sadsad x
asdasd

Oyuncak

Erkek Oyuncakları

Erkek Oyuncakları

Toplam 1338 ürün görüntüleniyor.
404,90 TL
364,41 TL
%10

Erkek oyuncakları, eğlence ve öğrenme süreçlerini ilgi ve merak ile besliyor. Çocuklara göre oyuncak,  güvenli dünyalarını kendilerini mutlu hissedeceği şekilde inşa edebilme aracıdır. Eğlenceli, eğitici ve dayanıklı erkek çocuklar için oyuncaklar, çocukların ilerleyen zamanlardaki kişiliklerini oluşturmada da büyük rol oynuyor.

Oyuncaklar çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine bir çok yönden katı sağlar. Çocuklar büyüdükçe ve kendi bedenini keşfettikçe oyuncak seçimlerinde tercihleri değişir. Erkek oyuncakları bu evrede devreye girer. Erkekler daha çok hareketli ve hızlı oyuncaklarla oynamayı severler. Erkek çocuk oyuncakları arasında en sevilenler oyuncak arabalardır. Masito oyuncak arabalar çeşitli araçlarıyla oyunların vazgeçilmezleri arasındadır. Oyuncak tırlar ve iş makinaları da erkek çocuk oyuncakları arasında en sevilen tercihlerden. Oyuncak arabalar artık günümüzde dönüşerek otobotlara geçiş yapabiliyor. Transformers dönüşen arabalar bu kategorinin en bilinen oyuncak arabalarından. Araba sevmeyen erkek çocuklar için de eğlenceli silahlar ve su tabancaları tercih edilebilir. Erkek çocuklarının bitmek bilmeyen enerjisini oyuncaklara yönlendirmek için kategorimizi inceleyerek uygun bir oyuncak bulabilirsiniz.

Erkeklere Göre Oyuncaklar

Erkek oyuncakları; zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini profesyonellikle destekliyor. Hayal gücünü teşvik eden figürler, legolar ve boyama kitapları sayesinde kendi hikâyelerini oluşturma imkânı yakalıyorlar.

Motor becerilerini geliştiren en güzel oyuncaklar, kas güçlerini kuvvetlendirerek el göz koordinasyonlarının gelişmesini sağlıyor. Çocuk oyuncak arabaları, tırlar ve iş makinaları, yarış setleri ve oyun setleri çocuklar için oyuncaklar kategorisinde yerini alıyor.

Problem çözme becerileri Ve mantıksal düşünme yeteneklerini; yapı oyuncakları, çocuk eğitici oyunlar sayesinde geliştirebiliyorlar.

Ayrıca, oyuncaklar keşif ve bilim oyuncakları, erkek oyuncak setleri, masa oyuncakları gibi ortak takım oyunları kurabileceği oyuncaklar ile sosyal becerilerini şekillendiriyorlar. Öğrenmeye teşvik eden erkekler için oyuncaklar fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyen ilk soyut arkadaşları oluyor.

En Popüler Erkek Oyuncakları Modelleri

Erkek çocuklar için oyuncak, yaş ve ilgi alanlarına göre birçok farklı model ile üretiliyor. Her üretilen model, farklı beceri ve yetenekleri desteklemeyi amaçlıyor. Çocuk araba oyuncakları, onların en çok sevdiği oyuncaklar arasında yerini alıyor. İster kumandalı araçlar olsun ister bir manuel yarış arabası olsun onları oldukça fazla heyecanlandırıyor.

İnşa etme yeteneği olan çocuklar, lego gibi yapı taşları oyuncaklarını tercih ediyor.

Hangi çocuk teknolojiye ilgi duymaz ki?

Teknolojiyi seven çocukların gözdesi ise robotlar oluyor. Bunun yanında elektronik oyuncaklar ve bilim keşif oyuncakları çocukların meraklarını daima cezbetmeyi başarıyor. Silahlar ve su tabancaları ise fiziksel aktiviteyi seven çocukların popüler oyuncaklarındandır.

Kategorimizde bulacağınız spor oyuncakları, oyuncak arabalar ve çok daha fazlası çocuklarımızın en seveceği ilgi alanlarına hitap ediyor.

Farklı Yaş Gruplarına Hitap Eden Erkek Çocuklar İçin Oyuncaklar

Erkekler için oyuncak çeşitleri, çocuklarımızın yaşına gelişim evresine ve ilgisine hitap edebilen yapıda olmalıdır.  Farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyuncaklar fiziksel aktiviteleri arttıran, hayal gücünü geliştiren, gerektiğinde arkadaşlarıyla birlikte oynayabileceği eğitici oyuncak arasından seçilmelidir.

0 - 2 Yaş Aralığı Erkek Oyuncağı

Bu yaş aralığında erkek oyuncağı, motor becerileri ve zihinsel gelişimleri destekleyen niteliklere sahip olmalıdır. Bu evrede çocuklar, basit legolar, pelüş oyuncaklar, sıralama ve eşleştirme yapabilecekleri güvenli oyuncaklar ile oynayabilirler.

2 - 4 Yaş Aralığı Erkek Oyuncağı

2 yaş erkek çocuğu oyuncakları ile 3-4 yaş erkek çocuğu oyuncakları farklı nitelikler taşır. 4 yaş erkek çocuğu oyuncakları, sosyal ve duygusal gelişimi daha fazla destekler. 2 yaş çocukları ise motor becerilerini geliştirecek oyuncaklara yönlendirilmelidir.

