 0.9 uçlu kalem ise kalın yapısıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra ürünlerin gövde malzemesi de birbirinden farklıdır. Metal ve plastik gövdeli en güzel uçlu kalemler arasından bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Daha iyi yazmak ya da çizim yapmak için tercih edeceğiniz uçlu kalemler, farklı modellere sahip olduğu için birçok kişi tarafından, neredeyse koleksiyon olarak da saklanır. Her tür stile sahip, özellikli, farklı amaçlar için kullanılan kalemler, ülkemizin en büyük firmalarından Nezih mağazalarında satışa sunuluyor.

Mekanik kurşun kalem almak istiyorsanız, hangi türün sizin için iyi olduğundan çok da emin değilseniz, sizin için bazı fikirlerimiz var. İhtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak en iyi kalem, sizin için birçok şeye bağlıdır. Sizin için işleri biraz daha kolaylaştırdık ve mekanik kalemler için, tercihlerinize uyabilecek her tür stilde kalemleri bir araya getirdik.

Uçlu Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Basmalı kurşun kalem olarak da bilinen mekanik kurşun kalemler, farklı stile ve çeşide sahiptir. Her duruma uygun, ince uçlu, kalın uçlu, orta boy uç kalınlığına sahip versatil kalemler, yazı yazarken sizi yormaz.          

* 0.5 mm, 0.7 mm ve 0.9 mm’lik kalem ucu boyutlu kalemler          

* Şemsiye modelli mekanik kalemler          

* Metal gövdeli mekanik kalemler          

* 1.4 mm uçlu sol el mekanik kalemleri Özellikle 7 yaş ve üzeri çocuklar için özel tasarlanmış sol el kalemleri, kaymaz malzemeden imal edilmesi ve ergonomik yapısıyla, çocuklar için oldukça idealdir.

Versatil Kalem Nedir?

Versatil kalem, metalik kurşun kalem olarak tanımlanabilir. En iyi versatil kalem çeşitlerini tercih ederek sadece yazı yazarken değil çizim yaparken de rahat edebilirsiniz. Ürünlerde bulunan kauçuk tutma yeri sayesinde kalem elinizden kaymaz. Tüm modellerin üst kısmında silgi bulunması, kullanımı kolaylaştıran önemli bir detaydır.  

Uçlu Kalemleri Kullanmayı Kimler Tercih Eder?

Kullanımı oldukça rahat ve basit olan mekanik kurşun kalemler; özellikle eğitim gören çocuklar tarafından kullanılırken, teknik çizim yapanlar, karikatüristler, yazı yazmayı seven hemen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Uçlu Kalem Nasıl Kullanılır?

İhtiyaç duyulduğu kullanılan mekanik kalemler, uçları tükenmeye başladıkça, uç kısımda bulunan düğmeye basıldıkça uç çıkaran kalemlerdir. Düğme içeride tutulduğu süre içinde, ağız kısmından istediğiniz miktarda ucu çıkarmanız mümkündür. Tahta kurşun kalemler yerine; not tutmak, bir şeyler yazmak ya da çizim yapmak için, mekanik kalemleri tercih etmenizin birçok farklı sebebi vardır.

Uçlu kalem kullanmanız için 5 önemli gerçek;          

* İstediğiniz kalınlıktaki uçlar sayesinde, kurşun kalem gibi kalemtıraş kullanmaya gerek duymazsınız.          

* Çizgi genişliği hep aynı milimetrik boyuttadır.          

* Versatil kalemlerde boyut değişmez ve denge sabit kalır.          

* Haznesindeki uçlar tükendiğinde yenisi doldurulur.          

* Görünüşleri farklıdır. Kurşun kalemlerde kalemtraşla ilk açıldığında çizgiler ince olurken, yazmaya devam ettikçe yazı kalınlaşmaya başlar. Tahta kurşun kalemler, kalemtraşla açıldıkça boyutları küçülür ve elle tutma dengesi bozulur. Ancak mekanik kalemlerde böyle bir problem yaşanmaz ve denge her zaman sabittir. Basmalı uçlu kalemlerin çoğunlukla görünüşleri farklıdır. Bazıları teknik aletlere, lüks mallara ya da basit plastik gövdeye sahip kalemler gibi görünür.

Doğru Uçlu Kalem Nasıl Seçilir?

Şaşırtıcı özelliklere sahip olan basmalı kurşun kalemler; ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak özelliklere sahip olmalıdır. Doğru uçlu basmalı kalem seçimi konusunda seçici davranmak için bazı noktalara dikkat edilir.

