sadsad x
asdasd
Alışveriş Listeme Ekle
Fiyatı Düşerse Uyar

Hz. Yusuf - 9. Fas

Ürün barkodu: 9786059901611
%10 indirim
120,00 TL
108,00 TL

Peşin fiyatına 2 taksit

Kazancınız
:
12,00 TL
1080 Parapuan
:
1080

Yazar: Cemalnur Sargut

İlgili Kampanyalar
{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

500 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo
Alışverişlerinizde Mağazadan Değişim
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Taksit
 • Ürün Sorusu Sor
 • Hz. Yusuf - 9. Fas

  İbn Arabi Hazretleri Yusuf Fassı’nda, Yusuf Peygamber’in kulluğunda nasıl tekamül ettiğini ve kâmil insan olma seviyesine yükseldiğini anlatıyor. Bu esnada da Hz. Yusuf’un misal aleminin hakikatini keşfettiğini ve Allah’ın izniyle rüyaları yorumlayabildiğini izah ediyor. Nuriyye hikmetinin Yusuf kelimesiyle ilişkilendirilmesi, Yusuf’un keşfettiği şeylerin misal aleminde oluşmasındandır. Varlığa yayılmış idrak edici akıl olan nur, keşfeder ve keşfettirir. Yusuf, Allah’tan kendisine tecellî eden hakîkat-i Muhammedî’nin nuruyla bu keşifleri yapabildi. Buna da tabir ilmi dendi.

  Hz. Peygamber (s.a.s) ise “İnsanlar uykudadır. Öldükten sonra uyanırlar” buyurarak bu dünya hayatını uyku saydı ve hayal olan bu dünyayı tabir etti. Zira, beşerin dünya hayatında sahip oldukları mal, mülk, her şey burada bırakılır. Aynen rüyada görülenlerin ele geçmemesi gibi eşyanın hepsi hayalden ibarettir.

  Havada uçan kuşun yerdeki gölgesini yakalamaya çalışan ahmak avcı gibi dünya gafletine dalmış kimse bilmez ki peşinden koştuğu gölge, Hakk’ın esma ve sıfatlarının aksidir. Aslını bırakıp hayalin peşinde koşmak, ömrü ziyan edip, eli boş, kalbi karanlık kalmaktır.

  İnsanı aldatıcı hayaller peşinde koşmaktan kurtaranlar ise kamil insanlardır. Hakîkatte kamil insanlar Allah’ın yeryüzündeki akisleri, gölgeleridir.

  Bu fass İhlas Suresi’nin hakikatini, Allah’ın birliğini ve kuldaki tecellîlerini açıklarken, konuyu misal alemiyle birleştirerek ru¨yaların hakikatine kadar iniyor ve bu¨tu¨n sorularımızın cevabı oluyor.

   

  İlişkili Ürünler
Kampanyalardan haberdar olun!

Etkinlik ve fırsatlar için e-bülten’e üye olun
Nezih ayrıcalıklarından sizde faydalanın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.