sadsad x
asdasd

Lego

LEGO Set Türleri

LEGO Set Türleri

Çocuğunuzun keyifle vakit geçirmesini sağlayan Lego set türleri, eğitici ve çocuklarınızın kas becerisini geliştiren oyuncaklardır. Çeşitli ve ilgi çekici yapısıyla günlerce çocuğunuz eğlenerek vakit geçirebilir.

Nezih olarak birbirinden farklı lego türlerini sizlerle buluşturuyor ve çocuklarınızın gelişimine eğlenceli bir dokunuş yapmanızı sağlıyoruz. 3 yaşından itibaren çocuklarınızın oynayabileceği legolar ile çocuğunuzla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Lego Nedir?

Lego, tahtadan ya da plastikten yapılan ve çeşitli yönlerden birbirine geçme özelliği olan bir yapı oyunudur. Bu oyun içerisinde farklı şekillerde, renklerde ve büyüklüklerde birbirine geçebilen parçalar bulunur.

Lego’nun temel amacı parçaların rastgele ya da belirli bir düzen ile birleştirilmesi sonucunda yapıların oluşturulmasıdır. Oluşturulan yapılar ise oyuncakların takılabilir ve çıkarılabilir yapısı ile bozularak yeniden kullanılabilir.

Dayanıklı yapıya sahip olan bu oyuncakların yetişkin denetiminde oynanmasına gerek yoktur. Çocuklar tek başına ya da arkadaşları ile güvenle legolar ile oynayabilir. Ancak çocukların bağımsız oynayabilmesi için doğru yaş grubuna uygun bir lego seti tercih etmelisiniz. 

Lego Set Türleri Nelerdir?

Legolar birbirinden farklı set türlerine sahiptir. Çocukların ilgisi, yaş grubu ve gelişim düzeyine uygun olarak farklı lego türleri tercih edilebilir. Günümüzde sıklıkla kullanılan lego set türleri;

* Tahta legolar: Tahta legoların temel malzemesi adından da anlaşıldığı gibi tahtadır. Özellikle küçük yaş grubundaki çocukların oynaması için güvenli yapıya sahiptir.

* Klasik lego: Klasik legolar, plastikten üretilen ve farklı renklere sahip olan legolardır. Bu legolar özellikle çocukların rastgele çalışma yapmasını sağlar. Çocukların yaş grubuna göre farklı büyüklüklerde üretilebilir.

* Tasarım lego: Tasarım legolar özellikle bir ürünün tasarımının yapılması için oluşturulmuş legolardır. Tüm legoların doğru bir şekilde yerleştirilmesinin ardından amaçlanan ürün elde edilir. Bu legolar genellikle 6 ya da 7 yaşından büyük çocukların oynamak için tercih edeceği lego türleridir.

* Cinsiyetlere uygun legolar: Çocukların cinsiyetlerine bağlı olarak bilgileri göz önünde bulundurularak hazırlanan legolardır. Bu legolar kız çocukları için ev, bebek, hayvanlar gibi temalara sahiptir. Erkeklere uygun olarak üretilen legolarda ise taşıtlar ve taşıt yolları temaları bulunuyor.

Lego Set Almanın Avantajları Nelerdir?

Legolar dışarıdan bakıldığında sade bir oyuncak olarak görülse de çocuklara birçok avantaj sağlar. Çocuğunuza lego set almanın avantajları;

* Çocuğunuz takma ve çıkarma işlemleri ile küçük kas becerilerini geliştirir.

* Bir ürün elde etmek amacı ile yapılan çalışmalar çocuğunuzun hayal gücünün gelişmesine yardımcı olur.

* Belirli adımları uygulamak ya da bir ürün çıkarmak için kendi adımlarını oluşturmak çocukların zekasını geliştirir.

* Legodan elde edilmek istenen ürünün oluşturulması ile çocuklar çözüm becerisini geliştirir.

* Parçalanabilen ve yeniden birleşen yapısı ile çocuklar bütün ve parça kavramını nesnel olarak anlar.

* Oyun sırasında karşılaşılan durumlar neticesinde çocuklar büyük, küçük, eğri, düz, renkler ve benzeri kavramları kolaylıkla öğrenebilir.

* Legolara yalnız oynarken de eğlenceli olsa da grup ile beraber oynandığında daha çok keyif verir. Bu nedenle çocuklar paralel ve ortak oyun oynama becerilerini geliştirebilir.

* Legoların istenen her şekilde birleştirilebilmesi nedeni ile çocuklarda başarma ve mutluluk duygusu desteklenir. Oyuncakların yıkılması, yeniden yapılması ve farklı oyunlara dahil edilmesi hem eğlenmeyi hem de öğrenmeyi beraberinde getirir.

Kızlara Özel Lego Set Ürünleri Nelerdir?

Binlerce farklı çeşide sahip olan lego ürünleri hem kızlar hem de erkekler için özel formatlarda üretiliyor. Kız çocuklarının ilgisi göz önünde bulundurularak üretilen kızlara özel lego set ürünleri kuaför, veteriner kliniği, ev ya da çiçek bahçesi gibi özel temalara sahip. 

Canlı renklere ve kaliteli bir yapıya sahip olan legolar ilgi çekici temaları ile de çocuğunuzun uzun süre boyunca eğlenmesine yardımcı olur.

En geniş lego skalası ile çocuklarınızın severek oynayacağı lego türlerinin bulunduğu mağazamıza dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de şubelerimiz ile ulaşabilirsiniz. Her yaş grubuna uygun olarak farklı konseptlerde düzenlenen oyunlarımız ile çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Erkeklere Özgü Lego Set Ürünleri Nelerdir?

Belirli bir yaşın geçilmesinin ardından kız ve erkek çocuklarında ilgi değişikliği meydana gelir. Kız çocuklarında daha çok hayvanlar ve bebekler ile oynama isteği başlarken erkek çocuklar iş arabaları, arabalar ya da benzeri oyuncaklar ile vakit geçirmek ister.

Çocukların ilgileri göz önünde bulundurularak oluşturulan erkeklere özgü lego setleri, erkek çocukların zamanla oynamak istediği oyuncakların lego ile bir araya gelmesini sağlıyor.

Nezih ile sizlere sunduğumuz legoların içerisinde erkek çocuğunuzun mutlu olmasını sağlayacak polis arabası, iş arabaları, yarış pisti, havayolu oyuncakları ve benzeri oyuncak temalarını bulabilirsiniz. 

Lego Set Ürünlerinin Fiyatları

Legolar birbirinden farklı sayıda, konseptte, yaşa uygun olarak üretilebilir. Her bir lego setinin kendine özgü amacı vardır ve bu amaca yönelik tasarımı yapılmıştır. Çocuklarınızın cinsiyet, beceri ve ilgisine göre en doğru lego seçimini kolaylıkla yapabilir ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. 

Lego set ürünlerinin fiyatları ise almak istediğiniz set türüne göre değişiklik gösterecektir. Setin kapsamlı olması, küçük ve fazla parça sayısına sahip olması gibi nitelikler temel olarak fiyatın hesaplanmasında kullanılan etkendir.

Keyifli bir lego macerasına çıkmaya ve çocuğunuz ile hem eğlencenin hem de yaratıcılığın doruklarına ulaşmaya hazır olun. Birbirinden farklı temalar ile geniş bir dünyaya sahip olan legolar ile kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Toplam 169 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.