4 yaş erkek oyuncak seçimi yapılırken oyuncak arabalar, tren oyuncakları,  boyama kitapları, yapım blokları önerilebilir. Daha küçük yaş grupları için ise el göz koordinasyonunu daha fazla arttıracak kuklalar tercih edilebilir.

5 - 7 Yaş Aralığı Erkek Oyuncağı

5-7 yaş erkek çocuk oyuncakları, sosyal hayatın daha aktif olduğu bir döneme hitap eder. Rekabetin farkına varıldığı 5 yaş erkek oyuncak ve 7 yaş erkek oyuncak grubu, takım oyunlarına daha yatkın olur. Strateji oyunları, kostüm ve aksesuarlar, spor oyuncakları, bilim ve keşif oyuncakları 7 yaş erkek çocuğu oyuncakları seçimlerini büyük oranda etkiler.

8 - 12 Yaş Aralığı Erkek Oyuncağı

8 yaş erkek oyuncak ve 10 yaş erkek çocuğu oyuncakları daha teknik ve karmaşık oyunlara hitap edebilir. Bu yaş grubu için üretilen erkeklere göre oyuncak türleri, teknoloji, bilgisayar oyunları ve müzik aletleri çeşitlerinin ağırlıklı olduğu oyuncaklardan oluşur.

Oyuncak modellerinde doğru seçim yapabilmeniz için çocuklarınızın özellikleri, gelişim evreleri ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurmanız, onlara paha biçilemez bir mutluluk sunacaktır.

Çocuklar İçin Eğitici Oyuncaklar

Çocuklar için eğitici oyuncaklar hem öğretici hem de eğlenceli bir deneyim sunuyor. Eğitici oyuncaklar içinden seçim yaparken çocuklarınızın beceri ve zekâlarını geliştirmelerine yönelik ürünleri tercih etmeniz önemlidir.

Erkek çocukları için eğitici oyuncaklar, onların öğrenme kapasitelerini arttırıyor. Bu oyuncaklar vasıtasıyla dil ve matematik becerileri, problem çözme yetenekleri, el göz koordinasyonları gelişiyor.  Üstelik hayal güçlerini aktif bir şekilde kullanmayı öğrenebiliyorlar.

Yaş gruplarına göre özel tasarlanan erkek çocuk oyuncak, küçük yaş gruplarında büyük parçalı, yumuşak dokulu ve aksesuarsız ürünler üretiliyorken büyük yaş grubu için daha karmaşık, yapboz, lego ve bilim setleri üretiliyor.

Ebeveynler erkek çocuk oyuncaklar için eğitici alternatifleri tercih ediyor. Erkek oyuncak setleri seçimi yapılırken güvenlik ve kalite ön koşulunuz olmalıdır. Ürünlerin kaliteli materyallerden yapılması, onların güvenle kullanılabilmesini sağlar. Ayrıca, yaralanma riskini en aza indirgeyebilmek için doğru şekillerde tasarlanması oldukça önemlidir.

Ebeveynler çocuklar için oyuncak seçimi yaparken ilgi alanları ve öğrenme tarzlarını da dikkate alarak tercih yapmalıdır.

Kaliteli, güvenli ve merak uyandıran eğitici oyuncaklar, çocukların eğlenerek öğrenmelerine imkân tanıyor.

Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncak seçimi yaparken ister erkek çocuk oyuncakları isterse de kız oyuncakları modelleri arasından seçim yapın, her koşulda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Çünkü oyuncaklar, dünyada en sevdiğimiz varlıklarımızın güvenli gelişimlerini sağlar. 

Hayatı oyuncaklardan öğrenen miniklerimiz, kişisel ve psikolojik gelişimlerini, akademik başarılarını, sosyal becerilerini ve fiziksel aktivitelerini oyunlar sayesinde inşa edebiliyor.

Yaş grubuna göre spesifikleşen çeşitli ve zengin modeller arasından seçim yapmak kolay değil!

Oyuncakların güvenliği her yaş grubu için çok önemlidir. Erkek oyuncak araba dâhil herhangi bir küçük parçaya, keskin kenara sahip olmamalıdır. Üreticilerin oyuncak güvenlik standartları kontrol edilerek zararlı kimyasallar içerip içermediği araştırılmalıdır.

Dayanıklılık ve kalite unsuru, erkek çocuk oyuncakları üzerinde muhakkak taşıması gereken bir özelliktir. Kız çocuklarından daha fazla fiziki aktiviteye yatkın erkek çocuklar, yapı olarak oyuncakları daha sert kullanır. Oyuncakların kalitesi çocuklarımıza daha uzun ömürlü kullanım olanağı sunar.

Çevre dostu oyuncaklar, çocuklarımızın tasarruf, sürdürülebilirlik ve doğa sevgisi bilincini de geliştirmeye yardımcı olur. Geri dönüştürülebilir materyaller ile üretilen oyuncaklar, çocuklarımızın çevre sorunlarına daha hassas yaklaşmalarını sağlar.

Nezih oyuncak, çocuklarımızın sağlık koşullarına uygun, güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan, kaliteli ve dayanıklı, çevre dostu oyuncakları ile en mutlu anlarına ortak oluyor.

Çocuklarınızın en seveceği erkek oyuncakları, oyuncak kategorimizde sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.