sadsad x
asdasd

Sanatsal

Sanatsal Boyalar

Sanatsal Boyalar

Toplam 263 ürün görüntüleniyor.

Kaliteli Sanatsal Boyalar

Boyalar, kullanım amaçlarına göre pek çok alanda kullanılan malzemelerdir. Bu kullanım alanlarına göre tercih edilen her biri farklı niteliklere sahip malzemelerdir. Eşyalar, duvarlar, kıyafetler, resimler olmak üzere geniş bir alanda kullanılan bu ürünler içinde yer alan boyalardan olan sanatsal boyalar, özellikle özenle tercih edilen boyalardır. Peki, sanatsal boya nedir? Sanatsal boya çeşitleri nelerdir?

Sanatsal Boya Nedir?

Herhangi bir yüzey üzerine resim çizmek ya da boyamak amacıyla kullanılan, farklı yüzeylerde ve malzemelerde kullanmak üzere farklı özelliklerde seçim yapılan boya malzemelerine sanatsal boya adı verilmektedir.

Kullanım Alanlarına Göre Sanatsal Boya Çeşitleri Nelerdir?

Sanatsal boyalar, ahşap ya da cam eşya, duvar gibi farklı alanlara göre tercih edilirken, sanatsal ahşap boyama malzemeleri, sanatsal duvar boyama için gerekli boyalar, cam boyama sanatı için gerekli olan cam boyama malzemeleri olarak çeşitli gruplar halinde tercih edilirler. Nezih Kırtasiye’de bulabileceğiniz birbirinden farklı sanatsal boya malzemeleri ve boya seçenekleri ile dilediğiniz alanda dilediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.

Sanatsal Boya Çeşitleri Nelerdir?

Sanatsal boyalar, temel olarak su bazlı boya ve yağlı boya olarak gruplandırılırlar. Su bazlı boyalar, yani akrilik boya dediğimiz bu boyalar, içeriğinde bulunan su sebebiyle insan sağlığını tehdit etmeyen bir özelliğe sahiptir. Genellikle kokusuz olan bu boyalar, hızlı kuruma özeliğine sahiptir. Yağlı boyalar ise özellikle resim sanatında tercih edilen boyalardır. Bitki yağı ve pigmentlerle oluşturulan bu boya malzemeleri, oldukça kaliteli bir sonuç elde etmenizi sağlayan özelliğe sahiptir.

Sanatsal boyalar, sprey boya, ahşap boyası, akrilik boya, sulu boya olmak üzere farklı çeşitliliğe sahip malzemelerdir. Peki bu boyaları hangi yüzeyler üzerinde tercih etmelisiniz?

Cam Yüzeyler İçin Hangi Boya Tercih Edilmeli?

Cam yüzeyler için genellikle cam boya adı verilen akrilik boyalar tercih edilmelidir. Akrilik boyalar cam yüzeyler için en ideal seçeneği oluşturmaktadır.

Akrilik Boya Nedir?

Plastik bazlı karışımlardan oluşan renklendirici malzemelere akrilik boya adı verilmektedir. Bu boyalar, su ile seyreltilerek kullanılabilen boyalardır. Su geçirmez bir tabaka oluşturabilmek için bu boyalardan faydalanabilirler. Ayrıca akrilik boyalar, hızlı kuruma özelliğine sahip boyalardır.

Akrilik boyalardan pek çok alan ve yüzeyde faydalanılabilir ve çok estetik bir sonuç elde edilebilir. Akrilik boyaları ev dekorasyonlarında duvar boyası olarak, hobi aktivitelerinde, resim yapmak üzere kullanabilirsiniz.

Nezih Kırtasiye, 60ml, 75ml, 140ml gibi farklı ölçülerde, 6’lı, 12’li ya da tekli olarak pek çok renkle tercih edebileceğiniz akrilik boya seçenekleri ile kullanacağınız alanlarda, dilediğiniz tercihi yapabilmenize yardımcı olmaktadır. Nezih Kırtasiye’de, Adel, Artdeco, Talens, Südor gibi marklarla tercih edebileceğiniz akrilik boyalar, hobi ya da resim boyama çalışmalarınızda, birbirinden canlı renkleri kullanabileceğiniz seçenekleri sizlere sunmaktadır.

Nezih Kırtasiye Sanatsal Boya Çeşitleri Nelerdir?

Nezih Kırtasiye, kırtasiye malzemeleri, sanata yönelik malzemeler, okul ve ofis araç gereçleri, oyuncaklar ve kitaplar gibi yaşama dair pek çok ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz bir adres olarak her alanda sizlere zengin bir çeşitlilik sunmaktadır. Sanatsal boyalar kategorisinde de yine pek çok seçeneği bulabileceğiniz Nezih Kırtasiye’de yer alan tercih seçeneklerinizi şöyle sıralayabiliriz:

Akrilik Boyalar:  Farklı marklarla farklı ölçülerde tercih edebilirsiniz. 125ml, 140ml, 15ml, 75ml gibi farklı miktarlarda 6’lı, 12’li ve tekli olarak satın alabileceğiniz akrilik boyalar fiyat olarak da makul bir değerdedir. Nezih Kırtasiye, akrilik boya fiyatları ile bütçenizi zorlamadan alışveriş imkânı sunmaktadır.