Uçlu kalem seçerken dikkat edilmesi gereken 4 nokta;

* Uç sertliği ve çapı

* Tasarımı

* Kalemin malzemesi         

* Fiyatı

Versatil kalemlerde uç sertliği ve çapı, farklı boyuttadır. Uç sertliği de bu yoğunluğa göre değişir. H, F, B gibi harflerle ifade bulan kalem renk ve sertlik dereceleri bulunur. Sertlik kil ile ayarlandığından, kil miktarının artmasıyla birlikte renk açılır ve sertleşmeye başlar. Yazı için genel olarak HB uç tercih edilirken, el çizimi için B uç ve 2B uç kullanılır. Teknik çizimler için ise H uç ve 2H uç tercihi yapılır. Uç çapları ise 0.5 mm, 0.7 mm ve 0.9 mm olarak değişir.

En İyi Uçlu Kalem Markaları Hangileridir?

Uçlu kalem markaları arasında sizi memnun edecek ve rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünler sunacak çok sayıda seçenek vardır. Rotring, Faber Castell, Uniball ve Adel gibi birbirinden kaliteli markalara ait ürünler; evde, ofiste, okulda kısacası her alanda kullanılabilir. Rotring ince uçlu kalem değişik renklerde ve modellerde üretilir. Faber Castell de size geniş renk seçenekleri sunan markalardan biridir. Ürünlerin kaliteli yapıda olması kullanım ömrünü uzatır. Rotring, bazı ürünlerini silgi ve uçla beraber sizinle buluşturur. Bu sayede Rotring kalitesini daha yakından tanıyabilirsiniz. Kalın uçlu kaleme ihtiyaç duyanlar markanın 0.7 milimetrelik uç yapısına sahip olan ürünlerini tercih edebilir. Daha ince yazan bir ürün isterseniz 0.6 uçlu kalem kullanabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz kaliteli 8 uçlu kalem markası;

* Scrikss

* Faber Castell

* Cross

* Lamy

* Parker

Tamamı metal olan versatil kalemler, çok daha uzun ömürlü ve darbelere, düşmelere karşı dayanıklı şekilde tasarlanır. Özellikle öğrenciler daha çok plastik üretim kalemleri tercih ederken, mimarlar, eskiz çizimleri yapan profesyoneller, yoğun kullanıma dayanıklı olan kalemleri tercih eder.

Uçlu Kalem Modelleri

Yazı yazarken kullanacağınız ürünlerin yanı sıra uçlu resim kalemi de satın alabilirsiniz. Özellikle boyama öncesinde şeklin sınırlarını belirlemek isteyenler ya da kara kalem çalışması yapanlar, bu tür ürünleri satın almalıdır. Bunun yanı sıra kırmızı uçlu kalem gibi farklı renklerde olan seçenekleriniz de vardır. Bu sayede yazılarınızı daha renkli hale getirebilir ve önemli yerleri kırmızıyla yazarak daha dikkat çekici bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayarlanabilir uç yapısına sahip ürünler de karşınıza çıkan bir diğer seçenektir. Faber Castell size bazı modellerinde yumuşak ya da sert yazım olanağı sunar. Uç mekanizmasını HB’ye getirdiğiniz takdirde daha yumuşak bir yazım olanağı elde edersiniz.

Uçlu Kalem Fiyatları

Uçlu kalem fiyatlarında en uygun seçenekler size Nezih Kitap Kırtasiye tarafından sunulur. Bu avantajı değerlendirerek istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla kalem satın alarak farklı alanlarda kullanma şansınız da vardır. Uçlu kalem modelleri ve fiyatları birbirinden farklıdır. Marka ve model özelinde değişen fiyatlar, bazı ürünlerde daha yüksek olabilir. 0.7 kalem fiyatları ile 0.5 olanlar arasında ise herhangi bir farklılık bulunmaz. Yani aynı markanın aynı modelde olan fakat uç kalınlıkları farklı olan ürünlerini aynı fiyata satın alabilirsiniz. Örneğin, Rotring 0.7 kalem fiyatı ile aynı modeldeki 0.5 uçlu olan ürünü aynı fiyata satın alma şansınız vardır. Faber Castell uçlu kalem fiyatlarında da aynı durum söz konusudur. Bu nedenle bütçenize göre karar vermeye çalışırken kalemlerin teknik özelliklerini dikkate alarak seçiminizi yapabilirsiniz.

İster iş hayatında kullanılıyor olsun ister okul hayatında öğrenciler tarafından kullanılıyor olsun, uçlu kalem fiyatları, markaya göre değişkenlik gösterir. Nezih mağazalarında uçlu kalemler, ekonomik fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle satışa sunulur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.