Guaj Boyalar: Kâğıt yüzeyinde bir kat oluşturan bu boyalar, suyla inceltilerek kullanılır ancak saydam değildir. Zamk ve pigmentin karıştırıldığı bu boya, kâğıt üzerinde bir kat oluşturur. Nezih Kırtasiye, birbirinden farklı renk ve ölçülerle sunduğu guaj boyalar ile size eserlerinizde en güzel renkleri kullanma imkânını sunmaktadır. Gümüş, acı kahve, sarı gibi farklı renkleri, 22ml, 75ml, 140ml gibi ölçülerle Nezih Kırtasiye’den temin edebilirsiniz.

Cam Boyaları:  Südor’un su bazlı cam boyasını tercih edebilirsiniz.

Sprey Boyalar: Nezih Kırtasiye, tüm yüzeylere uygulayabileceğiniz sprey boya çeşitleri ile dilediğiniz rengi, 200 veya 400 ml ölçülerle alabileceğiniz bir çeşitlilik sunmaktadır. Simli ya da simsiz pek çok rengi Nezih ile temin edebilirsiniz. Nezih Kırtasiye’de yapacağınız alışveriş ile sprey boya fiyatları bütçenizi zorlamayacak, kaliteli ve canlı renkleri uygun fiyatlarla temin edebileceksiniz.

Sulu Boyalar: Kapatıcı özelliği az olan, su ile seyreltilen ve genellikle kalın gramajlı kâğıtlar üzerinde çalışmalar yapmaya uygun boyalardır. Sulu boyalar çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Resim sanatında sıklıkla kullanılan sulu boyalar için tekli ya da 12’li boya seçenekleri, en güzel renkleri ile sizleri beklemektedir. Nezih Kırtasiye ile tablet ya da tüp halinde, 12’li ya da tekli olarak dilediğiniz sulu bya tercihini yapabilirsiniz.

Yağlı Boyalar: Kurutma sonrası renk değişikliği olmayan, hem inceltilmiş hem de macun kıvamında kullanabileceğiniz bu boya ile oldukça iyi bir sonuç elde edeceksiniz. Nezih Kırtasiye’de satışa sunulan yağlı boya renkleri tekli ya da çoklu olarak canlı ve koyu seçenekleri içermektedir.

Soft Pastel Boyalar: Kâğıt, karton, taş ve ahşap yüzeylerde kullanıma uygun bu boyalarda da yine pek çok rengi tercih edebilirsiniz.

Ahşap Boyalar: Kullandığınız yüzeyde canlı ve kaliteli bir görünüm elde edeceğiniz bu boyaları 6’lı ya da 10’lu olarak tercih edebilirsiniz. Verniksiz ya da vernikli ahşap boyaları tercih edebileceğiniz bu boyalar, memnun kalacağınız sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Farklı marka seçenekleri, uygun fiyat aralığı ve zengin renk yelpazesi ile siz de ihtiyacınız olan Nezih Kırtasiye’nin sanatsal boya seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Nezih Kırtasiye En İyi Boya Markaları Nelerdir?

Nezih Kırtasiye, sektör içerisinde isim yapmış, müşteri memnuniyetini baz alarak ilerleyen pek çok marka ile sizlere farklı ürün yelpazesini bir arada sunmaktadır. Pek çok kategoride olduğu gibi sanatsal boya kategorisinde de kaliteli markaları sizlerle buluşturmaktadır.

Doler Rowney, Südor, Adel, Faber Castell, Artdeceo, Talens, Fibracolor, Edding, MAries gibi pek çok markayı Nezih Kırtasiye çatısı altında bulabilirsiniz.

Nezih Kırtasiye sayabileceğimiz pek çok markaya ait boya çeşitleriyle beraber, boya yardımcı malzemeleri ile de ihtiyaçlarınıza dair seçenekleri sizlere sunmaktadır. Dilediğiniz markaya ait boya ve boya malzemeleri için siz de Nezih Kırtasiyenin ürün kategorisinde yer alan koleksiyonları inceleyebilirsiniz.

Yardımcı Boya Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap boyaları, cam boyalar, guaj boyalar gibi pek çok boya seçeneğinde olduğu gibi sanatsal çalışmalarda kullanabileceğiniz yardımcı boya malzemeleri için de yine Nezih Kırtasiye’yi güvenle tercih edebilirsiniz.

Çizim bloknotları, tuvaller, fırça temizleme malzemeleri, şövale, vernik, sulu boya fırçaları, farklı boya seçenekleri için tekli fırçalar ya da fırça setleri, palet ve gödeler, boya inceltici ve temizleyiciler gibi pek çok malzemeyi yine uygun fiyatlar ve farklı markalarla Nezih Kırtasiye’den temin edebilirsiniz.

Rengarenk boya çeşitleri ile sanatınızı konuşturun! Sanatsal boya çeşitleri ile hayalinizdeki tüm desenler kağıdınızı renklendirsin. Sanatsal boya malzemeleri veya hobilerinizde de kullanabileceğiniz südor hobi boyaları kategorimizde sizleri bekliyor. Südor hobi boyaları ya da sanatsal boyaları ile renk seçenekleri arasından seçtiklerinizle harikalar yaratabilirsiniz. Talens sanatsal boya çeşitleri ile kalitenin dokusunu resimlerinizde hissederek keyifle çalışacaksınız. Sanat öğrencileri ve okul dönemi için gerekli tüm sanatsal malzemelerinde bulunduğu kategorimizi fiyatları incelemek için ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.